Vaizdo stebėjimo kameros skirtingiems poreikiams

Žiemos metu, kuomet dienos tampa vis trumpesnės, o naktys ilgesnės, dažnas susimąsto apie namų apsaugą. Svarstant įsirengti patikimą apsaugą namams pirmiausiai kyla mintis apie vaizdo stebėjimo kameras. Tai visiškai nenuostabu, nes kameros gali ne tik užfiksuoti nusikaltimą ir pateikti realius įrodymus, bet ir apie jį pranešti savininkui. Žinoma, tam, kad vaizdo stebėjimo kameros suteiktų maksimalų saugumą reikia tinkamai jas parinkti. Renkantis vaizdo stebėjimo kameros viskas priklauso nuo kiekvieno žmogaus poreikių, todėl vieniems gali pakakti paprastų apsaugos kamerų, kurios leis matyti bendrą teritorijos vaizdą, o kitiems gali prireikti brangių, aukštos raiškos kamerų, kurios leistų įžiūrėti automobilio numerius dideliu atstumu.

Vaizdo stebėjimo kameros leidžiančios matyti automobilio numerius

Renkantis stebėjimo kameras dažnai padaroma klaidą, kadangi dauguma mano, jos vaizdo stebėjimo kameros automobilio valstybinius numerius gali matyti visada. Taip tikrai nėra. Nakties metu viena kamera be papildomo apšvietimo automobilio numerių nematys, taip yra, nes kameroje integruotas naktinis apšvietimas atsispindi nuo numerių lentelės ir akina kameros objektyvą. Siekiant išspręsti šią problemą reikalingas papildomas šviesos šaltinis. Tai gali būti paprastas, nuolatos veikiantis kiemo apšvietimas, kuris dėl didelio šviesos kiekio neleis kamerai persijungti į naktinį rėžimą arba papildoma infraraudonųjų spindulių lempą. Paprasčiausias ir pigiausias būdas būtų rinktis infraraudonųjų spindulių lempą. Ją užtenka primontuoti šalia vaizdo stebėjimo kameros 50-100cm atstumu ir prijungti į bendra elektros tinklą. Tinkamai sumontuotos lempos šviesa atsispindės kita kampu, todėl tai ne akins vaizdo stebėjimo kameros ir leis jai matyti automobilio valstybinius numerius net ir visiškoje tamsoje.

Stebėjimo kameros vietoj signalizacijos

Šiais laikais vaizdo stebėjimo kameros gali atlikti ne tik savo pirminę filmavimo funkciją. Brangesni apsaugos kamerų modeliai gali veikti ir kaip signalizacijos. Tokios kameros programiškai vaizde sugeba atpažinti žmogų ir jam pasirodžius kadre apie tai pranešti vaizdo stebėjimo sistemos šeimininkui.  Žinoma, stebėjimo kameros, kurios praneša apie žmogaus aptikimą kainuoja ženkliai brangiau nei paprastos. Rinkdamiesi tokio funkcionalumo kameras atkreipkite dėmesį į jų modelį. Renkantis Hikvision gamintojo kameras atkreipkite dėmesį, kad prie jų būtų prierašas Acusense. Tai nurodo, jog kameros atpažįsta žmogų ir jį fiksavus gali atsiųsti apsaugos pranešimą.

Vaizdo stebėjimo kameros gali būti panaudotos labai skirtingiems poreikiams ir šiais laikais neapsiriboja vien tik teritorijos vaizdo stebėjimu.