Naujos technologijos ir apsisaugojimo priemonės

Studentė M.Chu iš New York dar 2012 metais pasauliui pasiūlė iki tol net sunkiai įsivaizduojamą idėją – užpurškiamus prezervatyvus.

purškiami-prezervatyvai-sargiai.lt

Pasirodo užpiurškiami prezervatyvai, kaip idėja nebuvo jau tokia utopinė. Ši mintis, vis labiau ir labiau pradėjo plisti tarp mokslininkų ir technologijų gerbėjų. Plačiau apie įdėja, bandymus ir progresą šioje srityje galite pažiūrėti šiame video:

https://youtube.com/watch?v=U18xIsNfecA

Taigi, tokia kontraceptinė priemonė tiesiog būtų naudojama kaip aerozolinis dezodorantas. Koncepcijos autorės teigimu, naudotis tokiais prezervatyvais būtų gerokai paprasčiau ir patogiau. Tikrai nepaskutinėje vietoje būtų ir smagumas, tereiktų nešiotis nedidelį buteliuką visada su savimi..

Studentė M.Chu prisipažino, kad tai nebuvo jos unikali idėja, ji tiesiog norėjo pasauliui priminti nerealu vieno Vokietijos mokslininko technologijų pritaikymą saugaus sekso srityje. Seksualinės sveikatos specialistas – mokslininkas iš Vokietijos Jano Vinzenzo Krause 2008 metas pabandė sukurti pirmąją aerozolinės kontracepcijos – prezervatyvų versiją. Toks sumanymas apie užpurškiamus prezervatyvus  jam kilo užsukus į automatinę automobilių plovyklą.

Jis sukūrė prototipą, tai buvo tiesiog plastikinis flakonėlis, kaip įprastas dezodorantas ar panašiai, tik iš jo buvo galima purkšti skystą lateksą visomis norimomis kryptimis. Tačiau galime pabrėžti, kad mokslininkas pačioje pradžioje jau susidūrė su problemomis, bandomojo projekto metu išryškėjo rimtas trūkumas – lateksas džiūdavo labai ilgai. Todėl galite įsivaizduoti, kad bandymo metu įsiaudrinusiems partneriams tekdavo palaukti net apie 3 minutes, kol lateksas sudžiūdavo ir galėdavo atlikti savo, kaip prezervatyvo paskirtį., o tai slopindavo tiek vyrui tiek moteriai geismą ir intymią nuotaiką.

Pratto instituto Niujorke (JAV) studentė M. Chu mėgina atgaivinti lateksinio aerozolio idėją. Savo užpurškiamo prezervatyvo įrenginį ji pavadino „Girplay“ . Kol kas šis įrenginys – tik dizaino koncepcija, tačiau mergina tikisi, kad sudomins pasaulį užpurškiamų prezervatyvų idėja. M. Chu teigimu, užpurškiami prezervatyvai eliminuotų prezervatyvo dydžio problemą – aerozolį pakaktų tiesiog užpurkšti ant penio. Kaip beje žinome prezervatyvų dydžių yra įvairiausiu, nes vyrų peniai yra skirtingi tad yra labai svarbu rinktis tik sau tinkamo dydžio prezervatyvą, kad būtume pilnai užtikrinti saugumu bei justumėte pilną malonumą.

Šis sumanymas tikrai nėra tolimas tikrovei ir įgyvendinimui realiame Pasaulyje, nes kinų kompanija „Blue Cross Bio-Medical“ jau prekiauja purškiamais prezervatyvais moterims – ši kontraceptinė priemonė yra putų konsistencijos ir sėklai sudaro fizinį barjerą. Tačiau, dar 2016 metais rinkoje naudojamų ir legaliai galimų įsigyti purškiamų prezervatyvų vyrams kol kas dar nebuvo sukurta.