Kaip įsigyti tinkamas lemputes?

Nusipirkti tinkamas lemputes ar šviestuvus – ne juokų darbas. Tam reikia žinių, kurias taip lengva įgyti bei įžvalgų, kurias gali pateikti tik nusimanantys specialistai. Puslapyje elektra.ltgalite rasti įvairių apšvietimo sprendimųbei be galo daug lempučių ir šviestuvų. Ten dirbantys ekspertai patars bei padės išsirinkti. Tačiau ir mes pasistenkime apžvelgti faktorius, pagal ką ir kaip pasirinkti tinkamas lemputes?

  1. Tipas – kokių lempučių reikia? Kadangi kaitrinių ir halogeninių įsigyti nebeįmanoma, tenka rinktis LED arba OLED variantus. Siauresnis pasirinkimas nereiškia suvaržytas vartotojo rankas, priešingai, LED ir OLED lemputės yra daug efektyvesnės, ekologiškesnės ir taupesnės. Be abejonės jų kaina yra didesnė nei kaitrinių ar halogeninių lempučių, kurias dar neseniai buvo galima įsigyti, tačiau nauda didesnė nei trūkumai. Galite rinktis įsukamas tradicinės formos lemputes arba pailgas LED juostas, LED diodus, kupolo formos šviestuvus ir taip toliau.
  2. Kokio apšvietimo norite – spalvoto? Ryškaus? Reguliuojamo? Reikia žiūrėti į lemputės specifikaciją bei galingumą (W – vatais). Kuo didesnis vatų skaičius – tuo lemputė (teoriškai) švies ryškiau, bet ir energijos vartos daugiau. Tarkitės su specialistais bei elektrikais, kad rastumėte geriausią ir saugią išeitį.
  3. Laukas ar vidus –apšvietimo ieškote laukui ar vidui? Lauke sprendimus galbūt reikėtų derinti su jutikliais, kad šviesa įsijungtų jums atėjus į laiptinę ar atidarius vartelius. Viduje galbūt tinka reguliuojami jungikliai, tačiau tam reikės ir tinkamų lempučių su reguliuojama varža – jos kainuoja šiek tiek daugiau.
  4. Kaina – svarbus aspektas, tačiau pavienių lempučių kaina tikrai nėra labai didelė. Visgi, jeigu žvelgiate į didelius pirkinius, kuriuos sudaro ne vienas šviestuvas, daugybė lempučių, techniniai sprendimai – gali susidaryti nekukli suma. Biudžetą apšvietimui skirkite tokį, kad galėtumėte nusipirkti ir atsargų lemputei perdegus. Taip pat visada pirkite ir į vieną šviestuvą montuokite tik vienodas lemputes, o jei perdegė viena, o kitos tokios pat neturite – keiskite abi, kadangi netolygios lemputės gali šviesti skirtingai. Tai blaško ir trukdo akims. Vis dėlto, jeigu abi lemputės vienodo galingumo – tokios problemos galite ir išvengti.