„Mobile World Congress“: 5 dalykai, kuriuos užgožė 5G banga ir sulankstomi telefonai

Šiandien – paskutinė „Mobile World Congress“ (MWC) telekomunikacijų parodos diena. Ir jau dabar aišku, kad po pernykštės parodos, kuri ryškių naujovių prasme buvo ramesnė, šiemet jų tikrai netrūko. Pradedant plačia 5G banga, dėl kurios didelė dalis gamintojų dar šiemet pristatys realius šiam ryšiui pritaikytus įrenginius ir baigiant visiškai šviežia sulankstomų telefonų tendencija. Tačiau visą dėmesį sutelkus vien į 5G ir sulankstomų telefonų vajų, lengva praleisti kitas tikrai įdomias MWC naujienas. Todėl bendrovės „Bitės Lietuva“ išmanių sprendimų ekspertas Eligijus Rakickas, apsilankęs MWC, siūlo pasitikrinti, ar tikrai sužinojote viską, ką įdomaus šiemet turėjo pasiūlyti didžiausia pasaulyje mobiliųjų technologijų paroda.

„Natūralu, kad daugiausiai dėmesio sulaukia tos naujovės ar tendencijos, kurioms visuotinai skiriama daugiausiai dėmesio. Šiais metais jomis neabejotinai tapo 5G paplitimas bei šiai technologijai pritaikytų įrenginių paskelbimas bei sulankstomi telefonai, apie kuriuos jau kalba beveik visi išmaniųjų telefonų gamintojai. Kita vertus, MWC šiemet pateikė ir kur kas daugiau naujienų, kurių lengva nepastebėti. Pavyzdžiui, visiškas išmanaus telefono bei išmanaus laikrodžio hibridas „Nubia Alpha“ arba įspūdingas „Microsoft“ technologijos „HoloLens 2“ patobulinimas“, – sako „Bitės“ ekspertas E. Rakickas ir dalinasi 5 MWC naujienomis, kurias galbūt praleidote.

1. Parodos vertas technologinis patobulinimas

„MWC parodoje dienos šviesą išvydo gerokai patobulintas „Microsoft“ mišrios realybės sprendimas „HoloLens 2“, kurį nuo pirmojo „HoloLens“ skiria 4 metai. Ši technologija yra lyg naujos kartos išmanūs akiniai, kuriuos užsidėjus galima matyti virtualios realybės vaizdą ir jį koreguoti savo rankomis. Tik nuo šiol „HoloLens 2“ geba sekti žmogaus akių judesius ir geriau nuspėti jo poreikius. Taip pat šie „Microsoft“ naujos kartos išmanūs akiniai prisitaiko prie jų naudotojo, mokosi iš konkretaus žmogaus gestų ir netgi vėliau pritaiko virtualios realybės hologramas prie individualių kiekvieno žmogaus poreikių pagal dydį bei kitus parametrus“, – teigia E. Rakickas.

2. Išmanusis telefonas ant jūsų riešo

Išmanieji laikrodžiai šiandien jau nieko nebenustebins, tačiau toks laikrodis, kuris primena per riešą sulenktą išmanųjį telefoną vis dar priverčia kilstelėti antakius: „Tiems, kas mėgsta išmaniausias naujoves ir privalo išbandyti jas pirmi, „Nubia Alpha“ turėtų tapti maloniu siurprizu. Tai – išmaniojo laikrodžio ir išmaniojo telefono hibridas, kurį gali užsisegti ant riešo. O šis prietaisas pilnai atlieka tiek išmaniojo laikrodžio, tiek telefono funkcijas. Kaip „Nubia Alpha“ tai pavyksta? Sprendimas paprastas – pusę viso laikrodžio sudaro siauras ir lankstus OLED ekranas, kuriame galima lengvai susirasti išmaniesiems telefonams įprastas programėles ir atlikti kitus veiksmus. Ar tai praktiškiausias dalykas šiais metais rinkoje? Nelabai, bet užtikrintas žingsnis į priekį bandant sulieti į vieną geriausias skirtingų įrenginių savybes“, – sako E. Rakickas.

3. „Google“ asistentas taps dar išmanesnis

„Google“, pasak eksperto, nuolat ieško būdų kaip labiau tarpusavyje susieti savo paslaugas ar dar labiau paišmaninti esamas ir jiems tai puikiai pavyksta: „Kompanijos „Google“ nuosekliai puoselėtas „Google“ asistentas, planuojama, jau šiais metais gerokai patobulins susirašinėjimo programėlę „Messages“ „Android“ įrenginiuose: išmanusis asistentas iš anksto sugeneruos galimus atsakymus į žinutes, kuriuos galima bus pasirinkti ir nusiųsti pašnekovui. Taip pat „Google“ asistento integracija numatoma ir kitose programėlėse, pavyzdžiui, „Google Maps“. Įsijungęs šią programėlę žmogus galės tiesiog išmanaus asistento pasiklausti dominančio adreso.“

4. Automobilis su išmaniu šturmanu

Nors MWC yra didžiausia mobiliųjų technologijų paroda, vietą joje atranda net automobilių gamintojai: „Parodos metu BMW pristatė naujos kartos vairuotojo sąsają, kuri, kaip tikisi kompanija, leis vairuojančiajam bendrauti su savo automobiliu lyg su kitu žmogumi. Natūralios interakcijos dėka, automobilį galima valdyti gestais, balsu ir net žvilgsniu. Pavyzdžiui, ši technologija leidžia vairuotojui nukreipti pirštą į automobilio durų langą ir balsu liepti jį nuleisti žemyn ar parodyti pirštu į automobilio mygtuką ir paklausti, ką jis daro. Įdomiausia, kad ši funkcija neapsiriboja tik automobilio vidumi – vairuotojas gali parodyti pirštu į pastatą už lango ir paklausti, kas tai per pastatas bei gauti norimą atsakymą neišlipant iš automobilio.“

5. 1 TB dydžio microSD atminties kortelių era

„Atminties kortelės ir toliau stebina. Paskutinis toks nustebimas įvyko MWC, kur buvo pristatytos visiškai naujos, netgi 1 TB dydžio microSD atminties kortelės. Tai reiškia, kad su laisvos vietos problema nuolat susiduriantys išmaniųjų telefonų ar planšetinių kompiuterių entuziastai pagaliau galės nebesukti sau dėl to galvos. Verta paminėti, kad šiuo metu ši atminties kortelė yra didžiausios talpos microSD kortelė pasaulyje, todėl daug filmuojantys, fotografuojantys ar laikantys didelius failus savo išmaniuosiuose įrenginiuose turėtų prisidėti ją prie savo 2019 metų pirkinių sąrašo. O, atrodo, dar taip neseniai vos 500 GB talpos išorinis kietasis diskas atrodė didelis“, – teigia ekspertas.

Pranešimą paskelbė: Vytautas Lukaševičius, Integrity PR