Kodėl svarbus vidaus apšvietimas?

Apšvietimas namų viduje atlieka kelias itin svarbias funkcijas. Pirmiausia, išsirinkę tinkamos paskirties šviestuvą būsite garantuoti, kad konkrečiame kambaryje gausite reikiamą šviesos kiekį. Apšvietimų išvis yra išskiriama net keli tipai: pagrindinis, funkcinis ir dekoratyvinis. Pirmasis dažniausiai naudojamas erdviuose kambariuose, kuriuos reikia apšviesti bendrai, nenukreipiant koncentruoto šviesos kiekio į tam tikrą vietą. Funkcinis apšvietimas nukreips tam tikrą šviesos kiekį į jūsų pasirinktą objektą, o skleidžiama šviesa dažnai bus efektyvesnė, balto atspalvio. Paskutinysis, dekoratyvinis apšvietimas, labiausiai iš visų apšvietimų tipų nutolsta nuo pirmykštės savo funkcijos – šviesos skleidimo. Dekoratyvinis apšvietimas naudojamas namų jaukumui sukurti, labiausiai tinkamas tada, kai akys paprasčiausiai ieško tinkamos erdvės atsipalaiduoti žiūrint televizorių ar geriant kavą.

Modernus stilius – jaukumo elementas 

Visgi, dekoratyvinis apšvietimo tipas primena, kad net ir nespinduliuodamas intensyvios šviesos, šviestuvas į save savaime atkreipia dėmesį. Juk tai interjero detalė, kurią taip pat deriname prie sienų spalvos, tapetų raštų ar pasirinkto dizaino stiliaus. Vis dėlto, kiek į šviestuvą bus atkreipiama dėmesio priklauso nuo jūsų pačių – didingi, tam tikrus daiktus primenantys šviestuvai nebus praleisti pro nei vieno iš namie besilankančių akis. Tačiau jei norite paprastesnių, į atskiras formas panašių šviestuvų, kurie nors ir atkreiptų į save dėmesį, tačiau neatrodytų perdėtai, modernūs šviestuvai gali būti tinkamas sprendimas. Modernių šviestuvų galima rasti paspaudus nuorodą https://www.visisviestuvai.lt/vidaus-sviestuvai/modernus.

 Savo namams rinktis modernius šviestuvus yra ganėtinai inovatyvus sprendimas, į šį stilių susilieja daugybė kitų stilių – net klasikinis ar skandinaviškas – o visumoje susijungę šie stiliai atrodo ganėtinai šiuolaikiškai. Derindami skirtingų spalvų, formų bei medžiagų šviestuvus namams suteiksite išskirtinio žavesio.

Kokį šviestuvą reiktų rinktis vonios kambaryje?

Renkantis tinkamą šviestuvą voniai svarbu įsidėmėti, kad tai ne svetainė, todėl vonios kambaryje įtaisytas šviestuvas neturėtų į save atkreipti pernelyg didelio dėmesio. Be to, labai svarbu atsižvelgti į vonios kambario dydį – mažesniam kambariui netiks itin didelis, iškilių formų šviestuvas. Į mažą vonios kambarį montuodami pernelyg didelį šviestuvą rizikuojate vizualiai dar labiau sumažinti kambario erdvę. Svarbu atsiminti ir tai, kad vonios kambaryje lyginant su kitomis namų erdvėmis, kaupiasi kone daugiausia drėgmės, todėl jūsų pasirinktą šviestuvą turėtų būti ganėtinai lengva išvalyti. Dar vienas svarbus vonios šviestuvų išskirtinumas – jų sandarumas. Į šviestuvo vidų patekusi drėgmė gali sugadinti elektos jungtis. Vonios šviestuvai iš visisviestuvai.lt yra saugus ir komfortiškas pasirinkimas norint apšviesti vonios kambarį savo namuose. Tiesa, vonioje rekomenduojama įrengti drėgmei atsparius LED šviestuvus. 

Įrenginėjant vonios kambarį savo namuose galima rinktis ir kelis skirtingo intensyvumo apšvietimą sukuriančius šviestuvus. Erdvėje, kurioje dažomasi, jaučiame didesni poreikį gauti intensyvią, šiek tiek mažiau ryškią šviesą. Tuo tarpu norėdami atsipalaiduoti vonioje, ieškome prieblandos, tad jai sukurti labiau tiktų dekoratyvinis apšvietimas. 

Ne tik suteikia jaukumo, bet ir praplečia erdvę

Pernelyg didelis šviestuvas gali vizualiai sumažinti mažo vonios kambario erdvę, tačiau tinkamas apšvietimas gali padėti pasiekti priešingą rezultatą – kambarį vizualiai padidinti. Tinkamai nukreipti šviesos srautai praplės jūsų kambarį, todėl taps ekonomišku variantu.