Lietuvių kurtas meta paieškos variklis HomeToGo sulaukė 20 mln. USD investicijos

NFQ Technologies programuotojų kuriamas ir vystomas meta paieškos variklis HomeToGo (https://www.hometogo.com) sulaukė 20 mln. USD B serijos investicijos. Projektu patikėjo ir prie tolimesnio jo vystymo prisidėjo JAV privataus ir rizikos kapitalo milžinė Insight Venture Partners kartu su A serijos investuotojais DN Capital ir Acton Capital Partners. HomeToGo yra unikali atostogų būsto nuomos paieškos sistema, apjungianti daugiau nei 250 nuomos tinklalapių, pateikianti daugiau nei 6.7 mln. nuomos pasiūlymų, iš kurių 3.8 mln. užsakomi realiu laiku.

Meta paieškos varikliai – verslo ateitis

Meta paieškos varikliai (angl. metasearch engines) sugrupuoja ir apjungia paieškos rezultatus iš įvairių internetinių tinklapių bei duomenų bazių, suteikdami galimybę paprasčiau palyginti kainas ir greičiau surasti geriausią pasiūlymą. Tai techniškai sudėtingos kompleksinės sistemos, turinčios apdoroti didžiulius duomenų kiekius, joms keliami labai aukšti greitaveikos reikalavimai, todėl ypatingai pažangūs architektūriniai sprendimai yra būtini.

Meta paieškos variklisTokie varikliai kuria didelę pridėtinę vertę tiek vartotojams, tiek verslo sektoriui, jie yra efektyvesni nei universalios paieškos, tokios kaip Google. Vartotojai gauna kokybiškesnius paieškos rezultatus, o bendradarbiaujančių verslo klientų svetainės sulaukia tikslingesnio vartotojų srauto – užsakymo tikimybė daug didesnė, kai lankytojas ateina jau suradęs tai, ko ieškojo.

„Meta paieškos varikliai šiandieną yra viena įdomiausių ir išskirtinį potencialą turinti sritis, intriguojanti didžiuosius investuotojus. Šios sistemos iš esmės keičia rinką, suteikia daug naudos tiek vartotojams, tiek verslui. Mes esame sukaupę didelę meta paieškos ir prekybos platformų kūrimo bei susijusių technologinių iššūkių įveikimo patirtį, tad rinkoje didėjant susidomėjimui šio tipo projektais, turime daugiau progų ją panaudoti ne tik padėdami klientams kurti rinką stipriai keičiančius verslus, tačiau ir galėdami patys į juos investuoti. Įmonėms, kurių paslaugos patenka į meta paieškų bei meta prekybos platformų kūrėjų akiratį, atsiveria naujos galimybės, tačiau joms reikės išmokti konkuruoti ir dirbti kitaip nei iki šiol, nes tokie varikliai generuos didelę jų apyvartos dalį”, – pasakoja NFQ Technologies vadovas Paulius Insoda.

20 mln. USD investicija – plėtrai ir produkto vystymui

Paulius Insoda 1NFQ Technologies vadovas Paulius Insoda džiaugiasi sparčiu projekto vystymu ir plėtra: „Komanda sparčiai auga, per dvejus metus ji padvigubėjo, šiuo metu prie projekto dirba daugiau nei 30 programuotojų. Tai bus dar vienas geras pavyzdys, kokius sprendimus gali sukurti Lietuvos programuotojai”.

Startuoliui pranašaujama sėkmė

Sėkmingi NFQ meta paieškos startuolių projektai prasidėjo su Swoodoo (https://www.swoodoo.com) projektu, kurio visą technologinę dalį nuo pagrindų sukūrė ir įgyvendino NFQ programuotojai. HomeToGo pranašaujama dar didesnė sėkmė.

„Profesionali programuotojų komanda buvo vienas pagrindinių spartaus HomeToGo augimo ir sėkmingo investicijų pritraukimo faktorių. Paieškos variklis yra nuolat vystomas – patobulinimai diegiami ir išbandomi nuolatos, neretai daugiau nei 20 kartų per dieną. Programuotojų produktyvumą

ženkliai padidina mūsų pačių sukurta e. verslo platforma ONGR”, – sako komandos vyriausiasis technologijų vadovas Audrys Kažukauskas.

Apie HomeToGo

HomeToGo (https://www.hometogo.com) atostogų būsto nuomos paieškos sistema apjungia žinomiausius nuomos tinklalapius, tokius kaip Booking.com, Vrbo, Homeway, HouseTrip, FlipKey, Wimdu, 9flats ir kt. Kompanija, kurios būstinė Berlyne, įkurta 2014 m. serijinių startuolių įkūrėjų Dr. Patrick Andrä, Wolfgang Heigl ir Nils Regge.

Šis meta paieškos variklis leidžia filtruoti atostogų būsto nuomos pasiūlymus pagal vietovę, datas, biudžetą ir įvairias nuomojamo būsto paslaugas – atstumą iki vandens, galimybę atsivesti šunį ir pan. Sistema šiuo metu veikia JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Italijoje, Ispanijoje, Austrijoje, Olandijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje.