Galėsi pasirinkti kas valdys tavo Facebook profilį po mirties

facebook

facebook

Ar kada susimąstei, kas atsitiks su tavo socialiniu gyvenimu po tavo mirties? Toks klausimas truputį nemalonus, tačiau neabejotinai aktualus ir pastaraisiais metas vis dažniau svarstomas. Iki šiol, vienas didžiausių pasaulyje socialinių tinklų Facebook, užšaldydavo žmogaus anketą, jei sužinodavo, kad jis iškeliavo anapilin.

legacy_featuredTačiau šiandien Facebook atstovai pranešė, jog sukurta galimybė po mirties išlaikyti Facebook profilį kaip virtualią atminimo vietą. Nuo šiol savo profilyje, specialioje skiltyje(„Legacy Contact”) bus galima nurodyti asmenį – šeimos narį ar draugą – kuris galės valdyti profilį po jūsų mirties. Kai tik bus Facebook informuotas apie jūsų mirtį, asmuo, kuriam tarsi elektroniniu Facebook „testamentu“ palikote savo profilį, galės vykdyti ne pilną administravimą, tačiau atlikti tam tikrus veiksmus, pavyzdžiui kurti įrašus informuojančius apie laidotuvių datą, atsakyti į kvietimus draugauti iš šeimos narių ir draugų, atnaujinti profilio ir viršelio nuotraukas. Jei duotas leidimas, galima ir parsisiųsti nuotraukų albumus.

Kaip matosi iliustracijoje, amžino atilsio atgulę, virtualioje erdvėje bus identifikuoti:

legacy-contact_timelineJei Facebook „testamentas“ nepaliktas, t.y. nepažymėta kas gali valdyti FB profilį, tuomet profilis bus ištrintas po žmogaus mirties.

Šiuo metu naujovė funkcija išbandoma JAV, tačiau netrukus turėtų būti įdiegta ir Lietuvoje.

Plačiau apie tai, Facebook naujienų puslapyje: „Adding a Legacy Contact“.