Kuo filmavimas iš oro lenkia įprastą filmavimą?
|Filmavimas dronu, arba iš oro – vis labiau mūsų šalyje populiarėjanti paslauga. Šiandien žmogui jau nebereikia filmuoti iš skraidyklių, oro balionų ar kitų įrenginių rizikuojant gyvybe – viską atlieka specialiuose dronuose sumontuojamos kameros. Šiuo metodu „BirdFly“ komanda nufilmuos NT objektus, vykdomus statybų darbus ir įvairius renginius – tiek asmeninius, pavyzdžiui, šeimos šventes, tiek ir viešuosius, pavyzdžiui, partijų sąskrydžius.
Dronas yra itin mobilus – jis gali skrieti virš stogų, medžių viršūnių, net tarp tokių gamtos objektų, kur žmogui būtų pavojinga, pavyzdžiui, tarpekliuose, kalnų viršūnėse ir kt. Drono privalumais pasinaudoti spėjo net ir smalsieji paparaciai: internete vis pasirodo nuotraukų, kuriose įamžinti įspūdingi pasaulio oligarchų ar Holivudo žvaigždžių kiemai – aptvertos ir uždaros teritorijos, kurių bet kokie panorėję smalsuoliai tikrai negalėtų išvysti.
Filmavimas iš oro – tai vaizdų fiksavimas naujais rakursais, panaudojant naujausias technologijas. Specialiomis programomis nustatoma, ką, kada ir kaip dronas turi filmuoti, o operatorius, stovėdamas ant žemės, tik valdo prietaisą. Dronu aprėpiamos didelės teritorijos, todėl jei, pavyzdžiui, vestuves švenčiate gražioje sodyboje, gausite stulbinamą video su įamžintais gamtos vaizdais. Kaip jau minėta, dronas nereiklus ir reljefui, todėl galima filmuoti ežero, jūros paviršiuje, kalnuotose vietovėse, raistuose, pelkėse ar bet kur kitur.
Dronai panaudojami ir kuriant filmus su specialiaisiais efektais, kai kokie nors objektai sprogsta, krenta ar kt. Vaizdas tuo metu tikrai nebūna „išplaukęs“, nes naudojami specialūs laikikliai, stabilizuojantys kamerą.
Filmavimas iš oro lenkia žmogaus galimybių ribas, nes drone įtaisyta kamera gali apsisukti aplink savo ašį. Technika nereikli ir oro sąlygoms, nes filmuoti iš oro galima lyjant nestipriam lietui, snyguriuojant, pučiant vėjui, tik, žinoma, ne per audrą.
Fotografavimas iš oro
Taip pat iš oro galima ir fotografuoti. Šį šventės, renginio įamžinimo būdą renkasi daugybė fotografų. Būtent tokia technika leidžia pamatyti vaizdą, kurio neįmanoma „pagauti“ vaikštinėjant ant žemės. Fotografavimas iš oro labai tinka siekiant tobulai nufotografuoti gamtą, vienu metu įamžinant daug žmonių, vis dažniau pasitelkus šią techniką fotografuojami ir nekilnojamojo turto objektai – tik iš viršaus matyti tikrasis įspūdingas vaizdas.
Informacija pagal Birdfly.lt informaciją.