Rygoje atidarytas mainingo viešbutis

Europoje sparčiai populiarėja mainingo viešbučiai – duomenų centrai, kuriuose patogu ir saugu laikyti mainingui reikalingą įrangą. Kad kriptovaliutų rinkimo įrangos netektų laikyti namuose ir pačiam ieškoti patalpų bei jas įrengti, mažieji ir vidutiniai maineriai pirmumą teikia specialiai tam įrengtiems kompleksams.

Vis daugiau žmonių, kurie neturėjo visiškai nieko bendra su kriptovaliutų pasauliu, šiandien tampa aktyviais kriptovaliutų kasėjais (maineriais). Mainingo viešbutis užtikrina visą paslaugų, reikalingų mainingui – nuo pirkimo iki prijungtos technikos priežiūros, rinkinį. Duomenų centro infrastruktūra įrengta čia pat Rygoje. Siūlomos patalpos, kuriose yra galinga ventiliavimo sistema, specialiai įrengti jūriniai konteineriai (apie 6 m ilgio) su prijungtu 150 kilovatų el. maitinimu. Kiekviename konteineryje galima įrengti 102 „Antminer S9“ tipo įrenginius. Siekiant užtikrinti efektyvią oro apykaitą, visi konteineriai yra sustatyti penkių metrų atstumu vienas nuo kito. Kliento technika įrengiama konteineriuose, taip užtikrinamas jos saugumas, o paprašius, įranga perjungiama prie reikiamų bendrųjų kriptovaliutos kasybos technologijų platformų (baseinų). Artimiausiu laiku duomenų centras pasiūlys galimybę automatiškai (nuotoliniu būdu) prijungti baseinus iš kliento buvimo vietos. Visa kriptovaliuta patenka tiesiai pas klientą ir tik jis turi prieigą prie savo išteklių.

„Daugelis apie tinkamas technikos laikymo sąlygas susimąsto tik įsigiję įrangą, tada žmonės supranta, kad įrangą montuoti namuose ar biure yra sudėtinga, o kartais net neįmanoma, nes ji kelia didelį triukšmą ir diskomfortą. Montuojant įrangą duomenų centre, klientui nereikia rūpintis dėl infrastruktūros įrengimo išlaidų ir keliamo triukšmo. Visą parą galima kreiptis į techninės paramos tarnybą. Užtikrinamas nuolatinis įrangos maitinimas be pertrūkių, dirbant visu pajėgumu už palankią kainą – nuo 7,5 centų už 1 kwh, kai vidutinė kaina Latvijoje yra 12 centų. Kriptovaliutų mainingas yra naujas ir sparčiai besivystantis verslas. Jam būdingos nuolat kintančios kainos ir vis grįžtančios tendencijos. Norint dirbti šioje srityje, visada būtina žinoti naujausius pokyčius ir nedelsiant į juos reaguoti. Tai leidžia vystytis ir judėti į priekį“,  – aiškina „Energohost“ atstovas.

SIA „Energohost“ yra viena pirmųjų įmonių, Latvijoje įrengusių tokį duomenų centrą.