Web kaina ir kas į ją įskaičiuota?

Pasaulis kuo toliau, tuo labiau keliasi į skaitmeninę erdvę. Tuo skuba pasinaudoti ir verslas. Įvairios įmonės ar pavieniai prekeiviai internete jau turi susikūrę arba dar tik skuba kurti savo svetaines ir jose sukelti produkcijos asortimentą, kitą informaciją, naudingą potencialiems pirkėjams. Tačiau kita šio medalio pusė puikiai žinoma programuotojams: su tinklalapių kūrimo darbais susiduriantys specialistai pasakoja, kad padaryti naują svetainę arba atnaujinti senąją – užtrunka, apima ne vieną užduotį, dėl to ir kartais kainuoja nemažus pinigus. Paprastiems žmonėms tokia procedūra – paini. Todėl trumpai aprašysime pagrindinius tinklalapio kūrimo etapus. Perskaitę straipsnį galėsite susidaryti įspūdį, kokia maždaug yra Web kaina.

Internetinės svetainės užuomazgos bei adreso pasirinkimas

Internetas – tai viena milžiniška duomenų bazė, kurioje nauja vieta paskiriama tik pagal tam tikras taisykles. Pagrindinis reikalavimas tinklalapio kūrimui – hostingas. Tai reiškia vietą internete, o dar tiksliau serveryje. Ši vieta kainuoja, tačiau sumokėjus tam tikrą dalį pinigų, žmogus gauna unikalų svetainės adresą. Pirkėjui, verslo partneriams, tiekėjams ar kitiems interneto naršytojams įvedus jį į Google paiešką, jie patenka tiesiai į Jūsų svetainę.

Lietuvoje hostingo paslaugas teikia daug įmonių, o vidutinis tokios vietos išsipirkimo biudžetas gali siekti nuo 30 iki 50 eur. Tačiau nemanykite, jog į šią sumą įeis tik nedidelis tinklalapio adresas. Sumokėję pinigus taip pat gausite kelių gigabaitų disko vietą, duomenų bazės sistemą bei galimybę kurti kelias el. pašto dėžutes. Kai perkama serverio vieta, gaunami svarbūs prisijungimai prie serverio. Tokį slaptažodį patariama iš karto perleisti programuotojui, kuris atliks visus likusius darbus.

Kai kuriais atvejais gali reikėti susimokėti už url adresą. Tai priklauso nuo įmonės, kurie parduoda vietą serveryje bei kitų sąlygų. Tačiau vėlgi, šis adresas tikrai nekainuos jums šimtų. Taip pat esant poreikiui, visuomet galėsite plėstis ir įsigyti daugiau serverio vietos. Taigi, šis etapas Jums gali atsieiti iki 60 eurų.

Atsakingiausia dalis – programavimas

Priklausomai nuo kliento lūkesčių, gali būti kuriamos įvairiausio sudėtingumo svetainės – nuo pačių paprasčiausių „WordPress“ turinio valdymo sistemų iki vienų sudėtingiausių, kainuojančių kelias dešimtis tūkstančių eurų. Taigi, kiek bus išleista šioje dalyje – individualus kiekvieno sprendimas. Tačiau, jeigu pradžioje esate apriboti minimalaus biudžeto, jums geriausia išeitis bus nemokamos turinio valgymo sistemos tokios, kaip „WordPress“, „Joomla“ ar „Drupal“. Paskutinės dvi sistemos turi daugiau funkcijų, todėl jų valdymas yra šiek tiek sudėtingesnis. Per šias sistemas turinį valdysite maždaug už 15-30 eur. Žinoma, galima visa tai atiduoti programuotojui, kuris sukurs originalią sistemą. To rezultatas – išaugusios išlaidos. Jos gali būti labai įvairios, todėl ir Web kaina gali skirtis. Visgi, profesionalų darbas yra įkainojamas šimtais. Kita vertus, su tokių profesionalų pagalba būsite tikri, kad viskas bus atlikta nepriekaištingai.

Suteikite projektui išvaizdą

Web kaina apima ir tinklalapio dizaino sukūrimą. Vėlgi, tokio darbo suma yra labai ginčytinas dalykas, kurį taip paprastai yra sunku nustatyti. Tačiau iš praktikos žinoma atvejų, kai svetainės dizaineriai nesusikalba su programuotojais. Todėl mūsų patarimas: prieš planuodami svetainės kūrimo darbus ir už juos mokėdami susitikite visi: jūs, dizaineris bei programuotojai. Tada bus aišku, ar vizijas įmanoma realiai išpildyti ar ne.

Taigi, Web kaina – ginčytinas dalykas, kuris gali apsiriboti ir iki kelių šimtų eurų arba siekti net kelias dešimtis tūkstančių eurų. Tad prieš imdamiesi tinklalapio kūrimo darbų, gerai apskaičiuokite, ką galite sau leisti, ko ne ir tai suderinkite su savo poreikiais.