Kodėl verta pirkti atestuotą statybų įmonę?

Statybų verslas yra vienas pelningiausių Lietuvoje, nepaisant to, kad 2008-aisiais metais sprogo nekilnojamojo turto burbulas ir visa statybų rinka gerokai susitraukė. Tačiau šiuo metu statybos, NT pirkimo pardavimo sandoriai vykdomi gana plačiai. Tačiau norintys įsilieti į statybų verslą susiduria su sunkumais – konkurencija, rinkos susiskirstymas, aukšti reikalavimai, reikalingos atestacijos ir pan. Tik turintys galimybes didelėms investicijoms gali skirti daugiau laiko savo šlovės valandos laukimui. Tuo tarpu kiti renkasi lengviausią būdą įsileiti į statybų verslą – atestuotos statybų įmonės pirkimą.

verslas-kompiuteris

Kas yra atestuota statybų įmonė?

Norint atlikti statybų darbus reikalinga tam tikra kompetencija, patirtis, darbuotojai turi būti apmokyti. Tai reikalinga siekiant užtikrinti darbų kokybę. Todėl statybų įmonės yra atestuojamos. T.y. praeina procedūrą, kurios metu nustatoma ar įmonė pasiruošusi teikti statybos paslaugas ir jai suteikiamas atestatas darbams ar darbų daliai. Tai stiprus rinkos savisaugos mechanizmas, leidžiantis eliminuoti nekompetentingas statybos įmones, kurios klaidos atliekant statybos darbus lemia dažnas nelaimes, nelaimingus atsitikimus, nekokybiškai atliktus statybos darbus. Atestuota įmonė, turinti licenziją atlikti reikiamus darbus ypatinguose statiniuose yra patrauklesnė užsakovams. Toks licenzijavimas įprastas vairioms veiklos sritims, ne tik statybai.

Kodėl verta pirkti atestuotą įmonę?

Norint gauti atestatą reikia laiko ir pinigų. Įmonių atestavimas paprastai kainuoja nuo 1100 Eur iki 3500 Eur. Ši kaina priklauso nuo įmonės dydžio (statybos darbų vadovų ir specialistų skaičiaus, įmonės sėkmingai atliktų darbų (objektų) skaičiaus. Ką tik įsikūrusiai įmonei, neturinčiai plataus darbų portfolio atsiranda sunkumų ir reikia laiko, kol galima vykdyti atestaciją. Todėl pastaruoju metu tampa įprasta įsigyti įmones su jau turima atestacija. Verslo pirkimo sandoriai vykdomi perimant esamus kontraktus, įsipareigojimus, perimant darbuotojus, darbų vadovus, taigi ir atestacijas. Įmonės įsigijimas užtrunka daug kartų greičiau, nei įmonės atestacija.

Žinoma, yra ir kitas variantas, kuomet perkamos statybų įmonės turinčios atestaciją, tačiau realiai nevykdančios jokios veiklos. Tai taip pat variantas greitai perimti įmonę bei imtis norimo projekto su esamais ar naujais darbuotojais.