Reikalavimai šiuolaikinei interneto svetainei

Interneto svetainę šiais laikais gali turėti praktiškai bet kas. Sukurti tinklalapį pasitelkus populiarius ir jau išbandytus sprendimus galima vos per kelias minutes. Tačiau viskas nėra taip paprasta kaip gali atrodyti klientui ar nepatyrusiam uždarbiautojui. Interneto svetainių kūrimas susideda iš daugybės dalių, reikalavimų ir rekomendacijų, kurios leidžia sukurti kokybišką interneto svetainę. Todėl šiame straipsnyje ir aptarsime tai, kokia turi būti svetainė.

internetas

Svetainė turi būti pritaikyta išmaniesiems įrenginiams

Kiek yra skirtingų įrenginių, kuriais galime peržiūrėti interneto svetainę? Stacionarūs kompiuteriai, nešiojami kompiuteriai, planšetės, išmanieji telefonai, net navigacijos. Greitu metu, anot specialistų, net šaldytuve galėsime naudotis internetu. Visi šie įrenginiai yra skirtingi, ypač savo dydžiu ir galingumu. Todėl interneto svetainė turi būti pritaikyta peržiūrai nesvarbu nuo naudojamo įrenginio. Reiškia, ji turi būti patraukli ir telpanti į nešiojamo kompiuterio ekraną, tuo tarpu peržiūrint ją mobiliuoju telefonu, ji būtų jau prisitaikiusi prie šio dydžio.

Toks prisitaikymas vadinamas responsive design. Nesugebėjimas prisitaikyti sukelia nepatogumų ne tik lankytojams (kurie gali tiesiog nustoti lankyti svetainę, jei ja naudotis nepatogu), tačiau ir lemia klientų ateinančių iš Google paieškos skaičiaus mažėjimą, kadangi mobiliose paieškose nerodami rezultatai tų svetainių, kurių dizainas nepritaikytas peržiūrai išmaniaisiais įrenginiais. Mobiliaisiais įrenginiais naršo apie 30 proc. interneto svetainių lankytojų, tad prarasti tokį kiekį, gali skaudžiai atsiliepti verslui.

Parduodant paslaugas ar prekes orientuotas į mobiliosios rinkos dalyvius, galima netgi kurti specialias aplikacijas naudoti išmaniausiais įrenginiais. Tai padeda praplėsti klientų ratą ir sukurti šiuolaikinės įmonės įvaizdį.

Svetainė turi būti optimizuota paieškos sistemoms

Anot specialistų iš Mlsprendimai.lt, svetainių kūrimas ir optimizavimas nėra du skirtingi veiksmai, tai labai tampriai susijusios stichijos. Šiuolaikiniai tinklalapiai turi būti kuriami laikantis tam tikrų optimizavimo taisyklių. T.y. itin bloga praktika būtų, jei kūrėjas sukurtų tinklalapį, o vėliau optimizavimo specialistas ją turėtų perdaryti pagal šiuolaikinius paieškų sistemų reikalavimus. Taigi, tinklalapis jau kuriamas taip, jog vidinis optimizavimas būtų praktiškai atliktas – teisinga nuorodų struktūra, teisingi antraščių atributai, tinkamai panaudota Meta informacija ir pan. Tokia svetainė užpildyta turiniu jau yra su atliktu vidiniu optimizavimu, klientui nereikia daugiau sukti galvos.

Jei sukurto tinklalapio kodas yra tvarkingas ir populiarios paieškos sistemos mato tinklalapį teisingai, o turinys yra tvarkingas ir patrauklus, tuomet tinklalapio sėkmė garantuota.

Unikalus ir įtraukiantis turinys

Kad ir koks būtų patrauklus tinklalapio dizainas, kad ir koks būtų patogus svetainės valdymas, tačiau, kaip populiariai yra sakoma „turinys yra karalius“. Nuo tinklalapio turinio priklauso ar lankytojas jame užtruks ilgiau nei trunka paspausti raudoną x mygtuką dešiniame viršutiniame kampe.

Kalbant apie unikalumą, geriausia, kuomet tinklalapyje esanti informacija yra būtent unikali, kurta konkrečiai tam tinklalapiui, o ne kopijuota iš kitų šaltinių. Tai svarbu tiek siekiant optimizuoti tinklalapį, iškilti paieškos rezultatuose pagal atitinkamus raktažodžius naudojamus straipsniuose, tiek pritraukiant lankytojus tuo, ko jie neranda kitur. Paieškos sistemos labaiu vertina ir kreipia klientus į tuos tinklalapius, kurie turi mažiau kopijuoto turinio.

Šiuo metu žmonės daug labiau sujaudinami vaizdų, nei žodžių, todėl tinklalapiuose turi būti numatyta visa infrastruktūra patogiai skelbti nuotraukas, nuotraukų galerijas, video įrašus, infografikus ir pan.

Dėmesys saugumui

Tinklalapis yra įmonės veidas internete, todėl atsakingas požiūris į svetainės veikimą ir saugumą yra privalomas. Juk nenorite vieną rytą vietoj savo el.parduotuvės pamatyti įsilaužėlių paliktą nešvankią žinutę vietoj parduodamų prekių. Arba suteikti galimybę įsilaužėliams perimti svarbią ir konfidencialią informaciją. Todėl kalbant apie svetainių kūrimą, kalba turi suktis ne tik apie dizainą ir patogumą klientui, tačiau ir turinio valdymo sistemos (TVS) saugumą ir saugumo spragų eliminavimą bei serverio galimybes.

Taip pat verta pastebėti, jog sukurtas tinklalapis yra naujas ir saugus tik tą akimirką. Nuo tada viskas tobulėja, keičiasi, tobulėja ir programišiai, kurie vis taikosi nulaužti tai ko anksčiau nepavyko. Todėl svarbu ne tik turėti svetainę, tačiau ir nuolat ją atnaujinti, prižiūrėti. Patogiausia, kai šis darbas patikimas profesionalams, geriausia tinklalapio kūrėjams, nes jie geriausiai susipažinę su svetainės veikimu ir greičiausiai gali atlikti reikiamus tobulinimo darbus.