Žvejyba šaltuoju metų laiku – ką žinoti ir kuo pasirūpinti?
|

Nors artėja vasara, tačiau žinoti apie žvejybos ypatumus šaltuoju metų laiku vis tiek yra svarbu. Ypač dėl to, nes vis dar susiduriame su dienomis bei naktimis, kuomet oro temperatūra būna gana žema. Iš tiesų šaltuoju metų laiku žvejoti gali būti taip pat smagu kaip ir vasarą, tiesiog reikia tinkamai tokiai žūklei pasiruošti. Kaip tik šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kuo verta pasirūpinti bei ką reikia žinoti, žvejojant šaltuoju metų laiku.
Pasirinkite gerą laiką
Prieš ruošiantis žvejybai, pagalvokite, kuriuo konkrečiu laiku norėsite žvejoti. Laikas, kurį pasirinksite, gali turėti įtakos rezultatui, nesvarbu, ar siekiate sugauti didelį laimikį, ar tiesiog mėgautis pačiu procesu. Taip pat paros laikas labai svarbus ir dėl to, kad galėtumėte numatyti, kokią temperatūrą turės pakelti jūsų kūnas, bei tinkamai tam pasiruošti. Natūralu, jog nusileidus saulei ar labai anksti ryte temperatūra bus kur kas žemesnė nei ji būtų vidurdienį, todėl tai atsakingai įvertinkite ir pasirinkite sau priimtiniausią laiką.
Pasirūpinkite tinkama įranga
Užsiimant žūkle šaltuoju metų laiku, reikia pasirūpinti tam tikra papildoma įranga, kuri ne tik palengvintų procesą, bet ir užtikrintų saugumą. Jei norite žvejoti ant ledo, įsitikinkite, jog jo storis yra pakankamas ir jis yra patikimas – įprastai toks ledas būna skaidrus ir žalsvo arba melsvo atspalvio. Ledo kirtikliai ar grąžtai yra tos priemonės, kuriomis galėsite tiek patikrinti ledo storį, tiek iškirsti ar išsigręžti eketę. Taip pat žvejojant būtina kartu su savimi turėti priemones, kurios galėtų pagelbėti įlūžus išlipti ant ledo – įprastai tai yra du lanksčia jungtimi sujungti smaigai. Jei labai šalta, reikėtų nepamiršti pasirūpinti ir pledais ar miegmaišiais, kurie padės sušilti.
Išsirinkite gerą masalą.
Jei dirbtinius masalus dažnai naudojate atšilus orams, jie nebus toks geras pasirinkimas, esant žemai temperatūrai. Kai šalta, tiek žuvys, tiek ir gyvi jų maisto šaltiniai juda daug lėčiau nei šiltuoju metų laiku. Būtent dėl šios priežasties žvejojant šaltame ore daug geriau tinka natūralus masalas nei dirbtinis. Dirbtiniai jaukai per greitai judės vandenyje, o tai gali išgąsdinti žuvis. Na, o natūralus masalas reaguos į šaltą vandenį bei geriau privilios alkanas žuvis. Visgi, jei vis tiek prioritetą teikiate dirbtiniam jaukui ištisus metus, šaltuoju laiku rinkitės tokius, kurie būtų su pritvirtintomis plunksnomis ar plaukais. Tuomet jie judės lėčiau nei įprasti dirbtiniai masalai. Dar vienas patarimas – rinkitės juos kiek mažesnius, tokius, kurie tiktų kelioms žuvų rūšims. Tokiu būdu būsite labiau užtikrinti, jog pavyks pagauti laimikį, kadangi, kaip jau minėjome, žiemą žuvys yra vangesnės. O kad galėtumėte kuo greičiau pamatyti, kada žuvis užkibo, itin padės kibimo indikatoriai, kurie gali būti naudojami tiek žiemą, žvejojant ant ledo, tiek ir dugninės žvejybos metu.
Šiltai apsirenkite
Be puikaus masalo, tinkamos įrangos bei gerai išsirinkto laiko žūklei, labai svarbu pasirūpinti ir tinkama apranga. Šaltuoju metų laiku nušalti žvejojant yra tikrai nesunku bei visa tai gali užklupti labai netikėtai, ypač jei jūsų rankos ir kojos sušlampa. Ieškokite gerai izoliuotų neperšlampamų batų ir pirštinių, kurios padės išlaikyti pirštus sausus ir nesušalti. Rekomenduojama įsigyti termo apatinius drabužius, storas kojines ir gerai galvą bei ausis dengiančią kepurę, prisidedančią prie didesnės šilumos. Investuokite į kokybišką kombinezoną ir striukę, kurie būtų neperšlampami ir neperpučiami vėjo. Dėl papildomos apsaugos galite naudoti ir specialius hidroizoliacinius purškalus, kuriais galima išpurkšti turimus drabužius.
Nepamirškite saugumo
Žvejojant šaltuoju metų laiku, turėti du smaigus, sujungtus lanksčia jungtimi, kurie padėtų išlipti ant ledo, neužtenka – rekomenduojama imtis papildomų saugumo priemonių. Visų pirmiausia, niekada nežvejokite vienas šaltuoju metų laiku. Įkritus į šaltą vandenį, kūną gali ištikti šokas, dėl kurio raumenis gali sutraukti mėšlungis bei prasidėti hipotermija, dėl ko savo jėgomis išlipti ant kranto ar grįžti atgal į valtį gali būti neįmanoma. Būtent dėl to visuomet žvejokite su kitu žmogumi, kuris prireikus galėtų jums padėti. Negana to, prieš išvykstant žvejoti, aiškiai nurodykite vietą, kur planuojate būti, savo artimiems žmonėms. Žvejodami iš valties, visuomet dėvėkite gelbėjimosi liemenę. Na, ir galiausiai nepamirškite maisto bei geriamo vandens ar arbatos termose.
Tikimės, jog visi šie patarimai padės efektyviau ir svarbiausia saugiau žvejoti šaltuoju metų laiku. Gerų potyrių!