Paskolos internetu: imti ar neimti?

Reikia pripažinti, kad lietuviai – taupūs žmonės, tačiau žmonės, kurie nori save kartais palepinti atostogomis šiltuosiuose kraštuose, įsigyti gražesnį rūbą ir modernesnį televizorių. Visgi, kelią norų išsipildymui dažnai pakiša koja finansinės problemos. Tokiu atveju vieni susiveržia diržus ir kantriai taupo kiekvieną atliekamą eurą, o ne tokie kantrūs pasirenka paprastesnę išeitį – skolinasi.

euro

O skolintis galima iš daug kur: iš draugų, iš artimųjų ir iš greitųjų paskolų bendrovių. Pastarasis variantas žavi daugelį, kadangi niekam nereikia aiškinti, kam skolinamasi, nereikia artimiesiems pripažinti, kad į jūsų kiemą užsuko piniginės problemos ar teisintis, kad pinigų jums reikia brangesniam pirkiniui, kuris galbūt yra tik jūsų užgaida. Be to, paskolos internetu siūlo gana lanksčias grąžinimo sąlygas, kurios iš pirmo žvilgsnio yra gana lengvai įgyvendinamos. Deja, taip būna ne visiems ir ne visada.

Jei nusprendėte skolinti iš kreditorių, turite atminti kelias paprastas taisykles:

  1. Niekada nesiskolinkite, jei paskola yra skirta padengti kitą kreditą. Taip elgdamiesi tik padarysite sau meškos paslaugą ir pakliūsite į užburtą finansinių problemų labirintą. Kyla klausimas, o ką tada daryti, iš kur gauti pinigų paskolos grąžinimui? Atminkite, kad kreditoriai irgi yra žmonės, todėl pabandykite su savo kredito bendrove rasti kompromisą. Galbūt jums bus sumažinta mėnesinė įmoka ir pratęstas paskolos grąžinimo terminas, gal įmokos mokėjimą bus galima nukelti kitam mėnesiui ir pan. Nebėkite nuo problemos, o ją spręskite, nes savaime ji tikrai nedings.
  2. Prieš skolindamiesi pasitarkite su šeima. Jei nusprendėte savo šeimą nustebinti netikėtomis atostogomis, kurių išlaidas planuojate padengti pasiimdami paskolą, geriau neskubėkite. Juk vėliau paskolą teks grąžinti iš bendro šeimos biudžeto. Tad galite užsitraukti savo artimųjų nemalonę. Paskolos internetu gali būti imamos, jei tam pritaria jūsų antroji pusė. Taip pat palyginkite paskolų teikėjus, kad išsirinktumėte geriausią variantą. Šiuo klausimu padės  kainų palyginimo portalas.
  3. Įvertinkite savo finansinę situaciją. Taip jau yra, kad kai kurie žmonės pirmiausia pasiskolina, o vėliau suka galvas, kaip paskolą gražinti. Nebūkite iš tų, kurie gyvena šia diena ar vadovaujasi principu „Kaip jau Dievas duos“. Prieš imdami paskolą, gerai apsvarstykite ar naujas finansinis įsipareigojimas nebus per didelė našta, ar laiku sugebėsite mokėti įmokas ir pan.

Paskolos internetu – pakankamai lengvai gaunami pinigai, tačiau tai jūsų finansinė atsakomybė. Tad jei galite su ja susidoroti, galite skolintis, o jei kyla abejonių, gal geriau susilaikyti nuo šio žingsnio.