Nuotraukų įtaka Google pozicijoms

Apie kokybišką svetainių turinį kalbama tikrai nemažai, tačiau ne visuomet paminima, jog didelės įtakos turi ne tik tekstas, bet ir iliustracijos bei paveikslėliai, nuotraukos. Vaizdinė medžiaga labai padeda pagerinti pozicijas Google paieškos rezultatuose, tačiau reikia gebėti jas tinkamai panaudoti, nes kitokiu atveju jos gali ir pabloginti pozicijas arba neturėti jokios įtakos. Jeigu baiminatės netinkamai panaudoti nuotraukas savo turiniui, tuomet visada galite kreiptis į www.taurusmedia.lt specialistus, tačiau, visų pirma, sužinokite daugiau informacijos apie vaizdinės medžiagos turinį šiame straipsnyje.

Gebėjimas panaudoti nuotraukas turiniui prisidės prie jūsų tinklapio SEO, todėl verta įsiminti kelis dalykus, kad viskas eitųsi be jokių bėdų. Pirmas dalykas – nuotraukų dydis. Tai labai svarbus dalykas, nes jei panaudosite per dideles nuotraukas, jūsų svetainės puslapis krausis labai ilgai, o tai reiškia, kad žmogus gali nesulaukti kol ji užsikraus normaliai, todėl jokios naudos iš dailių ir didelių nuotraukų nebus, nes jos tiesiog liks net nepamatytos. Neoptimizuotos svetainei nuotraukos tikrai nepadeda pagerinti savo pozicijų ar pritraukti vartotojų, todėl niekada nekelkite nuotraukų jų nepatikrinus. Didžiausias pikselių plotis gali būti 1200-1800 – tokią iliustraciją galima matyti per visą kompiuterio ekraną, na, o jeigu talpinate vaizdinę medžiagą paprastame straipsnyje, pikselių gali būti ir mažiau – 850. Rezoliucija taip pat gali būti per didelė ir pakenkti jūsų svetainei, todėl atsiminkite, kad įprasta nuotrauka iš gero fotoaparato gali būti nuo 300 iki 600 dpi, o internete pilnai užtektų vos 72 dpi. Specialiomis programomis galima nuotrauką ir sumažinti ir koreguoti jos rezoliuciją. Taip pat lengvesnė nuotrauka gali būti išgaunama mažinant joje esančių spalvų skaičių. Žinoma, šiuo atveju nereikia persistengti – nuotraukų kokybė turi išlikti ganėtinai gera.

Keliant nuotraukas verta nepamiršti ir jų pavadinimo. SEO tas turi įtakos, todėl geriau pavadinime nurodyti kokį nors raktažodį negu tiesiog pavienes raides bei skaičius. Taip pat yra ir dar viena detalė – ALT laukelis, kuris keliant nuotrauką labai dažnai paliekamas tuščias. Čia taip pat daug naudingiau būtų įrašyti raktažodį, taip jūsų puslapis bus reitinguojamas geriau, nes Google supras kas vaizduojama nuotraukoje.