Sėdimo darbo pasekmės sveikatai

Sėdimas darbas sveikatą sugadinti gali ir nesulaukus trisdešimties metų. Su sėdimu darbu susiję sveikatos sutrikimai gali būti ir labai  pavojingi ar reikšmingai pabloginti gyvenimo kokybę. Pavyzdžiui, dėl ilgo sedėjimo ir nejudrumo prastėjanti kraujo apytaka didina trombų susiformavimo tikimybę, širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų, cukrinio diabeto, nutukimo, osteporozės ir kitų pavojingų ligų riziką. Neigiamos sėdimo darbo pasėkmes sveikatai sumažinti, gali bent jau nedarbo metu propoguojamas judresnis ir aktyvesnis gyvenimo būdas. Tai pat esą itin svarbus yra taisyklingas sėdėjimas darbo vietoje, reguliarios pertraukėlės ir mankštos. Bent minimalus judrumas, yra būtina ir pačioje darbo vietoje. Tam tinka nesudėtingi kaklo, pečių sukimo pratimai, rankų pramankštinimas. Pavyzdžiui, patartina dirbant kartas nuo karto ištiesti rankas į priekį, sugniaužti kumščius, išplėsti pirštus, pramankštinti ir pratampyti raumenis.

Gydomasis masažas

Masažas padeda žmonėms, jaučiantiems raumenų įtampą ir skausmus, kuriuos sukelia buvusi trauma, per didelis fizinis krūvis, sėdimas darbas ir mažas fizinis aktyvumas, netaisyklinga laikysena, taip pat nuovargis, blogas miegas bei stresas. Stuburas ir nugara- žmogaus sveikatos pagrindas, tad šis masažas tinka turintiems įvairių nugaros bėdų. Didžiausias dėmesys skiriamas pavargusiems, įsitempusiems raumenims. Specialistai sako, jog geriausiems rezultatams pasiekti rekomenduojamas dešimties gydomųjų masažo komplekso procedūrų kursas.

Klasikinis masažas

Klasikinio masažo metu masažuojamas odos paviršius atliekant glostymo, trynimo, maigymo, vibracijos technikas. Glostymo technikos metu rankų judesiai lengvai slysta kūno paviršiumi, suaktyvindami, odos kvėpavimą, kraujo apykaitą. Atliekant trynimo techniką specialistas rankomis odos paviršiumi juda limfos judėjimo arba jai priešinga kryptimi, pagerindamas kraujo tekėjimą į audinius raumenų jėgą, ištempdamas po traumos, operacijos atsiradusius randus.

Sportinis masažas

Sportinis masažas- specifinė masažo forma, naudojama sportininkų paruošimui, kad būtų išvengta traumų, taip pat kūno atstatymui, po didelio fizinio krūvio bei reabilitacijai po sportinių traumų. Didėjant  sportininko tikslams, fizinio aktyvumo intensyvumui, norint pagerinti rezultatus pasitelkiama didelė jėga, ištvermė, lankstumas, greitis. Tačiau įtampa minkštuosiuose audiniuose gali sukelti pusiausvyros sutrikimus, padidinti traumų riziką. Viso to išvengti padeda  sportinis masažas.