Buhalterijos paslaugų įmonė ar nuolatinis buhalteris?

Buhalteriją vesti privaloma kiekvienai įmonei. Tiesa, įstatymai per daug nereglamentuoja, kas įmonėje ar vykdant individualią veiklą turėtų vesti buhalteriją – direktorius, veiklą vedantis asmuo, samdomas, laisvai samdomas buhalteris, buhalterines paslaugas teikianti įmonė ar bet koks kitas specialistas. Tačiau čia galioja universalūs standartai.

 verslas

Pirma, jei įmonė didelė ir joje dirba keli šimtai darbuotojų, natūralu, kad čia nepakaks netgi vieno buhalterio – veikiausiai apskaita bus vedama kelių buhalterių ir vieno vyriausiojo buhalterio, atsakingo už pastarųjų darbą. Jei įmonėje dirba, pavyzdžiui, nuo 15 iki 50 darbuotojų, tikriausiai su buhalterijos iššūkiais turėtų susidoroti vienas buhalteris. Tuo tarpu mikroįmonė, kurioje dirba vos keli darbuotojai, turėtų išsiversti su iš šalies samdomo specialisto paslaugomis. Vėlgi, visko negalima „mauti ant vieno kurpaliaus“, nes skiriasi įmonių pajamos ir pelnas, darbo krūviai, tad gal net ir mikroįmonė bus pajėgi pasamdyti buhalterį ir buhalterio įdarbinimas jai kainuos pigiau nei samdyti tokias paslaugas teikiančią įmonę ar laisvai samdomą buhalterijos specialistą.

Tačiau visgi paskaičiuota, kad buhalterinė apskaita Vilniuje kainuoja pigiau samdant buhalterijos paslaugas teikiančią įmonę. Kodėl?

Samdydami specialistus iš šalies, galite sutaupyti daugiau, nes mokate už tiek darbo, kiek jo padaroma, o ne buhalterio darbe praleistas valandas. Buhalterijos paslaugas teikiančios įmonės paprastai šioje srityje yra daugiau patyrusios, taigi veiklos skaičiavimuose bus mažiau klaidų ir netikslumų.

Taip pat šios įmonės teikia paslaugų garantijas ir prisiima visišką atsakomybę už suteiktas paslaugas. Šioms įmonėms galite pateikti visus savo duomenis, nes jos garantuoja saugumą ir visišką konfidencialumą. Įmonė reguliuoja darbo krūvius, todėl jiems padidėjus, lengvai susitvarkoma, nes prie vieno darbo laikinai gali darbuotis net keli specialistai. Įmonės šiuo atžvilgiu itin lanksčios.

Su įmonėmis pasirašomos sutartys, todėl kiekvieną mėnesį žinosite, kokios sumos pareikalaus apskaita. Buhalteriui nereikia atskiros darbo vietos, nereikia mokėti jokių papildomų mokesčių, įmonėje, kuri jums teikia buhalterines paslaugas, vienam darbuotojui susirgus ar išėjus atostogų, darbą atliks kitas darbuotojas, tad jokių veiklos trukdžių tikrai nepajusite. Manome, kad apsisprendėte, įmonę ar nuosavą buhalterį vertėtų pasirinkti.

Save

Save