Ar reikalingi pasauliui verslo konsultantai?

Verslo konsultavimas yra sąlyginai nauja paslauga, kuri išpopuliarėjo Jungtinėse Valstijose ir labai greit atėjo ir į Vakarų bei Rytų Europą. Tai – aukščiausias vadybos lygmuo, kada specialistas(-ai) pritaiko žinias bei sugeba rasti būdus, kaip pagerinti įmonės veiklos našumą. Nors tai yra labai abstrakti paslauga, geidžiamiausi pasaulyje verslo konsultantai yra turbūt geriausiai apmokami specialistai, kuriems didžiosios kompanijos už valandos darbą kartais nepagaili ir penkiaženklės sumos. Taip… Net ir dešimčių tūkstančių. Pasaulyje tokių konsultantų, geriausiu atveju yra apie dvidešimt, kitų – kainos žmogiškesnės. Tačiau už tuos pinigus, kuriuos mokate konsultantui, jie verslui pasiūlo netradicinį požiūrį, šviežias idėjas, suteikia naudą tolesniame verslo procesų vykdyme.

Vienaip ar kitaip verslo konsultantai padeda įmonei, tačiau klausimas būtų ar jų tikrai reikia, ar kažkas kitas negali atlikti jų darbo ir ar verslo konsultantų paslaugas verta pirkti? iProcess mano, kad taip. Būdami viena iš lyderiaujančių įmonių verslo konsultavimo srityje, jie gali pateikti jums konkrečius pavyzdžius  kaip tinkamas konsultanto darbas pakėlė įmonės rezultatus, pagerino rodiklius.

Daug kas neretai galvoja, kad konsultantas bus tik teoretikas ir kažką papaišys ant lentos, pamotyvuos klišinėmis frazėmis ir pasišalins pasiėmęs atlygį. Tai yra toliausiai nuo tiesos, ką tik būtų galima sugalvoti. Visų pirma tai verslo konsultantai yra vadybos, neretai ir mikroekonomikos sričių asai, kurie gali rasti dešimtis spragų įmonės veiklos modelyje, vien užmetę akį į įmonės struktūrą ar porą valandų pabuvę organizacijos viduje. Jie su jumis dalinasi sukauptomis žiniomis apie procesų valdymą, veiklos optimizavimą, nebijo spręsti pačių opiausių problemų bei padeda pamatyti viską „outside the box“. Požiūris iš šono kartais ir yra tai, ko trūksta įmonei.

Verslo konsultavimas naujai ir mažai įmonei padės rasti tinkamą veiklos kryptį, vidutiniam verslui padės padidinti pajamas bei pelningumą, o stambiam verslui išlikti lyderiaujančių gretose. Dėl šių priežasčių verslo konsultantų pasauliui tikrai reikia!

Norite sužinoti daugiau? Užsukite į iProcess.lt ir sužinokite viską apie šias paslaugas.