Mokamos antivirusinės programos privalumai

Antivirusinės programos yra svarbus bet kokio kompiuterio saugumo aspektas. Šios programos yra skirtos patikrinti, ar išmaniajame įrenginyje nėra galimų kenkėjiškų programų. Antivirusinių programų pagrindinė funkcija yra nuolat tikrinti svetaines, atsisiuntimus bei kitą veiklą, kad apsaugotų kompiuterį ir jame esančius duomenis.

Kaip veikia antivirusinės programos?

Šiose programose yra paketas, apsaugantis kompiuterį nuo galimų grėsmių. Dažniausiai juose yra du moduliai – skaitytuvas ir monitorius. Skaitytuvas yra atsakingas už failų stebėjimą paprašius arba automatiškai tam tikru nurodytu metu. Jo tikslas – tirti disko turinį. Kita vertus, monitorius failus tikrina nuolat ir automatiškai. Jis prižiūri kompiuterio vykdomą veiklą.

Antivirusinė programa analizuoja informaciją ir vertina ar yra į ką atkreipti dėmesį, ar yra kokių nors grėsmių bei pavojų. Renkantis kompiuterio apsaugos programą, verta atkreipti dėmesį į tai, ar ji turi galimybę atnaujinti naujus virusus.

Kaip antivirusinė programa apsaugo nuo virusų prasiskverbimo?

  1. Tikrina el. pašto priedus;
  2. Stebi kompiuteryje atidarytus ir išsaugotus failus;
  3. Periodiškai nuskaito visus kompiuteryje esančius failus.

Kokią antivirusinę programą pasirinkti?

Pirmiausia reikia apsvarstyti, mokamą ar nemokamą programą pasirinkti. Yra daugybė programų, kurias galima naudoti nemokamai, tačiau dažniausiai tai yra prastesnės komercinių produktų versijos. Neabejotinas nemokamų programų pranašumas yra finansinių išlaidų nebuvimas, tačiau kaina nėra vienintelis kriterijus, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį renkantis programą – ji turi būti aukštos kokybės, geros konfigūracijos bei turi turėti gerų, ją jau išbandžiusių vartotojų pasirinkimų. Įmonės bei asmeniniai vartotojai, vertinantys savo saugumą turėtų rintis tik aukštos kokybės, mokamas ir kokybiškas antivirusines programas.

Antivirusinės programos, į kurias verta atkreipti dėmesį:

  • Symantec, G Data, McAfee, F-Secure, Kaspersky, Eset Nod32 Antivirus.