Darbuotojus motyvuoti padedantys sprendimai

Dovanos darbuotojams

Jei pastebite, kad jūsų įmonėje dirbantys darbuotojai ėmė dirbti prasčiau, yra mažiau patenkinti savo darbo vieta ir padidėjo darbuotojų kaita, galite būti tikri, jog atėjo metas peržiūrėti savo verslo vystymo strategiją. Deja, bet nemaža dalis darbdavių pamiršta, kad bene pagrindinis jų verslo variklis yra darbuotojai. Tai reiškia, kad be jų neturėsite galimybės užtikrinti sklandaus verslo vystymo ir visų būtiniausių procesų įgyvendinimo. Ir būtent todėl kiekvienas darbuotojas, kuris stengiasi dėl bendro tikslo, privalo būti tinkamai įvertintas.

Žinoma, jei iki šiol jūs neskyrėte pakankamo dėmesio savo įmonėje dirbantiems darbuotojams ir leidote viskam tekėti sava vaga, šiuo metu jums gali kilti įvairių klausimų, susijusių su darbuotojų skatinimu ir jų motyvacijos didinimu. Tačiau iš tikrųjų yra ne viena priemonė, kurios pagalba galite pasiekti norimą tikslą ir reikšmingai padidinti savo darbuotojų pasitenkinimą jų darbo vieta.

Taigi, pirmiausia turėtumėte pradėti nuo jų darbo sąlygų, įsigilindami į kiekvieno darbuotojo poreikius ir lūkesčius. Jūs turite žinoti, kas darbuotojams nepatinka ir ką jie norėtų matyti savo darbe. Tai gali turėti tiesioginės įtakos jų darbo našumui. Kaip bebūtų, tai nėra vienintelė priemonė, kurią būtų verta pasitelkti.

Ne ką mažiau svarbu, kad jūs reguliariai skirtumėte dalį savo laiko bendravimui su darbuotojais, tokiu būdu parodydami jiems, jog jie jums rūpi. Nėra nieko blogiau, kaip turėti darbdavį, kuris į savo darbuotojus žvelgia iš aukšto, neskirdamas jiems visiškai jokio dėmesio ir nesigilindamas į jų situaciją darbovietėje. Todėl jei įprasite daugiau dėmesio skirti savo komandai, neilgai trukus pastebėsite, kad jūsų darbuotojai labiau pasitiki savimi, yra labiau motyvuoti ir dirba kur kas našiau.

Taip pat didelis dėmesys visuomet turėtų būti skiriamas ne kam kitam, o darbuotojų atlyginimams. Nors jūs galite būti sukūrę puikias darbo sąlygas, tai tikrai nereiškia, jog darbuotojai bus patenkinti savo darbo vieta, jei gaus mažą atlyginimą ar negalės tikėtis jo pakėlimo išdirbus darbovietėje tam tikrą laikotarpį. Todėl peržiūrėkite, kokius atlyginimus mokate savo darbuotojams ir atsižvelgę į jų turimą patirtį, išdirbtą laikotarpį ir pasiektus rezultatus pasistenkite padidinti jų darbo užmokestį.

Galiausiai nepamirškite, kad dovanos darbuotojams taip pat gali suvaidinti labai svarbų vaidmenį didinant darbuotojų motyvaciją ir parodant jiems, kad jų darbas ir pastangos iš tikrųjų buvo tinkamai įvertintos. Ir šiuo atveju dovanos darbuotojams turėtų būti dovanojamos ne tik tuomet, kai jie pasiekia išskirtinius rezultatus, tačiau ir tuomet, kai vyksta įvairios šventės. Todėl artėjant šventiniams laikotarpiams, iš anksto pasistenkite apgalvoti, kokiomis dovanomis nustebinsite savo darbuotojus ir kaip parodysite jiems, kad jūs branginate juos ir vertinate jų skiriamas pastangas.