Telefonų remontas. Dažniausi gedimai ir kaip nuo jų apsisaugoti?

Telefonų gedimai atsitinka dažnai. Deja, bet daugelis mūsų vis dar neišmoko, kaip deramai prižiūrėti ir apsaugoti telefoną. Telefonų remonto meistrai Techremontas.lt sudarė dažniausių gedimų sąrašą, su kuriais susiduria Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje:

“Achilo kulnas” – ekranas

Išmanieji telefonai džiugina visus savo dideliais ekranas iki tol, kol nesuskyla. Deja, bet kol kas dar neatsirado gamintojas, kuris galėtų pasiūlyti telefoną su neskylančiu stiklu. Jeigu atsirastų, telefonas tikrai būtų labai paklausus. Įdužimo prevencijai rekomenduojama naudoti apsauginį telefono stiklą. Šiam įskilus, nuklijuosite jį, o tikrasis telefono ekranas bus net neįtrūkęs.

Virusai puola ne tik kompiuterius

Esame įpratę saugoti kompiuterius nuo virusų, tačiau retai kada siunčiamės apsaugos programas telefonams. Visai be reikalo. Telefoną taip pat gali užpulti virusas, jeigu siunčiama nesaugi informacija arba naršoma po įtartinas svetaines. Pastebėję, jog telefonas veikia neįprastai, staiga sulėtėjo – kreipkitės į meistrą. Na, o to prevencija labai paprasta. Naršykite saugiai, nesirinkite įtartinų puslapių, tuo labiau tų, kuriuos siunčia nepažįstami. Jeigu gavote failą, nesisiųskite jo iš karto. Patikrinkite, kas siuntė, pagalvokite, ar jis saugus, ar ne.

Baterija

Kai telefonas greitai išsikrauna arba iš viso neįsijungia – problema baterijoje. Telefono baterija nėra amžina, po kurio laiko tenka kreiptis į meistrą ir ją pakeisti. Telefonams taikoma garantija dažniausiai galioja ir telefono baterijai. Tačiau retai kada pasitaiko, kad baterija nusilpsta pirmaisiais metais. Dažniausiai bateriją keisti tenka po daugiau nei kelerių metų, todėl garantija išlaidų nepadengia, tenka mokėti ir už naują bateriją, ir už telefono remonto darbus. Nuo baterijos gedimo jūsų niekas neapsaugos. Vienintelis patarimas – pirkite kokybišką telefoną. Pigesnių telefonų baterijos silpnos, todėl neretai telefonai labai greitai sugenda.

Genda ne tik telefonai, bet ir pakrovėjai

Labai dažnai tenka susidurti su tuo, jog į dirbtuves atnešamas neįsijungiantis telefonas ir prašoma rasti problemą. Neretai išaiškėja, kad problema ne telefone, o įkroviklyje, kuris tiesiog nebeveikia. Tokiu atveju nuo telefono remonto lengvai išsisukama – reikia tik nupirkti naują įkroviklį.