TV programos spaudoje ir internete vis dar populiariausios

Nepaisant besikeičiančių televizijos žiūrėjimo įpročių, TV programos populiarumas išliko nepakitęs. Poreikis žinoti kokiu laiku, kokios laidos, filmai ar serialai yra rodomi, yra tokie pat svarbūs kaip ir senais laikais, kai TV programa buvo svarbi šeštadieninio laikraščio dalis. Pasikeitė nebent tai kur dabar ieškoma TV programos.

televizorius

Svarbūs pokyčiai televizijos žiūrėjimo tradicijose ir kultūroje

Pastarąjį dešimtmetį technologijos lėkį į priekį septynmyliais žingsniai, kasdien atnešdamos vis daugiau naujovių į kiekvienus namus. Televizorius jau nebėra prabangos prekė, netgi pačio televizoriaus dydis nebėra statuso ar turto požymis, ko ne kiekvienas paprastas lietuvis gali turėti televizorių per puse sienos. Skaitmeninės televizijos įsiveržimas į eterį taip pat įnešė naujovių – daugiau galimybių žiūrėti kokybiškas transliacijas, daugiau televizijos kanalų.

Tačiau svarbiausia ką į mūsų gyvenimus atnešė skaitmeninė televizija, yra tai, kad dabar iš tikro nesame pririšti prie TV programos. Skaitmeninė televizija leidžia žiūrėti dviejų savaičių televizijos laidų, filmų ir serialų įrašus. Taigi neturime skubėti iš darbo, jog spėtume pažiūrėti mėgstamą laidą. Kitiems šį galimybė asocijuojasi su galimybe išvengti reklamos. Tiesiog prisėdi prie televizoriaus dešimčia minučių vėliau nei prasideda programa ir atėjus reklaminei pauzei turi dešimties minučių rezervą, gali prasukti reklamą ir vėl tęsti žiūrėjimą be pertraukos.

Be televizoriaus, mūsų gyvenime svarbų vaidmenį vaidina kompiuteris ir internetas. Visus filmus, serialus ir bet kokio TV kanalo laidas galima peržiūrėti internete, dažniausiai be jokių apribojimų arba mokant nario mokestį tam tikruose portaluose. Paprasta ir patogu, galima per dieną peržiūrėti visą serialo sezoną, nelaukiant kiekvieno vakaro, kad per televizorių pamatytum vieną tos dienos seriją.

TV programa internete

Kitaip nei anksčiau, kai parsinešus šeštadienį laikraštį su TV programa, būdavo peržiūrima visos savaitės programa ir apsibrėžiama tušinuku tai, ko jokiu būdu negalima praleisti. Šiuo metu TV programa tikrinama internete ir dažniausiai ne planuojant savo gyvenimą aplink įdomias laidas, o užpildant gyvenimo tarpus įdomių laidų paieška. Tiesiog jei, pavyzdžiui, lietus sugadino vakaro planus praleisti laiką gamtoje, prisėdama prie TV programos patikrinti ką rodo TV ir ką galima pažiūrėti prieš miegą prie arbatos puodelio.

Taigi gyvenimas keičiasi, o TV programa išlieka.