Skirtingos masažo rūšys ir masažo terapijos privalumai
|
Nors akivaizdu, kad gulėti ant masažinio stalo ir mėgautis atpalaiduojančiais bei maloniais masažiniais judesiais yra tikrų tikriausia atgaiva sielai, vis dėlto masažas neapsiriboja vien tik atsipalaidavimu. Masažas taip pat turi didžiulį teigiamą poveikį ir mūsų sveikatai.

Masažo terapija turi labai gilias tradicijas, o jos šaknys slypi dar senovės civilizacijose. Dar senų senovėje žmonės suprato, kad masažas gali padėti gydant traumas, mažinant juntamus skausmus, stresą ir gydant įvairias ligas. Masažo pagalba taip pat galima lengviau iš organizmo pašalinti toksinus ir kitas kenksmingas medžiagas. Taigi, kai masažas yra toks naudingas ir svarbus žmogaus sveikatai, apie jį verta pateikti ne vieną detalę.
Kokios yra masažo rūšys?
Šiandien kiekvienam iš mūsų yra prieinamas labai platus skirtingų masažo rūšių pasirinkimas. Skaičiuojama daugiau nei 80 skirtingų masažo technikų, todėl verta pateikti bent keletą iš jų:
- Švediškas masažas yra labiau švelnus ir padedantis atsipalaiduoti. Švediško masažo seanso metu masažuotojas pasitelkia lėtus ir slystančius judesius, taip pat naudoja ir gnaibymo, vibravimo, trynimo bei plekšnojimo masažinius judesius. Šios rūšies masažo metu gali būti naudojami ir tempimo masažiniai judesiai.
- Giliųjų audinių masažo metu yra naudojamas didesnis spaudimas, pasitelkiant lėtus ir gilius spaudžiamuosius masažo judesius, tokiu būdu lengviau pasiekiant vidinius raumenų ir jungiamųjų audinių sluoksnius. Dažnai žmonės giluminį masažą pasitelkia tuomet, kai susiduria su įvairiomis traumomis.
- Sportinio masažo metu yra naudojami tempiamieji ir spaudžiamieji judesiai, kurie atpalaiduoja, o tuomet suaktyvinami raumenys, giliai masažuojant audinius. Sportininkai, kurie nori lengviau atsistatyti po patirtų sportinių traumų, ir tie, kurie nori sumažinti galimų traumų riziką, dažnai pasinaudoja sportiniu masažu.
- Trigerinių taškų masažo metu yra susitelkiama į kūno vietas, kurios yra labai įsitempusios ir kuriose yra susidarę trigeriniai taškai, masažinių judesių pagalba pašalinant įtampą ir tokias kūno vietas atpalaiduojant.
Daugiau informacijos apie skirtingas masažo rūšis galima rasti: https://www.masazuotojas.lt/.
Daugybė masažo privalumų
Jei masažu iki šiol buvote pasinaudoję ne vieną kartą, tačiau niekuomet giliau nesidomėjote masažo teikiamais privalumais mūsų sveikatai, savijautai ir bendrai gyvenimo kokybei, verta pateikti ne vieną priežastį, kodėl masažu pasinaudoti yra daugiau nei verta.
Sumažinamas lėtinis skausmas
Su lėtiniu skausmu susiduriantys žmonės labai dažnai atsigręžia į masažo terapiją siekdami natūraliu būdu pagerinti savo gyvenimo kokybę. Masažas gali padidinti serotonino lygį, tokiu būdu natūraliai sumažinant juntamą skausmą. Apytiksliai 35 % žmonių, kurie pasinaudoja masažo terapija, junta mažesnį skausmą, kuris būna sukeliamas sąstingio, patinimo, traumų ir lėtinių sveikatos problemų. Atlikti tyrimai rodo, kad masažas gali veiksmingai atpalaiduoti raumenis ir sustandėjusius sąnarius.
Sumažinamas nugaros skausmas
Kai mokslininkai pradėjo ieškoti veiksmingų priemonių, galinčių padėti kenčiantiems nuo lėtinio apatinės nugaros dalies skausmo, atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad masažas buvo pati veiksmingiausia priemonė mažinant nugaros skausmą. Todėl šiandien masažo terapija neretai yra viena pagrindinių priemonių, kuri naudojama siekiant sumažinti nugaros skausmus.
Gelbėja sergant diabetu
Masažo terapija jau daugiau nei 100 metų yra rekomenduojama diabetikams, siekiant atstatyti tinkamą insulino panaudojimą ir sumažinti organizme vykstančius uždegimus.

Sumažinama depresija, nerimas ir išsekimas
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad masažo terapija gali padėti sumažinti stresą, pagerinti žmonių, sergančių depresija, būklę, ir pagelbėti susiduriant su išsekimu. Atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad gilesnė depresija labai dažnai yra įtakojama lėtinių skausmų, o pati depresija nulemia raumenų įtampą ir skausmą. Visa tai gali reikšmingai pabloginti žmogaus gyvenimo kokybę ir nulemti ypač didelį diskomfortą.
