Automobilių nuomos tendencijos: daugiausia sandorių sudaroma internetu

Lietuvoje automobilių nuomos verslas jau įgavo pagreitį. Lietuviai vis dažniau ryžtasi išsinuomoti automobilį tiek vos kelioms dienoms, tiek ilgesniam laikui darbo reikmėms. Dar prieš kelerius metus mūsų šalyje automobilius nuomojančių įmonių buvo vos viena kita, ir tos pačios daugiau nuomodavo proginius automobilius, pavyzdžiui, limuzinus. Šiandien tokią veiklą plėtojančių įmonių jau galima suskaičiuoti per šimtą, tad pokytis akivaizdus. Lietuviai dažnai stebėdavosi ir užsienyje apsilankiusių draugų, kurie be vargo išsinuomodavo automobilius ir jais važinėdavosi savaitę ar dvi, pasakojimais. Esame konservatyvi tauta, todėl naujovės pas mus prigyja lėtai ir vangiai. Šiandien automobilių nuomos verslas vis labiau tobulėja: automobilius siūloma išsinuomoti internetu, pageidaujamą transporto priemonę rezervuoti galima vos per kelias minutes.

kojos

Automobilių nuomos paslauga internetu

Kaip tenka pastebėti, maždaug devyni iš dešimties klientų apie automobilių nuomos kompanijas sužino ir informaciją apie jas randa internete. Internetas suteikia galimybę geriausias paslaugas rasti priimtiniausiomis kainomis. Tiesa, automobilių nuoma Kaune užsiimančios įmonės atstovas juokauja, kad internetu nuomos sutartį užpildyti tikrai pavyks, tačiau atsiimti automobilio – ne. Tačiau automobilių nuomos salonų personalas tobulina internetines paslaugas ir optimizuoja procesą. Salonai ne tik pateikia smulkius visų automobilių aprašymus, smulkias nuomos sąlygas, patogias rezervacijos ir atsiskaitymo sistemas. Rezervavus automobilį, atsižvelgus į nurodytus terminus ruošiama nuomos sutartis, o automobilį besinuomojančiam asmeniui atvykus į biurą ar kitu nuomotojo nurodytu adresu, pasirašomi dokumentai ir įteikiami automobilio rakteliai. Dėl apmokėjimo – apmokama iš anksto banko pavedimu, tokiu pačiu būdu gali būti sumokamas ir užstatas, tačiau atsiskaityti galima ir grynaisiais pinigais.

Apie trumpalaikės nuomos sąlygas

Kaip jau minėta, įmonės tinklalapiuose būna išdėstomos visos trumpalaikės automobilių nuomos sąlygos, tad vienu metu galima įvertinti net kelias ar keliolika įmonių ir be vargo pasirinkti tą, kurios sąlygos atrodo palankiausios ir priimtiniausios. Šiek tiek plačiau panagrinėsime tas sąlygas, kurios yra bendros daugeliui savo veiklą internete reklamuojančių automobilių nuomos kompanijų.

Sudegus automobiliui, visuomet suteikiamas kitas – pakaitinis. Kai pasirenkama automobilių nuoma Vilniaus oro uoste (automobilis pristatomas į oro uostą), paslauga kainuoja papildomai, dažniausiai ~15 Eur. Pagal poreikį automobiliai atgabenami ir į bet kokią kitą užsakovui patogią vietą.

Asmuo, norintis išsinuomoti automobilį, turi būti pilnametis. Nuomojantis reikia pateikti paso arba asmens tapatybės kortelės kopiją, taip pat vairuotojo pažymėjimo kopiją, adresą bei telefono numerį, o jei automobilį nuomojasi juridinis asmuo, prireiks ir įmonės vadovybės įgaliojimo su įmonės antspaudu.

Įprastai su nuomojamu automobiliu, jei neturima raštiško leidimo, negalima kirsti Lietuvos sienos. Trumpalaikei nuomai reikia užstato, kurio suma yra tarp 150 ir 500 Eur, priklausomai nuo transporto priemonės.

Nuomojamam automobiliui gali būti taikomi ir ridos apribojimai, o minimali nuomos trukmė yra 24 val.

Kokie ilgalaikės automobilių nuomos esminiai privalumai?

Ilgalaikė automobilių nuoma Vilniuje internetu ne tokia populiari – norintieji automobilį išsinuomoti ilgesniam laikui atvyksta į biurus ir sąlygas suderina vietoje. Didesnės įmonės išsinuomoja ir daugiau nei kelis automobilius, tad joms suteikiamos išskirtinės nuomos sąlygos. Taip vadinamoji veiklos nuoma gali prisidėti prie įmonės įvaizdžio kūrimo.

  • Nuomojantis automobilį ilgesniam laikui, mokamos fiksuotos, nuomos sutartyje numatytos įmokos, tad labai patogu ne tik planuoti savo biudžetą: įmonės vadovybė taip išvengia neplanuotų išlaidų – belieka įsipilti kuro ir eksploatuoti automobilį be jokių rūpesčių.
  • Nereikia vykti į autoservisus, rūpintis automobilio remontu, nes sugedę automobiliai remontuojami nemokamai juos išnuomojusios įmonės.
  • Gedimo atveju suteikiamas pakaitinis automobilis, tad nenutrūksta darbinė veikla.
  • Pasirūpinama technine automobilio apžiūra – papildomais darbais neapkraunamas automobilį eksploatuojantis darbuotojas.
  • Besinuomojantiems automobilį nereikia rūpintis ir jo draudimu – įprastai visi nuomojami automobiliai apdraudžiami tiek vairuotojų civilinės atsakomybės, tiek ir KASKO draudimu.
  • Automobilių nuomos paslaugas teikiančios įmonės pasirūpina ir padangų keitimu. Įprastai padangos keičiamos sezono įkarštyje, tad vairuotojai nemažai laiko praleidžia laukdami eilėse autoservisuose. Nuomos kompanijos bendradarbiauja su moderniausiais autoservisais, turinčiais profesionalios įrangos ir technikos, tad nuomojamam automobiliui padangos pakeičiamos greitai, klientui patogiausiu laiku.
  • Paprastesnė tampa įmonės apskaita: išvengiama nusidėvėjusio turto, nereikia ieškoti, kur realizuoti senus, eksploatavimui jau netinkamus automobilius.