„Samsung“ žengia į naują mobiliųjų erą: pristatė sulankstomą telefoną „Galaxy Fold“

„Samsung“ žengia į naują mobiliųjų erą: pristatė sulankstomą telefoną „Galaxy Fold“

Vakar San Franciske ir Londone vykusių „Unpacked“ renginių metu „Samsung“ kartu su „Galaxy S10“ išmaniųjų telefonų linija pristatė sulankstomą telefoną „Galaxy Fold“. Naujasis įrenginys turi pirmąjį pasaulyje 7,3 colių „Infinity Flex“ sulankstomą ekraną, kurį sulenkus įrenginys yra panašus į įprastą ir kompaktišką telefoną. Galingas išmanusis telefonas vartotojams leis vienu metu atlikti dar daugiau užduočių, ypač patogiai žiūrėti video turinį, žaisti žaidimus ir dar daugiau.

„Pristatydama šį išskirtinį išmanųjį telefoną „Samsung“ žengia reikšmingą žingsnį mobiliųjų inovacijų srityje ir neabejotinai keičia technologijų istoriją. Plėsdamas mobiliųjų telefonų galimybių ribas „Galaxy Fold“ pristato visiškai naujos kartos išmanųjį įrenginį, kuris su lanksčiuoju „Infinity Flex“ ekranu atveria dar nematytas galimybes. „Galaxy Fold“ sukurtas tiems, kurie nori pirmieji patirti, ką gali nuveikti su aukščiausios klasės lankstaus ekrano įrenginiu“, – teigia Simonas Skupas, „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje.

Du viename: išmanusis telefonas ir planšetė

Sulankstomas „Galaxy Fold“ išmanusis telefonas leis atlikti tai, ko negalima nuveikti su įprastu telefonu. Naujasis telefonas tampa tarsi kompromisu, ieškantiems patogaus kompaktiško įrenginio, kurį tuo pačiu išlanksčius galima mėgautis didžiausiu kada nors sukurtu „Samsung“ telefono ekranu. Šiame prietaise sudėta visa geriausia inžinerijos ir ekranų technologijos inovacijų patirtis, sukaupta per aštuonerius metus nuo 2011 m., kai buvo pristatytas pirmasis „Samsung“ sulankstomo telefono ekrano prototipas.

  • Visiškai nauja ekrano konstrukcija.Naujo įrenginio ekranas nėra paprastai užverčiamas, jis yra sulankstomas – tai kur kas patogesnė ir sudėtingesnė naujovė. Kurdama sulankstomą išmanųjį „Samsung“ išrado naują polimero sluoksnį ir sukūrė apie 50 proc. plonesnį ekraną nei įprastuose telefonuose. Ši nauja sudėtinė medžiaga „Galaxy Fold“ paverčia itin lanksčiu, elastingu ir tvirtu įrenginiu.
  • Naujas mechanizmas. „Galaxy Fold“ atsidaro tarsi knyga ir yra panašus į planšetę, o uždaromas vienu paspaudimu tampa itin kompaktišku įrenginiu. Siekdami tokio patogumo „Samsung“ sukūrė specialią lanksčių jungčių konstrukciją ir paslėpė ją viduje, kad įrenginys atrodytų kuo patraukliau.
  • Nauji dizaino elementai. „Samsung“ nepraleido nė mažiausios detalės – „Galaxy Fold“ dizainas apgalvotas iki smulkmenų. Atsižvelgiant į natūralų ir įprastą įrenginio laikymą rankoje, piršto atspaudo skaitytuvas integruotas šone. Dvi baterijos ir kitos sudedamosios dalys tolygiai paskirstytos visame įrenginio plote, todėl šį išmanųjį labai patogu laikyti rankose. Unikalią išvaizdą telefonui suteiks išskirtinės spalvos, o išskirtinumo priduos šone išgraviruota lanksti jungtis su „Samsung“ logotipu.

Naujos patirtys vartotojams

„Galaxy Fold“ sukurtas galvojant apie išmaniųjų telefonų vartotojus ir jų poreikius, todėl jo ekraną galimą pritaikyti kiekvienai skirtingai situacijai – skambučiai ir trumposios žinutės gali būti siunčiami net neišlanksčius įrenginio, o sudėtingesnės užduotys ar didesnio vaizdo reikalaujanti veikla, kaip prezentacijų ar filmų žiūrėjimas, gali būti atliekami įrenginį išskleidus.

