Išoriniai akumuliatoriai mobiliajam telefonui: ką rinktis?
|Per pastarąjį dešimtmetį išoriniai akumuliatoriai taip patobulėjo, kad šiandien juos galima drąsiai vadinti pirmojo reikalingumo preke ir komercinėje veikloje, ir buityje. Pasirinkimas išties labai platus, todėl natūraliai kyla klausimas, kokį išorinį akumuliatorių pasirinkti mobiliajam telefonui.
Nikelio kadmio išorinius akumuliatorius tikriausiai galima vadinti rinkos veteranais. Nepaisant to, kad ši technologija pakankamai sena, tačiau jos patikimumu niekas neabejoja. Šių akumuliatorių privalumų spektras išties platus: bateriją galima įkrauti net ir tada, kai termometro stulpelis nukrenta žemiau nulio, akumuliatorius pasižymi ilgu tarnavimo laiku, yra atsparus prastoms eksploatacijos sąlygoms, lengvai atsistato po sumažėjusios talpos ir jo kaina tikrai nesikandžioja. Kita vertus nikelio kadmio išoriniai akumuliatoriai yra gana sunkūs, ilgai kraunasi ir juos būtina periodiškai iškrauti.
Ličio jonų išoriniai akumuliatoriai yra beveik trečdaliu lengvesni, palyginus su nikelio kadmio akumuliatoriais, bet jų talpa beveik du kartus didesnė. Visgi, šie prietaisai nepasižymi dideliu darbinių temperatūrų diapazonu, todėl būna atvejų, kai jie užsidega. Kaina jų aukštesnė, tačiau tikrai įkandama statistiniam Lietuvos gyventojui.
NiMh pagrindu sukurtų išorinių akumuliatorių talpa beveik dvigubai didesnė, nei nikelio kadmio akumuliatorių, jie yra šiek tiek lengvesni ir „grakštesni“. Šie akumuliatoriai yra saugesni ir ekologiškesni, lyginant su kitais prietaisais, nes juose nėra sunkiųjų metalų. Be to NiMh išoriniai akumuliatoriai labiausiai atsparūs vadinamajam atminties efektui, kai baterija „prisimena“, kiek energijos buvo atiduota, todėl kito įkrovimo metu mažiau įsikrauna.
Kitu šiuolaikinių technologijų evoliucijos etapu galima vadinti polimerų technologijos pagrindu sukurtus išorinius akumuliatorius. Šiuose prietaisuose nėra skystųjų elektrolitų, todėl jie yra saugesni nei ličio jonų akumuliatoriai. Be to, šie išoriniai akumuliatoriai yra lengvesni ir tarnauja ilgiau. Visgi, vertėtų atminti, kad kiekvienas daiktas ar prietaisas turi savo tarnavimo laika. Dažniausiai išoriniai akumuliatoriai nepriekaištingai atlieka savo funkciją apie tris metus, vėliau jų parametrai mažėja. Nors fiziškai juos įkrauti galima, tačiau realus efektyvumas akivaizdžiai krenta. Kita vertus, išoriniai akumuliatoriai tikrai nėra labai brangūs, todėl trys metai sėkmingo tarnavimo yra išties ilgas laiko tarpas.
Informacija parengta pagal InovacinesSistemos.lt informaciją.