Šildymas vasarnamyje

Vasarnamiai labai išpopuliarėjo devintajame dešimtmetyje, kai atsirado sodų centrai bei savadarbės parduotuvės ir nuo to laiko jie vis labiau populiarėja. Šiandieniniame pasaulyje žmonės taip pat yra linkę susirasti saugų prieglobstį užmiestyje, pabėgti nuo rutinos, pailsėti ir atgauti jėgas.

Norint vasarnamius paversti jaukiais atostogų namais, į kuriuos būtų malonu užsukti bet kuriuo metų laiku reikia pagalvoti apie tinkamą šildymo sprendimą, kuris bus ne tik efektyvus, bet ir užtikrins sodybos ilgaamžiškumą.

katilai.lt komanda pastebi, kad vis daugiau žmonių, ieškodami šildymo sprendimo vasarnamyje, pasirenka šilumos siurblius. Tai sistemos, perkeliančios (arba pumpuojančios) šilumą iš vienos vietos į kitą naudojant kompresorių ir cirkuliuojančios skysčio arba dujų šaltnešio struktūrą. Taip šiluma yra išgaunama iš išorinių šaltinių, o tada pumpuojama patalpose. Siurbiant šilumą paprastai yra sunaudojama daug mažiau elektros nei įprastais būdais elektrą paverčiant šiluma. Be to, vasaros mėnesiais ciklas gali būti pakeistas ir vietoj to įrenginys veiks kaip kondicionierius, todėl jis bus daugiafunkcinis. Šilumos siurblys gali būti fantastiška ir išmintinga investicija, kuri puikiai pasitarnaus ir užtikrins komfortą vasarnamyje.

Tad, kokie yra pagrindiniai šios šildymo sistemos privalumai?

  1. Šilumos siurbliai yra daug saugesni nei sistemos, pagrįstos degimu;
  2. Juos eksploatuoti yra pigiau nei naftos ir dujų katilus;
  3. Sistema sumažina anglies dvideginio išmetimą ir efektyviai paverčia energiją šiluma;
  4. Sistema reikalauja mažiau priežiūros nei degimo šildymo sistemos;
  5. Sistema gali užtikrinti aušinimą vasarą, todėl šiltuoju metų laiku puikiai tarnauja kaip kondicionierius;
  6. Jų gyvavimo trukmė yra iki 50 metų, todėl tai yra patikimas ir ilgaamžiškas šilumos šaltinis;
  7. Paprastas automatinis naudojimas, todėl, kad sistemos nereikia valyti, pakrauti malkomis bei uždegti.