Bėgimo teikiama nauda: kokių privalumų suteiks reguliarios treniruotės?
|Atšilę orai bei artėjantis vasaros sezonas reiškia, jog vis daugiau žmonių pradeda aktyviai judėti, o vienas populiariausių būdų tai padaryti – bėgimas. Ši veikla stiprina kūną, yra visiems prieinama ir ja galima užsiimti daugelyje vietų. Tačiau tam, kad treniruotės būtų maksimaliai efektyvios, o traumų rizika maža – vertėtų pasinaudoti moderniais technologiniais sprendimais. Vienas jų – išmanusis laikrodis, kuris padeda ne tik stebėti savo savijautą, bet ir sparčiai siekti užsibrėžtų tikslų.
„Vieno ir universalaus sėkmingo bėgimo recepto nėra – tinkama treniruotė priklauso nuo fizinio pasiruošimo bei konkrečių bėgimo tikslų. Žmonės bėgioja dėl įvairių priežasčių: norėdami sulieknėti, padidinti kūno ištvermę ar ruošdamiesi varžyboms. Nepriklausomai nuo tikslo, dėl kurio bėgame, ši veikla užtikrina tiek fizinį, tiek emocinį mūsų gerbūvį. Kita vertus, išlaikyti pusiausvyrą ir neperdegti pasirinkus bėgimą padeda šiuolaikiniai išmanieji laikrodžiai“, – nurodo Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje.
Ekspertė dalinasi 3-mis bėgimo privalumais ir išskiria, kaip juos įgyvendinti padeda išmanusis laikrodis:
1. Sveikatos stiprinimas
Vienas svarbiausių bėgimo privalumų – jo nauda sveikatai. Bėgimas stiprina širdį ir užtikrina efektyvią kraujotaką: bėgant stabilizuojamas padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje ir mažinamas kraujospūdis. Be to, nuolatos treniruojantis tvirtėja kaulai bei stiprinama imuninė sistema.
„Tam, kad stebėtume savo kūną paprasčiau, verta išbandyti išmaniojo laikrodžio galimybes. Ignoruojant širdies ir kraujotakos būklę, intensyvios treniruotės gali prisidėti prie nuovargio ar kraujotakos problemų susidarymo. Šias problemas sprendžia daugelyje išmaniųjų laikrodžių įdiegtos sveikatos stebėsenos funkcijos, leidžiančios matuoti širdies ritmą ar kraujo prisotinimo deguonimi (SpO2) rodiklius. Be to, modernūs išmanieji laikrodžiai taip pat siūlo ir miego kokybės bei reikiamo poilsio įvertinimą. Todėl turint išmanųjį prietaisą galėsite bėgti laisvai ir nesijaudinti, jog persitempsite treniruotės metu“, – teigia U. Eidžiūnaitė.
2. Prieinamas visiems
Tam, kad pradėtumėte bėgioti nereikia brangios įrangos ar išankstinio pasiruošimo, todėl bėgimas yra pigus bei visiems pasiekiamas būdas sutvirtėti. Norint pradėti bėgioti tereikia patogių bėgimo batelių, o sportuoti galite daugelyje miesto vietų: nuo parkų ar gatvių šaligatvių iki artimiausio miško takelių.
„Bėgimo prieinamumas yra viena iš priežasčių, lemianti šio sporto populiarumą: daugelis aktyviai bėgančių asmenų išvengia papildomų išlaidų už treniruotes. Kita vertus, tie, kurie nori ne tik sutaupyti, bet ir patirti profesionalaus treniravimosi patirtis, gali rinktis išmaniojo laikrodžio teikiamus privalumus. Pavyzdžiui, naujasis „Huawei“ išmanusis laikrodis „Watch GT Runner“ palaiko „Running Coach“ funkciją, kuri moksliškai analizuoja treniruočių duomenis ir automatiškai koreguoja bėgimo tvarkaraštį. Išmanusis laikrodis atsižvelgia į naudotojo fizinį pasirengimą ir kūno poreikius, taip užtikrindamas efektyvias treniruotes. Todėl su šiuo laikrodžiu jausitės tarsi su asmeniniu bėgimo treneriu ant riešo“, – dalinasi U. Eidžiūnaitė.
3. Gerina emocinę būklę
Tarp reguliariai bėgiojančių žmonių pastebimas didesnis pasitikėjimas savimi. Tai susiję su tuo, jog sportuojantys žmonės yra linkę užsibrėžti tikslus, kurių nuolat pasiekia. Reguliarus rezultatų gerėjimas skatina pozityvią nuotaiką, turi teigiamų pasekmių asmeniniam gyvenimui. Todėl bėgimas yra puikus vaistas nuo streso, emocinės įtampos ar net lengvos depresijos. Treniruočių metu išsiskiria geros savijautos hormonai, gerinantys nuotaiką ir padedantys užmiršti kamuojančius rūpesčius.
„Pasiektų rezultatų stebėjimas yra naudinga išmaniojo laikrodžio funkcija, leidžianti patogiai sekti atliekamą progresą. Su išmaniuoju prietaisu kiekvienas bėgikas gali stebėti savo judėjimo greitį, treniruotės trukmę bei nubėgtą atstumą. Prie emocinės sveikatos gerinimo prisideda ir laikrodžiuose įmontuota streso aptikimo funkcija, iš anksto pranešanti apie padidėjusį streso lygį. Taip kiekvienas išmaniojo laikrodžio vartotojas yra informuojamas apie padidėjusio streso riziką ir gali imtis veiksmų, leidžiančių jį sumažinti“, – sako U. Eidžiūnaitė.
Norėdami gauti reguliarias „Huawei Consumer BG“ naujienas, sekite mus:
Facebook: https://www.facebook.com/huaweimobile/
Twitter: https://twitter.com/HuaweiMobile
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobile/
YouTube: https://www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCo
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/10617746/
Pranešimą paskelbė: Rokas Stankevičius, Integrity PR