Tikroms atostogoms – solidžių autobusų nuoma

Prireikus autobuso, jį lengvai galima išsinuomoti bet kuriame didesniame Lietuvos mieste. Tačiau jei dar nė karto neteko nuomotis autobuso, greičiausiai nežinote, kaip viskas vyksta. Įprastai visa aktualiausia informacija apie autobusų nuoma užsiimančias įmones pateikiama jų interneto svetainėse.

Pavyzdžiui, autobus.lt informuoja, kad jų pateiktame kataloge galima išsinuomoti 19-52 žmones talpinančius autobusus. Autobusai skirti užsakomosioms kelionėms, vykdomoms tiek Lietuvos, tiek ir visos Europos teritorijoje. Į nuomos kainą įtrauktos šios paslaugos:

  • Pasirinktasis autobusas numatytam laikotarpiui;
  • Civilinės atsakomybės bei KASKO draudimai;
  • Vairuotojo darbas;
  • Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų visos kelionės metu.

Tačiau kai kuriuos niuansus turi numatyti pats užsakovas. Pavyzdžiui, jo kompetencijoje yra numatyti kelionės trukmę (kelioms dienoms autobusas bus nuomojamas), keleivių skaičių, sustojimų periodiškumą. Taip pat užsakantis kelionę asmuo ar asmenys turės numatyti, kokiu būdu ir maršrutu patogiausia surinkti keleivius iš skirtingų miesto ar net šalies vietų.

Vienos įmonės taiko palankesnes nuomos sąlygas, kitos – mažiau palankias, tad prieš pasirenkant vieną užsakovą, reikėtų pastudijuoti siūlomas autobusų nuomos sąlygas. Pavyzdžiui, vienos įmonės gali pasiūlyti pigesnes nuomos paslaugas, tačiau sutartyje gali atsirasti papildomų punktų su papildomais mokesčiais, taigi galutinė suma gali išeiti tokia pati. Kai kurios įmonės gali taikyti specialius reikalavimus bagažui. Jei keliaujama toliau, rekomenduojama rinktis autobusus talpesnėmis bagažinėmis.

Autobusų nuoma ypatinga tuo, kad į bendrąją kainą yra įtrauktas ir visų keleivių draudimas. Vežantiems neapdraustus keleivius paslaugų teikėjams yra numatytos įvairios sankcijos. Nuomos kainą lemia pasiūla. Natūraliai erdvesni autobusai tinka didesniems kolektyvams, mažesni – mažesniems, todėl ne ypač ekonomiška nuomotis autobusą, kai numatytas asmenų kiekis lengvai gali tilpti ir mikroautobuse. Pavyzdžiui, autobus.lt siūlo išsinuomoti iki 21 keleivio talpinančius mikroautobusus su vairuotoju, tad tokia paslauga gali padėti optimizuoti kelionės kaštus. Minėtasis paslaugos teikėjas siūlo išsinuomoti autobusus, kurių paros kaina yra vos nuo 130 eurų. Tad į šią sumą dar reikia įskaičiuoti degalų kainą, ir turėsite preliminarius kelionės kaštus.

Autobusai praverčia kolektyvų, organizacijų ekskursijoms, kelionėms į sąskrydžius, moksleivių kelionėms, sporto komandų išvykoms ir t. t.