„VoLTE“ – kas tai ir kodėl geriau nei įprasti skambučiai?


„VoLTE“ – kas tai ir kodėl geriau nei įprasti skambučiai?

Anot ekspertų, nauja balso ryšio paslauga „VoLTE“, perduodama 4G ryšiu, netrukus pakeis lietuviams jau įprastus skambučius telefonu. Tą prognozuoja ir šalies mobilieji operatoriai, ir išmaniųjų telefonų gamintojai. Tad kas tai per technologija, kokius jos privalumus pajus vartotojai ir ko reikia, kad galėtume ja naudotis?  

„VoLTE“ – kas tai?

„VoLTE“ (angl. Voice over LTE) – tai dar pakankamai nauja technologija, leidžianti skambinti arba priimti skambučius, naudojantis 4G ryšiu, neperšokant į lėtesnį 3G ar 2G tinklą.

Kaip pasakoja, Vaidas Bielinis, „Samsung Electronics Baltics“ mobiliųjų įrenginių pardavimų verslo klientams vadovas, pirmą kartą ši technologija vartotojams buvo pristatyta 2014 metais Singapūre ir veikė tik su išmaniuoju telefonu „Samsung Galaxy Note3“. Šiandien ši paslauga suderinama su kur kas didesne įvairove naujausių telefonų modelių ir, gera žinia, atkeliauja į Lietuvą.

Privalumai, lyginant su įprastais skambučiais

Iki šiol buvo įprasta, kad kai skambindavome, šis ryšys persijungdavo į 2G arba 3G tinklą ir automatiškai sulėtėdavo. Tuo tarpu „VoLTE“ technologija leidžia kalbėtis telefonu naudojantis tuo pačiu 4G ryšiu. Tai reiškia ne vieną privalumą: 3 kartus greitesnį, nei įprasta, skambučių sujungimą, geresnę garso kokybę, leidžia taupyti telefono bateriją. Be to, šios technologijos dėka galima kalbėtis telefonu ir naršyti jame tuo pačiu metu, nuo to nenukenčiant interneto ryšio greitaveikai.

„Turime plačiausią 4G tinklą ir norime, kad jo privalumus pajustų kuo daugiau žmonių. Atsiradus išmaniesiems telefonams, kurie palaiko „VoLTE“ technologiją, balso skambučių kokybę Lietuvoje pakeliame į naują kokybinį lygį. Be to, ateityje „VoLTE“ leis kurti tokias paslaugas, apie kurias dabar galime tik pasvajoti, kadangi 4G tinklas yra pagrįstas interneto protokolu. Vienas iš pavyzdžių – pokalbio vertimas iš vienos kalbos į kitą realiu laiku, be jokių papildomų programėlių“, – sako „Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

Ko reikia, norintiems naudotis?

Prieš kelerius metus vartotojai neturėjo telefonų su specialia programine įranga, kuri atitiktų operatoriaus keliamus reikalavimus ir sertifikavimą dėl „VoLTE“ technologijos palaikymo, bet šiuo metu situacija keičiasi.  Kaip teigia V. Bielinis, masiškai diegti „VoLTE“ palaikančią programinę įranga telefonuose didieji jų gamintojai pradėjo pastaraisiais metais.

„Kalbant apie mūsų kompanijos telefonus, tai šią paslaugą gali išmėginti visi Samsung Galaxy Note 8“, „Samsung Galaxy S8“, „Samsung Galaxy S8+“, „Samsung Galaxy S7“, „Samsung Galaxy S7 Edge“, šių metų „Samsung Galaxy A3“, „Samsung Galaxy A5“ ir „Samsung J3“ bei ateityje pasirodysiančių visų naujų modelių savininkai“, sako pašnekovas.

Vaidas Bielinis priduria, kad vartotojai telefonus yra linkę keisti maždaug kas dvejus metus, todėl prireiks šiek tiek laiko, kol šiuo metu besinaudojantys senesniais telefonų modeliais, pradės naudotis  „VoLTE“ ryšiu. „Abu pašnekovai turi naudoti įrenginį, palaikantį šią technologiją, priešingu atveju, ryšys persijungs į 3G arba 2G. Kita vertus, norintys naudotis šia paslauga, nebūtinai turi pirkti brangiausią telefoną, nes jau dabar jį palaiko ir kai kurie vidutinės ar ekonominės klasės telefonai,“ teigia V. Bielinis.

Pranešimą paskelbė : Eglė Tamelytė, UAB „Publicum”