Kauno technologijos universitete – mokslo fiesta visai šeimai

Estijoje įsikūręs didžiausias mokslo centras Baltijos šalyse AHHAA balandžio 12-13 d. lankysis Kauno technologijos universitete (KTU). KTU Elektros ir elektronikos fakultete AHHAA pristatys mokslinę-pramoginę programą „Mokslas ant ratų“.

AHHAA mokslo centras_1

Įvairaus amžiaus – nuo pačių jauniausių iki pačių vyriausių – mokslo fanai galės nemokamai išbandyti smagius eksponatus, sudalyvauti kūrybiškose mokslinėse dirbtuvėse ir susipažinti su mokslu žaismingai. Programos „Mokslas ant ratų“ dalyviai patys galės išskirti savo arba kivio DNR, sukurti garsą vamzdžio pagalba, padaryti fleksagoną.

„Įsitikinsite, jog mokslas nėra nuobodus ir sudėtingas, kaip įprasta manyti“, – žada Tartu veikiančio AHHAA centro marketingo direktorė Saile Magi.

Edukacinių kelionių organizatoriaus INLT direktorės Giedrės Rožytės-Jokūbavičienės teigimu, AHHAA papasakos apie gyvūnų ir žmogaus regą, o drąsiausieji medicininiu skalpeliu pjaus tikrą kiaulės akį ir žvilgters į jos sandarą iš vidaus. Visai šeimai skirtos mokslo fiestos metu nebus apsieita ir be sprogimų.

AHHAA mokslo centras_2

AHHAA programa KTU Elektros ir elektronikos fakultete (Studentų g. 48, 2 a. salė) vyks anglų ir rusų kalbomis su vertimu į lietuvių kalbą.

Mokslo populiarinimui didelį dėmesį skiriantis Kauno technologijos universitetas neseniai KTU „Santakos“ slėnyje buvo surengęs interaktyvią Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) parodą „LHC Interactive Tunnel”. Ši didelio susidomėjimo sulaukusi paroda tapo simboline įžanga į 2018 m. Kauno Nemuno saloje iškilsiantį Nacionalinį Mokslo ir technologijų centrą „Mokslo sala“, kurio vienu iš rėmėjų yra pati CERN organizacija.

AHHAA mokslo centras_4

„Mokslo ant ratų“ programa

Balandžio 12 d., antradienis

10.30 – Vėjo malūno dirbtuvės

12.00 – Bandomieji eksperimentai

13.00 – Dirbtuvės “Akies operacija”

14.30 – Mokslo teatras – Neprilygstamasis oras

15.30 – Fleksagonų gamybos dirbtuvėlės

17.00 – Mokslo teatras – Ugnies chemija

Balandžio 13 d., trečiadienis

10.30 – Dirbtuvės “Pasigamink šiaudinį instrumentą”

12.00 – Mokslo teatras – Ugnies chemija

13.00 – Fleksagonų gamybos dirbtuvėlės

14.30 – Mokslo teatras – Neprilygstamasis oras

15.30 – Dirbtuvės “DNR išskyrimas”

17.00 – Mokslo teatras – Ugnies chemija

Prieš atvykdamas į KTU, mokslo centras AHHAA balandžio 9-10 d. lankysis Vilniaus prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“, o balandžio 15 d. – E. Balsio menų gimnazijoje Klaipėdoje.

Daugiau info: http://ahhaa.ee/ ir renginio paskyroje „Facebook“.