„Innovation Drift 2019“: kaip inovacijų amžiuje Lietuva atrodys po 10 metų?
|Kol visuomenė mėgaujasi patogumais, kuriuos suteikė informacijos amžius, vyriausybės, didžiosios korporacijos, verslo ir mokslo lyderiai, ekspertai, inovatoriai visame pasaulyje kuria inovacijų amžių. Globaliame inovacijų žemėlapyje Lietuva jau seniai peršoko į technologijų kūrėjų ir progreso skatintojų gretas – tačiau kokia bus Lietuva po 10 metų? Kokios technologijos taps įprastomis, ką nuveiksime kosmoso erdvėje, kaip keisis pramonė, biotechnologijos, karinės technologijos? Apskritai – kokia visuomene būsime po 10 metų? Išsamiai inovacijų amžiaus tendencijas š. m. birželio 13–14 d. Vilniuje pristatys jau ketvirtasis ateities technologijų tendencijų forumas „Innovation Drift 2019“.
„Šiandien inovacijos jau tampa varomąja jėga, eksponentiškai keičiančia pasaulį greičiau nei bet kada anksčiau. Kurį laiką po Nepriklausomybės atgavimo Lietuva, buvusi technologijų naudotoja, šiandien jau rikiuojasi kūrėjų gretose. Tad šiuo forumu siekiame jungti geriausius protus, kurti ateitį, skatinti inovacijų vystymąsi Lietuvoje, suteikti galimybę ne tik diskutuoti apie tendencijas, tačiau kurti jas čia ir dabar kartu su įtakingiausiais inovacijų srities profesionalais iš viso pasaulio. Kartu siekiame didinti ir Lietuvos, kaip itin sparčiai inovacijų srityje augančios Europos šalies, vaidmenį ir įvaizdį“, – sako Kęstutis Šetkus, „Innovation Drift 2019“ organizuojančios Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius.
Forumo konferencijos pranešėjai kalbės apie ypač daug diskusijų keliantį 5G ryšį – ar galime tikėtis, kad šį ryšį palaikančios technologijos pateiks esminius duomenis esamu laiku, pvz., per kelias sekundes įspės eismo dalyvius apie už kampo atsiradusią kliūtį. Taip pat jie dalinsis blockchain ir nanotechnologijų atveriamomis galimybėmis, platesniu dirbtinio intelekto išnaudojimu. Forumo dalyviai pasidalins įžvalgomis, kokią įtaką robotika ir skaitmenizacija ateityje darys verslo įmonėms ir organizacijoms, pristatys galimus sprendimus tokiems ateities iššūkiams kaip duomenų apsauga ir kibernetinis saugumas.
Prestižinio ir didžiausio tarptautinio renginio „Innovation Drift“, vykstančio kas dvejus metus, organizatoriai pabrėžia kvietimą įsilieti į ypač aktualų mokslo, verslo ir valstybinio sektoriaus bendradarbiavimą, teikiantį apčiuopiamą abipusę naudą. Vilniaus inovacijų forumo metu vyks ne tik tarptautinė konferencija, bet ir praktiniai seminarai, lietuviškų inovacijų paroda, verslo atstovų susitikimai. „Innovation Drift 2019“ programa apims tokias sesijas kaip: ateities Lietuva, naujosios technologijos, pramonė, kosmosas, sveikata ir gyvybės mokslai, duomenų apsauga ir kibernetinis saugumas ir pan.
„Jau įsitikinome, kad mokslo ir verslo bendruomenėms aktualu gauti konkrečių žinių, todėl į tarptautinę konferenciją kviečiame beveik pusšimtį žinomų, įdomių ir įtakingų pranešėjų – inovacijų srities profesionalų iš viso pasaulio. Taip pat tam, kad padėtume užmegzti rezultatyvius ryšius, organizuojame inovacijų mugę. Tai ne tik būdas pristatyti Lietuvos naujoves, bet ir platforma startuoliams susipažinti su galimais užsienio partneriais“, – forumo aktualijas įvardijo MITA vadovas.
Inovacijų forume jau yra dalyvavę tokie savo sričių ekspertai kaip pasaulinio žiniatinklio www įkūrėjas, interneto išradėjas Timas Berneris Lee iš JAV, „Linkedin“ įkūrėjas Europai Kevinas Eyresas, viena „Hyperloop One“ vadovių YJ Fischer iš JAV, pasaulinio lygio futuristas Ray Hammondas iš Jungtinės Karalystės, „NASA Ames“ partnerysčių vadovė Rose Grymes iš JAV, robotikos kompanijos „Blue Ocean Robotics“ steigėjas Clausas Risageris iš Danijos, ringtono kūrėjas Ralphas Simonas iš „Mobilum Grant Limited“ iš Jungtinės Karalystės, „Silicon Vikings“ projektų vadovas Eilifas Trondsenas iš JAV Silicio slėnio ir daugelis kitų.
Ketvirtasis „Innovation Drift 2019“ forumas vyks Vilniuje, LITEXPO parodų ir kongresų centre, 2019 m. birželio 13-14 d. Forumas skirtas visiems inovatoriams, kūrėjams, ekspertams, inovacijų politikos formuotojams ir vykdytojams, siekiantiems tiek pristatyti inovacijas, tiek pasitelkti praktinį jų pritaikymą.
Jį organizuoja LR ekonomikos ir inovacijų ministerija ir MITA. Inovacijų forumas yra nemokamas, registruotis kviečiame čia https://mita.lrv.lt/en/Forms/innovation-drift. Dalyvių skaičius ribojamas.
Pranešimą paskelbė: Inesa Girštautienė, UAB „Konsultacijos verslui“