Laikinai sumažinami artrito ir sąnarių skausmai
Sergant artritu yra susiduriama su sąnarių patinimu ir jų skausmu. Masažo terapijos metu masažuotojo naudojamų masažinių judesių pagalba sąnariai yra geriau aprūpinami krauju, o tai gali suteikti laikiną palengvėjimą. Žinoma, jei sergama artritu ar kitomis sąnarių ligomis, visų pirma apie tai turėtų būti informuotas masažo specialistas, kadangi tokiu atveju atsižvelgdamas į konkrečią žmogaus būklę jis galės parinkti pačias tinkamiausias masažo technikas, padedant pasiekti geriausią įmanoma rezultatą.
Pagerinama laikysena
Ištisą dieną sėdint priešais kompiuterį ar valandų valandas dirbant stovimą darbą galiausiai pradedama kaklo ir nugaros srityje jausti didelę įtampą. Tai gali nulemti ir prastą laikyseną, kuri taip pat laikui bėgant ima kelti papildomą diskomfortą. Laimei, masažo terapija gali atstatyti teisingus ir natūralius judesius. Tokiu atveju raumenys atsipalaiduoja ir juose sumažėja įtampa. Visa tai padeda užtikrinti, kad kūnas sugrįžtų į savo natūralią padėtį.
Sumažinamas stresas ir padidinamas atsipalaidavimas
Vienas iš labai svarbių ir seniai moksliniais tyrimais ne vieną kartą įrodytų masažo terapijos privalumų yra veiksmingas streso mažinimas. Masažo metu yra sumažinamas streso hormono kortizolio lygis. Be to, sumažinus juntamą stresą taip pat yra padidinamas ir atsipalaidavimas. Visa tai prisideda prie geresnės gyvenimo kokybės, geresnės nuotaikos ir savijautos. Sumažinus streso lygį taip pat sumažėja ir daugybės kitų dėl streso dažnai kylančių ligų rizika.
Sumažinamas galvos skausmas
Kaip jau buvo minėta, masažo terapija, kuri atliekama reguliariai, gali labai veiksmingai natūraliu būdu sumažinti juntamą stresą. Tuo tarpu stresas dažnai įtakoja galvos skausmus. Todėl reguliarus masažas gali tapti labai veiksminga alternatyvia priemone sumažinant galvos skausmų ir migrenos kilimo riziką. Masažo metu yra sumažinami raumenų spazmai ir atpalaiduojami trigeriniai taškai, kurie priešingu atveju galėtų tapti galvos skausmų priežastimi. Be to, masažas taip pat padeda sumažinti juntamą skausmą, jei vis dėlto skausmas kyla dėl susikaupusios įtampos.
Sumažinamas kraujospūdis ir pagerinama kraujotaka
Masažas gali pagerinti kraujotaką, sumažinti kraujospūdį ir pagerinti organizmo funkcijas. Geresnė kraujotaka nulemia ir geresnį raumenų, kaulų, organų ir kitų audinių aprūpinimą deguonimi bei maistingosiomis medžiagomis. Visa tai padeda sustiprinti organizmą ir pagerinti bendrą savijautą.
Padidinamas lankstumas
Masažas gali paskatinti organizmo natūralių lubrikantų gamybą, tokiu būdu užtikrinant maksimalų kūno lankstumą. Masažuojant raumenis, jungiamuosius audinius, sausgysles, raiščius ir sąnarius, masažas gali padėti pagerinti žmogaus lankstumą ir padidinti judesių amplitudę, kartu išsaugant daugiau sąnarių skysčio ir lengviau juos apsaugant nuo įvairių traumų.
Pagerinami sportiniai rezultatai
Tam tikros masažo rūšys, tarp kurių yra ir sportinis masažas, yra sukurtos tam, kad padėtų pagerinti sportinius rezultatus. Taigi, šiandien yra visiškai įprasta sportininkams reguliariai naudotis sportinio masažo terapija – tiek prieš treniruotes ir varžybas, tiek ir po jų. Tokiu būdu ne tik pagerinami sportiniai rezultatai, tačiau taip pat sumažinama ir sportinių traumų rizika bei paspartinamas atsistatymas po didelio fizinio krūvio ar patirtų traumų.
Plačiau apie sportinį masažą skaitykite: http://www.masazuotojas.lt/sportinis-masazas-vilniuje/
Gelbėja susiduriant su nemiga
Masažas padeda padidinti serotonino lygį, todėl tai gali natūraliu būdu padėti kur kas geriau ir kokybiškiau miegoti. Todėl masažo terapija tampa labai veiksminga priemone kenčiantiems nuo nemigos.
Žinant visus šiuos privalumus visiškai nestebina, kad masažo terapija šiomis dienomis tampa vis populiaresnė ir neretai įtraukiama į pacientams sudaromą gydymo planą. Todėl į masažą vertėtų žvelgti ne tik kaip į atsipalaidavimui skirtą priemonę, tačiau ir kaip į labai veiksmingą natūralų pagalbininką gerinant sveikatą ir savijautą.