Svarbiausia XXI amžiaus kompetencija – kūrybiškumas: ją lavinti galima ir telefonu

Svarbiausia XXI amžiaus kompetencija – kūrybiškumas: ją lavinti galima ir telefonu

„Nuotrauka gali papasakoti daugiau už tūkstantį žodžių“, – šis posakis yra girdėtas daugeliui žmonių. Vis tik šiandien vaizdo galia yra didesnė nei bet kada anksčiau, ypač – Z kartai, kuri neįsivaizduoja nė dienos be socialinių tinklų, išmaniojo telefono ir fotografavimo. Nors laikui bėgant fotografijoms pradėti kelti vis aukštesni standartai, šiandien jų išpildymui galimybių – apstu. Mobiliųjų telefonų gamintojai siūlo kruopščiai suprojektuotus įrenginius, sugebančius kartu išlaisvinti ir mūsų kūrybiškumą.

Kodėl taip žavimės vaizdais?

Mokslininkai nustatė, kad labai didelė žmogaus smegenų dalis yra skirta vizualinės informacijos apdorojimui. „Huawei“ Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovo Yanfei teigimu, vaizdinės informacijos įtaka žmonėms šiandien – kur kas didesnė nei anksčiau. Pasak jo, tam įtakos turi ir didėjanti fotografijos reikšmė, kurią sukuria išmaniųjų telefonų galimybės.

„Šiandien kiekvienas iš mūsų fotografuojame daug ir dažnai bei šiuo turiniu dalijamės su draugais ar visu pasauliu socialiniuose tinkluose. Tą ypač dažnai daro Z karta, kuriai fotografavimas leidžia išreikšti save, perteikti savo nuomonę, požiūrį į pasaulį ar įsitikinimus. Tuo pačiu metu yra kuriamas unikalus stebėtojo ir fotografo santykis, o fotografija tampa geriausia pasakojimo priemone“, – kalba Yanfei.

Jis priduria, kad šiandien papasakoti istoriją yra kaip niekad paprasta, o tą čia ir dabar leidžia padaryti išmanusis telefonas: „Nenuostabu, kad išmanieji telefonai su fotoaparatais tapo tokie populiarūs ir taip greitai pakeitė mūsų gyvenimą. Dabar visi galime užfiksuoti puikias nuotraukas ir tam pakanka įrenginio, palaikančio dirbtiniu intelektu paremtą fotografiją.“

Dirbtinio intelekto valdomi įrenginiai, pavyzdžiui, „Huawei P smart 2019“, net ir mažai patyrusį fotografijos mėgėją gali paversti profesionalu, kurio užfiksuotos akimirkos niekuo nenusileis savo kokybe. Tą garantuoja specialiai apmokyta sistema įrenginyje, identifikuojanti 500 skirtingų scenarijų ir atitinkamai pagal tai parenkanti optimalius kameros nustatymus.

Galimybė papasakoti nakties istoriją

Daugelį fotografija žavi tuo, kad turi galimybę sustabdyti judėjimą – tai lyg neužrašyta istorija, savyje slepianti gerokai daugiau, nei telpa pačiame kadre.

„Už puikios nuotraukos visada slypi estetinis jautrumas, kontekstas ir emocija, kurią kiekvienas priima savaip. O tokiam įstabiam momentui užfiksuoti prireikia ir tinkamos technologijos. Štai kodėl vienas naujausių mūsų kompanijos kūrinių pasižymi 13+2 MP dviguba galine kamera, kurios pagrindinėje „akyje“ yra 5P lęšiai, leidžiantys užfiksuoti papildomą vaizdo gylį ir taip sukurti „Bokeh“ efektą, arba paprastai tariant – išlieti foną už fotografuojamo objekto“, – pasakoja Yanfei.

Naujasis „Huawei“ įrenginys geba pagauti iki 50 proc. daugiau šviesos, todėl net ir esant prastam apšvietimui telefonas geriau identifikuoja objekto kontūrus ir kadre įamžinama daugiau smulkių detalių. Be to, esant ilgesnio vaizdo išlaikymo poreikiui, kas yra itin aktualu fotografuojant tamsiuoju paros metu, į pagalbą ateina dirbtiniu intelektu paremta vaizdo stabilizavimo funkcija ir rankinis nakties režimas.

Kūrybiškumo priešas – erdvės trūkumas

Viena iš saviraiškos priemonių Z kartai neabejotinai yra asmenukės, kurioms jaunosios kartos atstovai skiria itin daug dėmesio.

„Daugelyje sričių idealiu variantu norisi turėti kuo geresnį rezultatą įdėjus kuo mažiau pastangų. Tai galioja ir asmenukėms. Šiandien įamžinti save geriau padeda ir tokia funkcija kaip valdymas gestais, kuri leidžia delnu aktyvuoti kamerą bei padaryti kadrą nepalietus fotografavimo mygtuko. Tai ypač patogu, kai tiesiog fiziškai nėra galimybės paspausti mygtuko“, – asmeniukų gerbėjams gudrybę atskleidžia Yanfei.

Kai Z karta turi galimybę užfiksuoti nuotraukas, iššūkiu tampa jų saugojimas. Kadangi saugoti kadrus dažniausiai norisi ilgam, nuotraukų trynimas ar perkėlimas iš vienos saugyklos į kitą nėra tinkamas sprendimas. Šiuo atveju vienas esminių kriterijų, gelbstinčių tokiose situacijose, yra didelė telefono vidinė atmintis.

„Kai turi save riboti, negali visų norimų kadrų saugoti telefone, o tai tiesiog žlugdo kūrybiškumą. Tam būtina didelė atmintis, kurią galima rasti ir „P smart 2019“ telefone, turinčiame 64 GB vidinę atmintį, kurią kartu su atminties kortelės pagalba galima  išplėsti iki 512 GB. Tai ypač svarbu žmonėms, norintiems dalytis savo nuotraukomis ar vaizdo įrašais su kitais“, – atskleidžia Yanfei.

Pranešimą paskelbė: Justina Aleksaitė, UAB „INK agency“