Lietuviai vėl laimėjo „iF DESIGN AWARD 2015” konkursą

Ekranų valiklis DROP (1)

Trečius metus iš eilės UAB „ACME Europe“ laimėjo tarptautinį „iF DESIGN AWARD 2015” konkursą. Šių metų laimėtojas – ekranų valiklis „DROP”. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių tarptautinių dizaino konkursų, vykstantis Vokietijoje nuo 1953 metų. Konkurso komisiją sudaro apie 50 žinomų pasaulio dizainerių.

„iF DESIGN AWARD 2015” konkurso laimėtojai išrenkami įvertinus jų dizainą, medžiagiškumą, inovatyvumą, poveikį aplinkai, funkcionalumą, ergonomiškumą, saugumą, prekinio ženklo vertę ir universalumą. Apdovanojimai skiriami už geriausius dizaino darbus trijose kategorijose: produktas, komunikacija, pakuotė. Šiais metais konkurse dalyvavo beveik 5000 dalyvių iš daugiau nei 53 šalių. Ekranų valiklis „DROP” laimėjo apdovanojimą „Telekomunikacijų“ pogrupyje.

UAB „ACME Europe“ yra vienintelė įmonė Baltijos šalyse tris metus iš eilės laiminti šį konkursą. Iš viso šį apdovanojimą yra gavę net keturi įmonės dizainerių sukurti produktai. Iki šiol konkursą buvo laimėję kompiuterio pelė „PEANUT“, ausinės „MOON“ ir krepšys-kuprinė „PEAK“, priklausantys produktų linijai „Urban harmony“, išskirtinai kuriamai stilingam ir aktyviam miesto žmogui.

„Daugumos liečiamų ekranų valiklių dizainas yra paprastas. Parduotuvių lentynose dažniausiai matome vartotojams jau įprastus buteliukus ar servetėles. Tokie rinkiniai skirti stacionariems kompiuteriams prižiūrėti. Tačiau šiuolaikiškam, aktyviam miesto žmogui, dažnai naudojančiam ne vieną išmanųjį įrenginį reikia visiškai kitokio sprendimo. Ištyrus vartotojų poreikius, šovė paprasta idėja – pagaminti ypač mažą servetėlę, kurios viduje būtų valymo gelis. Tereikėjo šią viziją paversti masinei gamybai tinkamu produktu. Siekėme, kad produkto dydis vartotojams būtų įprastas, todėl neatsitiktinai pasirinktas „Post-it“ lapelio dydis. Neseniai šis produktas buvo patentuotas kaip pirmasis valiklis pasaulyje su lanksčia talpa, užtikrinančia lengvesnį nešvarumų pasiekimą“, – pasakoja dizaineris Julius Bučelis.

Per daugiau nei 60 metų šio konkurso laimėtojų naudojamas „iF DESIGN AWARD” logotipas jau spėjo tapti išskirtiniu tarptautinio dizaino simboliu. Vasario 27 d. visi konkurso laimėtojai rinksis Miunchene, įspūdingame „BMW Welt“, į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją. Nuo kovo mėnesio ekranų valiklis „DROP“ bus eksponuojamas „Elbe Arcades” galerijoje, Hamburge.

Daugiau apie laimėjimą gavusį produktą čia.