Naujasis išmanusis telefonas turi keletą programų palaikantį langą ir leidžia vienu metu ekrane atidaryti iki trijų aktyvių programėlių, nepriklausomai nuo jų rūšies ir turinio. Pavyzdžiui, atsidarius „Amazon Prime Video“ programą vartotojai tuo pačiu metu gali naršyti filmų ir serialų sąrašą, ieškoti naujausių apžvalgų ir komentarų bei iškart tame pačiame ekrane vienu piršto prilietimu dalintis savo pasirinkimais su draugais. Be to, naujasis „Samsung“ palaiko naudojamų programų tęstinumą. Bendrovei buvo svarbu sukurti vartotojams patogų įrenginį, todėl sulanksčius „Galaxy Fold“, visos atidarytos programos automatiškai pereina į kitą ekraną.

Kurdami šį išmaniojo telefono modelį „Samsung“ bendradarbiavo „Google“ ir „Android“, todėl šiame telefone vartotojai galės sklandžiai naudotis „Facebook“, „WhatsApp“ ir „YouTube“ programėlėmis.

Išmanus veikimas

„Galaxy Fold“ sulankstomas išmanusis pasižymi galingu veikimu, nesvarbu ar vartotojas dirba, žaidžia ar tiesiog dalinasi turima informacija. „Samsung“ į šį telefoną integravo itin našų, naujos kartos AP mikroschemų rinkinį ir 12GB operatyviąją atmintį (RAM), kuri išmaniajam leidžia veikti kaip kompiuteriui.

Naujas išmanusis turi dvigubą bateriją, kuri leis vartotojui juo naudotis intensyviai ir be trukdžių. Taip pat „Galaxy Fold“ turi belaidės energijos dalijimosi funkciją[1]ir prie įprasto kroviklio prijungtas telefonas tuo pačiu metu galės įkrauti ir kitą įrenginį. Tai leidžia sutaupyti laiko ir vienu metu krauti du prietaisus.

Pirmasis bendrovės sulankstomas išmanusis pasižymi dinaminiu „AMOLED“ ekranu ir turi „AKG“ garsiakalbius. Taip pat naujas telefonas turi pačią universaliausią kamerą – visiškai nesvarbu, kaip vartotojas laiko įrenginį, ar jis užvertas ar išlankstytas, išmaniojo kamera bus visada pasirengusi užfiksuoti norimą kadrą. Įrenginys turi net šešis objektyvus – tris nugarėlėje, du priekyje ir vieną išoriniame viršelyje. „Galaxy Fold“ leis lengvai atlikti kelis darbus vienu metu, pavyzdžiui, naudotis kitomis programomis vaizdo pokalbio metu. Taip pat vartotojai net ir kalbėdami per vaizdo skambutį galės naudotis kitomis programomis.

Su „Galaxy Fold“ įmanoma viskas

„Galaxy Fold“ galima susieti su unikaliu sprendimu „Samsung DeX“[2], kuris leidžia įrenginiu naudotis kaip kompiuteriu. Telefone integruotas naujomis funkcijomis, kaip „Bixbi Routines“, papildytas išmanusis asistentas „Bixby“. Taip pat telefonas turės „Samsung Health“ programėlę, o „Samsung Knox“ užtikrins vartotojo duomenų ir informacijos saugumą.

Su LTE ir 5G ryšio technologijomis „Galaxy Fold“ prekyboje pasirodys antroje 2019 m. pusėje.

[1]Belaidis energijos dalijimas veikia tik su kitais „Samsung“ ir kitiems išmaniesiems turintiems „WPC Qi“ belaidį pakrovimą. Tai „Galaxy S9“, „S9+“, „S8“, „S8+“, „S8 Active“, „S7“, „S7 edge“, „S7 Active“, „S6“, „S6 edge“, „S6 Active“, „S6 edge+“, „Note9“, „Note8“, „Note FE“, „Note5“ ir nešiojamuose („Galaxy Watch Active“, „Gear Sport“, „Gear S3“, „Galaxy Watch“ (46/42mm) ir „Galaxy“ apyrankės. Ši funkcija gali neveikti su tam tikrais aksesuarais, viršeliais ar kitais įrenginiais. Priklausomai nuo tinkle aplinkos, gali turėti įtakos skambučių priėmimui ir kitms duomenų paslaugoms.

[2]Samsung DeX priedai parduodami atskirai.

Pranešimą paskelbė: Justina Polikaitytė, UAB „Publicum”