Patarimai, kaip pasirinkti naują šaldytuvo modelį

Saldytuvai

Kai kalba pakrypsta apie naujo šaldytuvo pasirinkimą, šiandieninis šaldytuvų asortimentas paprastai nustelbia net ir pačių išrankiausių vartotojų poreikius. Šiuolaikiniai šaldytuvai gali pasiūlyti gerokai daugiau nei tik įprastinį maisto produktų šaldymą. Todėl jei atėjo metas išsirinkti naują šaldytuvo modelį, būtų pravartu pasinaudoti ir keliais praktiškais patarimais.

Saldytuvai

Pasirinkite šaldytuvo tipą

Buitinės technikos rinkoje galima atrasti bet kuriam vartotojui tinkantį šaldytuvo tipą. Kiekvieno vartotojo skonis yra labai skirtingas, todėl akivaizdu, kad renkantis šaldytuvą reikia atsižvelgti ir į šaldytuvo tipą, nuo kurio priklauso jo dydis, dizainas bei funkcionalumas. Tuo tarpu vieni populiariausių šaldytuvų tipų šiomis dienomis yra pastarieji:

Laisvai pastatomi šaldytuvai

Laisvai pastatomi šaldytuvai yra vieni populiariausių. Pastarieji gali būti tiek su šaldikliu, tiek ir be jo. Paprastai laisvai statomi šaldytuvų modeliai užima mažiau vietos ir kartu gali pasiūlyti didesnę talpą. Dabartinių laisvai pastatomų šaldytuvų matmenys gali būti labai skirtingi, todėl juos tampa lengviau pritaikyti įvairiame virtuvės interjere.

Įmontuojami šaldytuvai

Skirtingai nei jau minėti laisvai pastatomi šaldytuvai, įmontuojamų šaldytuvų modeliai dažniausiai būna mažesnės talpos, tačiau jų užimama erdvė būna didesnė. Didesnė erdvė reikalinga tam, kad oras galėtų laisvai cirkuliuoti, o atsižvelgiant į tai, kad tokiu atveju šaldytuvą iš visų pusių dengia šaldytuvo spintelė, jam virtuvėje tenka skirti daugiau vietos. Tačiau šį įmontuojamų šaldytuvų (su arba be šaldiklio) modelį paprastai renkasi vartotojai, kurie nori didesnio vientisumo savo virtuvės interjere.

Dviduriai šaldytuvai-šaldikliai

Dviduriai šaldytuvai-šaldikliai angliškai dar yra vadinami „Side by Side“. Tokie šaldytuvų modeliai dažniausiai yra pasirenkami gerokai didesnio ploto virtuvėse, kadangi jų gabaritai yra nestandartiniai. Tokio modelio šaldytuvo talpa gali būti didesnė nei 300 l, o šaldiklio zonos talpa – 150 ar net 200 l. Be to, dviduriai šaldytuvai dažnai siūlo ir ledo kubelių gaminimo bei vandens dozatoriaus funkcijas, kuriomis pasinaudoti galima vos vieno mygtuko spustelėjimu. Dažniausiai šio modelio šaldytuvai pasirenkami turint didelę šeimą ar mėgstant šaldytuve visuomet turėti pakankamai daug maisto atsargų.

Pasirinkite optimaliausią šaldytuvo dydį ir talpą

Renkantis šaldytuvą būtina atsižvelgti į jo dydį ir talpą. Pasirenkamo šaldytuvo dydis tiesiogiai priklauso nuo jūsų virtuvėje numatytos laisvos erdvės, kuri bus skirta naujam šaldytuvui. Tačiau dažnai šaldytuvų aukštis būna tarp 85 ir 200 cm, o plotis – tarp 49 ir 90 cm. Žinoma, jei virtuvė didesnė ir norima sutalpinti daugiau maisto produktų, galima rinktis iš gerokai didesnių išmatavimų dvidurių šaldytuvų modelių. Bet kuriuo atveju, šaldytuvo išmatavimai turi būti jūsų prioritetų sąrašo viršuje.

Šaldytuvo talpa taip pat tiesiogiai atspindės jūsų pagrindinius poreikius ir jau minėtą virtuvės plotą. Šaldytuvo talpa visuomet yra nurodoma litrais, tačiau vertinant pasirinkto modelio talpą, būtina atsižvelgti tiek į šaldytuvo, tiek ir į šaldiklio talpą, nes jos skiriasi. Paprastai specialistai didesnėms šeimoms rekomenduoja pasirinkti 240 litrų arba didesne talpa pasižyminčius šaldytuvų modelius, kai tuo tarpu vienam asmeniui gali pakakti ir 120 litrų talpos šaldytuvo.

Energijos efektyvumo klasė

Šaldytuvo energijos efektyvumo klasė jau ne vienerius metus yra labai svarbus veiksnys, kuris nulemia nemenkos dalies vartotojų pasirinkimą. Kadangi šaldytuvas kiekvienuose namuose veikia nuolatos, tampa labai svarbu atsižvelgti į jo ekonomiškumą, t.y. suvartojamos elektros energijos sąnaudas ir našumą.

Renkantis šaldytuvą pagal energijos efektyvumo klasę, reikia atkreipti dėmesį į tarptautinius standartus atitinkantį reitingavimą – nuo A iki G (atitinkamai – didžiausias ir mažiausias). Žinoma, šiandien rinkoje didžioji dalis šaldytuvų yra žymimi A klase, tačiau ir pastarieji nėra vienodi. Žvelgdami į šiuolaikinį šaldytuvų asortimentą pastebėsite, kad jie gali būti A, A+ ir A++ energinės klasės. Todėl jei norite naudotis didžiausiu ekonomiškumu pasižyminčiu šaldytuvu, turėtumėte rinktis iš A++ energijos efektyvumo klasės šaldytuvų ir šaldiklių modelių. Tokie modeliai suvartoja apytiksliai 25 % mažiau energijos nei analogiško dydžio A+ klasės šaldytuvai.

Taip pat visuomet naudinga pasidomėti ir šaldytuvo šaldymo būdu. Jei pasirinksite šaldytuvą su „No Frost“ technologija, jums nebereikės jaudintis dėl šaldytuvo atitirpinimo, o tai reikšmingai palengvins šaldytuvo priežiūrą. Galiausiai turėtumėte atsižvelgti į šaldytuvo valdymą, jo siūlomas funkcijas, klimato klasę ir šaldytuvo triukšmo lygį.