Lauko kėdės: kaip išsirinkti tinkamas ir kokybiškas?

Šiltuoju metų laiku, labai daug laiko praleidžiame lauke, o lauko kėdės yra vieni iš populiariausių lauko baldų, leidžiančių patogiai ir jaukiai mėgautis grynu oru. Lauko kėdės suteikia papildomą ir patogią sėdėjimo vietą ne tik jums, bet ir svečiams. Taip pat, įvairios lauko kėdės ir stilingai papildo ir puošia lauko erdves, terasas ir balkonus, suteikdamos šioms erdvėms jaukumo. Savo kieme ar terasoje turėdami patogias ir kokybiškas lauko kėdes, galėsite dar labiau mėgautis šiltais vasaros vakarais su šeima ir bičiuliais. Taip pat, jos leis susikurti jaukią vietą knygos skaitymui ar paprasčiausiam poilsiui, po dienos darbų. Tinkamai pasirinktos, stilingos ir patogios lauko kėdės tik dar labiau skatins praleisti daugiau laiko lauke ir gryname ore. Tačiau, lauko kėdžių būna įvairiausių, tad, pasirinkti tinkamas ir kokybiškas gali būti ne taip lengva, kaip gali pasirodyti iš anksto. Šiame straipsnyje rasite kelis, labai naudingus patarimus, kurie pravers renkantis naujas lauko kėdes. 

Skirtingi lauko kėdžių tipai 

Lauko kėdės gali būti skirtingų tipų, kurie dažniausiai, skiriasi medžiagomis, iš kurių kėdės pagamintos. Skirtingi lauko kėdžių tipai pasižymi skirtingomis ypatybėmis, yra pritaikyti skirtingoms oro sąlygoms ir, žinoma, pasižymi skirtinga išvaizda bei suteikiamu stiliumi. Vienos iš populiariausių – paminkštintos lauko kėdės. Jei ieškote lauko baldų, kurie savo stiliumi primintų vidaus kambarių baldus – paminkštintos lauko kėdės bus tai, ko jūs ieškote. Jos pasižymi ne tik stilingumu, bet ir patogumu, kadangi, suteikia paminkštintas sėdėjimo vietas. Tiesa, laikomasi nuomonės, kad paminkštintos lauko kėdės, kaip ir visi kiti paminkštinti lauko baldai, nepasižymi dideliu patvarumu. Tiesa, naudojant specialius, apsauginius uždangalus baldams, paminkštintas lauko kėdes tikrai apsaugosite nuo neigiamo aplinkos poveikio. Lauko kėdės gali būti metalinės. Metalinės lauko kėdės yra ne tik labai tvirtos ir patvarios, bet ir gali lauko erdvėms suteikti modernaus, industrinio stiliaus. Negana to, metalinės lauko kėdės yra gana sunkios, todėl, net stipriausias vėjas jų nepakels ir nenupūs. Tačiau, daugelis metalų gali rūdyti, todėl, pigios lauko kėdės, padengtos nekokybiškomis dangomis nebus pats geriausias pasirinkimas. Naudinga rinktis nerūdijančio plieno, aliuminines, plienines arba geležines kėdes, kurios yra padengtos apsauginiais sluoksniais arba tinkamai ir kokybiškai nudažytos. Tokiu būdu, nei saulė, nei lietus jų nepaveiks. Medinės lauko kėdės – dar vienas tipas. Tai klasikinės išvaizdos kėdės, kurios yra vienos iš plačiausiai naudojamų. Jos suteikia lauko erdvėms jaukumo, išryškina natūralų lauko erdvių grožį. Dažniausiai, medinės lauko kėdės yra gaminamos iš kietosios medienos, siekiant patvarumo ir atsparumo aplinkos veiksniams, įvairioms oro sąlygoms. Tačiau, medinės kėdės reikalauja reguliarios ir tinkamos priežiūros, siekiant, kad jos išlaikytų puikią ir gražią savo išvaizdą. Tinkama priežiūra užkirs kelią medinių kėdžių puvimui ir skilinėjimui. Lengviausios ir pigiausios – plastikinės lauko kėdės. Jos būna įvairiausių formų, spalvų ir pasižymi atsparumu drėgmei. Plastikinės lauko kėdės nereikalauja daug priežiūros, yra lengvai plaunamos ir valomos, tačiau, nuo saulės gali netekti savo ryškios spalvos. Galiausiai, lauko kėdės gali būti pintos. Šio tipo kėdės gali būti nupintos tiek iš natūralaus medžio, pavyzdžiui, rotango, tiek iš plastikinių vytelių. Jos stilingos, spinduliuoja jaukumu ir yra tikrai patogios. Tiesa, iš natūralaus medžio nupintos kėdės nėra atsparios įvairioms oro sąlygoms, todėl, jas vertėtų naudoti uždengtose lauko erdvėse arba kitais būdais jas apsaugoti nuo lietaus ir saulės. 

Atsižvelkite į lauko erdvės ir kėdžių dydį

Norėdami išsirinkti tinkamas lauko kėdes, daug dėmesio turėtumėte skirti ir lauko erdvės, kurioje jos stovės, dydžiui. Nuo erdvės dydžio priklausys ne tik kėdžių skaičius, bet ir jų tipas, forma, stilius. Pasirinkite tokias kėdes, kurios ne tik stilingai tilptų terasoje ar pavėsinėje, bet ir paliktų laisvos vietos patogiam atsisėdimui bei praėjimui. Kėdžių skaičių pasirinkite pagal turimus poreikius, žmonių, kurie jomis dažniausiai naudosis, skaičių. Neperkraukite lauko erdvės nereikalingomis, papildomomis kėdėmis, jei tam poreikio nėra. 

Pagalvokite apie tai, kur kėdes laikysite pasibaigus sezonui

Kad ir kaip to nenorėtume, šiltojo sezono pabaiga yra neišvengiama. Na, o pasibaigus vasarai ir šiltiems orams, būtina pasirūpinti ir lauko kėdžių bei kitų baldų laikymo vieta. Jei namuose laikymo ir sandėliavimo vietos neturite daug, vertėtų rinktis sulankstomas lauko kėdes, kurios neužima tiek daug vietos. Taip pat, įsitikinkite, kad namuose rasite sausą ir tiesioginių saulės spindulių negaunančią erdvę, kuri bus tinkamiausia lauko kėdžių laikymui iki kito sezono. 

Stilingos ir patogios lauko kėdės bei kiti stilingi lauko baldai, geromis kainomis tik varle.lt svetainėje: https://www.varle.lt/lauko-baldai/