Kur remontuoti automobilį – garažuose ar profesionaliuose servisuose?

Kai automobilis sugenda, problema pasidaro itin opi ir tampa tikrų tikriausiu galvos skausmu jo savininkui. Visų pirma, tenka koreguoti ar net kardinaliai keisti tolimesnių kelionių planus, jau nekalbant apie kasdienį nuvykimą į darbą ar iki paprasčiausio prekybos centro. Taip pat vairuotojus, kurių automobilis sugedo, glumina būsimo remonto kaina bei meistrai, kuriems tas darbas bus patikėtas.

automobilis-

Vairuotojai turi net tris pasirinkimo galimybes: pirma, jei gedimas nedidelis ir jei vairuotojas išmano, remonto gali imtis pats. Antras variantas – automobilį galima patikėti meistrams, kurie dirba garažuose ir už remonto paslaugas ima šiek tiek mažiau nei profesionalūs autoservisai. Trečia galimybė – rinktis legalius, žinomų vardų autoservisus. Toks automobilių remontas Vilniuje, žinoma, kainuos nemažus pinigus, tačiau gausite garantijų ir automobilis bus suremontuotas nepriekaištingai.

Žinomuose servisuose gausu modernios įrangos, jie yra įsipareigoję dirbti sąžiningai, kokybiškai ir atsakingai, labiau laikosi nurodytų terminų. Tai – natūralu, tačiau vairuotojų, kuriems netikėtai sugedo automobilis ir kurie pasirinko garaže savarankiškai dirbančių meistrų paslaugas, patirtis, deja, dažnai būna ne tokia.

Pradžioje minėjome profesionalių autoservisų trūkumą – didesnę paslaugų kainą. Tačiau ar tikrai tai teisybė? Kadangi didesniuose servisuose dirba daugiau meistrų, jie yra specializavęsi, todėl darbus gali atlikti greičiau. Antra, suteikiama daugiau paslaugų, apsilanko daugiau klientų, todėl klientams galima pasiūlyti patrauklesnes kainas ir didesnes nuolaidas.

Iš garažuose dirbančių meistrų dažnai pasigendama konkretumo. Pavyzdžiui, paskambinus pasiteirauti, kiek kainuoja kuri paslauga, dažniausiai gaunamas tik labai abstraktus atsakymas, pavyzdžiui, kad tepalų keitimas gali kainuoti nuo 15 iki 30 eurų. Jau atvykus atsiimti automobilio dažniausiai paimama maksimali nurodyta suma. Tuo tarpu žinomi autoservisai sudaro konkrečius kainoraščius, todėl žmogus tiksliai žino, kiek jam atsieis automobilių remontas Vilniuje.

Viena vertus, vietą, kurioje bus remontuojamas automobilis, reikėtų rinktis ir atsižvelgiant į transporto priemonę: jei automobilis senas ir nelabai ko vertas, jo tikrai neapsimoka taisyti „rimtame“ autoservise. Jei turite apynaują kelerių metų senumo mašiną, tuomet kažin, ar jos gerovę reikėtų patikėti su bet kokiais įrankiais dirbantiems neaiškios kvalifikacijos meistrams.