Transporto ateitis – įkraunami hibridiniai automobiliai

Kaip suderinti ekologiją, taupumą ir galią viename? Toks klausimas kankina tiek automobilių entuziastus, tiek didžiausias automobilių gamyklas bei transporto priemonių kūrėjus. Ir panašu, jog atsakymas buvo rastas  – tai hibridiniai įkraunami automobiliai(PHEV), dar vadinami įkraunamais hibridais arba tiesiog plug-in hibridais. Šie automobiliai turi tiek elektra varomą, tiek vidaus degimo variklį. Ir kitaip nei paprasti hibridai, įkraunami hibridai turi galimybę prisijungti prie elektros ir akumuliatorių pakrauti iš išorės. Priklausomai nuo modelio, vien elektra įkrautas automobilis gali nuvažiuoti apie 30 km – mieste iš namų į darbo ir atgal dažnai tiek netgi pakanka.

Nors elektromobiliai yra vertinami dėl taupumo ir ekologijos, tačiau vairuotojai taipogi vertina patikimumą. Todėl šalia elektromobilio, kuriuo dažniausiai važinėjama mieste, garaže stovi ir kitas automobilis, kuriuo skriejama užmiesčio keliais – nereikia rūpintis ar laiku rasite įkrovimo stotelę, nereikia daryti priverstinių sustojimų ir kavos pertraukėlių. Atsiradus įkraunamiems hibridams, daugelis tai įvertino kaip du zuikius vienu šūviu – taupu važinėti po miestą ir nereikia sukti galvos išvykstant į užmiestį.

Tarp įkraunamų hibridų daug žinomų gamintojų automobilių. Vieni modeliai yra sukurti specialiai, kiti tiesiog standartinių automobilių modifikacijos: Mitsubishi Outlander PEHV, Chevrolet Volt , Opel Ampera, Toyota Prius Prime (PHV), Volkswagen Passat GTE,  Volkswagen Golf GTE, BMW i8, Porsche Panamera hybrid, Mercedes-benz S500 plug-in hybrid.

Iš išorės įkraunami hibridiniai automobiliai, kaip ir elektriniai gali būti įkraunami specialiose stotelėse mieste arba namuose. Namuose taip pat galima įsirengti stotelę arba krauti iš įprastos rozetės. Žinoma, pastarasis variantas yra lėtasis krovimosi būdas, kuris skubantiems ir norintiems beveik pilnai pakrauti bateriją per mažiau nei valandą, netinka. Visgi, esminį vaidmenį vaidina kabelis, kuris reikalingas įkrovimui. Perkant naują automobilį iš salono, įkrovimo kabelis bus komplektacijoje. Įsigyjant naudotą transporto priemonę, šios garantijos nėra, kabelis pakankamai brangus, tad jį mėgstama pasilikti kaip atsarginį. Iš kitos pusės, brangumas čia sąlyginis. Pavyzdžiui, originalus mitsubishi outlander hibridinio automobilio įkrovimo kabelis (suomių. mitsubishi outlander phev latausjohto )kainuoja apie 118 €. Tad už tokią kainą galima įsigyti atsarginį kabelį.