Nemokamos fotografijos jūsų tinklalapiui

nemokamos foto

Vogti yra negerai. Mama tą sakė, kuomet lipau į kaimynų daržą skinti braškių (nes pas kaimynus gi visuomet skanesnės), tą patį sakė kunigas bažnyčioje (tai netgi vienas Dievo įsakymų), tą patį dabar sakau tinklalapių kūrėjams ir paprastiems internautams. Ne tam fotografas perka tūkstančiais kainuojančią įrangą, laukia n laiko ir daro n kadrų, kol padaro tą vienintelį, nepakartojamą, kurį… jūs tiesiog be sąžinės graužimo įsidedate į savo tinklalapį su mintimi „ai, gal tiks“.

Todėl nustokite savintis svetimas fotografijas, o naudokite tas, kurias autoriai patys leidžia naudoti nemokamai. Galbūt prie vienų autorius prašys parašyti jo vardą, o kitas galėsite naudoti tiesiog kaip panorėsite.

Todėl dalinuosi keliais tinklalapiais, kuriuose visuomet rasite nemokamų fotografijų iliustruoti savo tinklaraščių įrašus, straipsnius, ar kitaip panaudoti elektroninėje erdvėje.

New Old Stock
Viešuose archyvuose esančios senovinės nuotraukos, kurioms negalioja autorių teisės.

Unsplash
Aukštos kokybės nuotraukos, kas 10 dienų įkeliama po 10 naujų fotografijų. Nereikalauja nurodyti autoriaus. Šios straipsnio iliustracija yra būtent iš Unsplash.com

Superfamous
Didelis gamtos peizažų archyvas. Reikalauja nurodyti autorių.

Little Visuals
7 naujos nuotraukos kas 7 dienas. Gausu gamtos ir technikos fotografijų. Nereikalauja nurodyti autoriaus.

Open Photo
Didelė kolekcija nemokamų nuotraukų. Reikalauja nurodyti autorių.

ImageBase
Didelis, į kategorijas suskirstytas archyvas. Nereikalauja nurodyti autoriaus.

Be šių, pagrindinių tinklalapių, kuriuose gausu nuotraukų įvairiausioms iliustracijoms, yra ir daugiau, kurie mūsų pačių netikrinti, tačiau rekomenduoti draugų. Kai kuriuose norint parsisiųsti nemokamas nuotraukas reikia užsiregistruoti, kituose ant nuotraukų yra autorių ženklai. Tačiau ir šiame resursų sąrašėlyje galite rasti tikrų perliukų.

FreeRangeStock.com
WixPhoto.com
FreeMediaGoo.com
Mayang.com
MorgueFile.com
StockFreeImages.com
PixelPerfectDigital.com
DreamsTime.com
Imagebase.davidniblack.com
Kavewall.com
FreePixels.com
Photos8.com
Picjumbo.com
Thepatternlibrary.com
Gratisography.com
Getrefe.tumblr.com

3 Comments