Kaip žinoti ar mūsų namus pasiekiantis vanduo yra prastos kokybės
|Geriamasis vanduo, kuris įgauna blogą skonį, ir nekokybiškai išskalbti skalbiniai – tai vos du iš daugybės galimų įrodymų, kad jūsų namuose reikėtų įrengti vandens filtravimo sistemą. Tačiau, jei nesate tikri, ar jums reikėtų įsirengti vandens filtrus, ir norite tai išsiaiškinti, rekomenduojame įvertinti kelis svarbius veiksnius.
Kada reikėtų įsirengti vandens filtrą
Daugelis žmonių tiesiog mano, kad vanduo, kuris bėga iš jų namuose esančių čiaupų, yra visiškai švarus ir sveikas. Vis dėlto taip yra toli gražu ne visada. Iš čiaupo bėgančiame vandenyje dažnai būna įvairių priemaišų. Net ir tada, kai vandens skonis atrodo visai normalus. Kai kurios priemaišos yra sąlyginai nekenksmingos, tačiau yra daugybė priemaišų, keliančių rimtą riziką ir pavojų mūsų organizmui arba turinčių neigiamą poveikį naudojamiems buitinės technikos prietaisams ir santechninei įrangai.
Vandens filtravimo priemonių rūšys priklauso nuo konkretaus būsto, t.y. jų pasirinkimą nulemia tai, kokių teršalų yra vandenyje ir kaip žmonės namuose naudoja vandenį. Norint nustatyti, kokie vandens filtrai būtų reikalingi konkrečiam būstui, pirmiausia reikia atlikti vandens tyrimus. Remiantis vandens tyrimų metu gautais duomenimis, išsiaiškinama, kokių medžiagų yra vandenyje. Todėl prieš nusprendžiant, kokius vandens filtrus reikėtų pasirinkti, rekomenduojama kreiptis į vandens tyrimus atliekančius specialistus. Įvertinę atlikto vandens tyrimo rezultatus, specialistai galės pasiūlyti optimaliausią vandens filtravimo sprendimą.
Siūlome jūsų dėmesiui išsamesnės informacijos apie kai kuriuos pagrindinius atvejus, kai vandens filtrai gali būti ypač naudingi:
Blogas vandens skonis
Kartais į mūsų namus patenkantis vanduo turi nemalonų skonį. Ir neretai su šia problema yra susiduriama tuomet, kai vanduo būna kietas. Jūsų namuose naudojamas vanduo gali būti visiškai saugus gerti, tačiau jei jame yra didelis mineralų kiekis arba jis sąveikavo su chloru, burnoje galima jausti nemalonų vandens skonį. Blogas vandens skonis paprastai yra labai dažna priežastis, dėl kurios būstų savininkai nusprendžia investuoti į vandens filtravimo sistemų įrengimą.
Naudojamas šulinio vanduo
Apskaičiavimai rodo, kad Lietuvoje apie 90 % vandens yra kietas – ir tai visiškai nepriklauso nuo to, ar naudojame nuosavo gręžinio vandenį, ar šulinio ir centralizuotai tiekiamą vandenį. Jei naudojame vandenį iš šulinio, nereikėtų pamiršti, kad į jį gali patekti ir įvairūs pesticidai bei kiti chemikalai, kurie gali būti itin kenksmingi žmogaus organizmui. Todėl tokiais atvejais labai svarbu atlikti vandens tyrimus ir nustačius, kokių kenksmingų medžiagų jame yra, įsigyti ir įsirengti vandens filtrus, kurie padėtų iš vandens pašalinti ne tik tokias medžiagas kaip švinas ir chloras, bet ir nitratus, nitritus, pesticidus ir kitus sunkiuosius metalus.
Po skalbimo drabužiuose lieka dėmės
Ar kada buvote susidūrę su situacija, kai nepavyksta švariai išskalbti savo drabužių, nors bandote daugybę įvairių drabužių skalbikių? Ši problema nebūtinai turi būti susijusi su jūsų naudojama skalbykle ar skalbimo priemonėmis. Priežastimi gali būti jūsų namuose naudojamo vandens sudėtis. Jei vandenyje yra didelis geležies kiekis, skalbinius gerai išskalbti bus daug sunkiau, išskalbti jie gali patamsėti ir juose gali atsirasti dėmių. Tokiais atvejais labai naudinga įsirengti vandens minkštinimo filtrus. Jie padės išspręsti kieto vandens problemą, paversdami vandenį minkštu.
Valant tenka ilgai šveisti
Kiekvienas norime gyventi švariuose namuose, tačiau jei kaskart bandant išvalyti namus mums tenka daug, ilgai ir sunkiai šveisti įvairius paviršius, siekiant nuo jų pašalinti atsiradusius nešvarumus, tai gali būti labai akivaizdus ženklas, kad jūsų naudojamas vanduo yra kietas. Didelis kietame vandenyje esančio kalcio ir magnio kiekis mažina muilo ir kitų valymo priemonių poveikį ir veiksmingumą, be to, juos sunkiau nuplauti. Dėl to po valymo ant įvairių paviršių nuolat formuojasi valymo priemonių sluoksnis. Jei vanduo kietas, reikia ilgiau plautis rankas, nes ant jų ilgai jaučiasi muilas, nusiplauti dušo gelį nuo kūno prausiantis po dušu ar išskalauti plaukų šampūną.
Greičiau genda buitinės technikos prietaisai
Jei pastebite, kad jūsų buityje reguliariai naudojami buitinės technikos prietaisai, kurių veikimui reikia vandens, dažnai genda ir jų našumas sumažėja, tai gali reikšti, jog vanduo yra kietas. Nustatyta, kad kietas vanduo reikšmingai sutrumpina buitinės technikos prietaisų tarnavimo laiką ir sumažina jų našumą. Atitinkamai padidėja ir vandens bei skalbimo ir valymo priemonių sąnaudos.
Taigi, vandens problemų gali būti daug ir įvairių. Dėl šios priežasties svarbu atlikti vandens tyrimus, nustatyti pagrindines vandens problemas, o tuomet pasirinkti ir įsirengti veiksmingai veikiančius vandens filtrus, padedančius užtikrinti aukštą vandens kokybę.
Plačiau apie vandens filtrus ir vandens filtravimo sistemas skaitykite https://www.pureaquafilter.lt.