Naudingi patarimai keliaujantiems kartu su šiuolaikinėmis technologijomis

Keliones
Keliones

Keliauti kartu su šiuolaikinėmis technologijomis gali būti pakankamai sudėtinga. Ar turėtumėte pasiimti nešiojamąjį kompiuterį? O gal planšetinį kompiuterį? Jums reikėtų įmantraus fotoaparato? Kaip pasielgti, jei tam tikro technologinio prietaiso prireiks tik kartą?

Žinoma, taip pat visuomet yra tikimybė, kad jūsų vertingiems daiktams kelionės metu gali kas nors nutikti. Keliauti su technologijomis rizikinga – jas gali pavogti, jas galite pamesti, jas gali sugadinti vanduo ir kt. Tačiau vis dėlto šiuolaikinės technologijos gali reikšmingai pagelbėti kelionės metu, todėl dažniausiai jų neatsisakome. Ir būtent tuomet labai praverčia keletas naudingų patarimų, kurie gali užtikrinti, jog kelionė karu su technologijomis būtų lengvesnė ir sklandesnė.

Prieš išvykdami pagalvokite, kaip naudositės internetu

Nelaukite, kol atvyksite į vietą, kad galėtumėte išsiaiškinti, kaip naudositės internetu. Jei imsite naudotis mobiliuoju internetu nė nepasidomėję, kokie bus įkainiai, sugrįžę namo galite susidurti su labai didelėmis mobiliojo ryšio sąskaitomis. Tuo tarpu, jei keliaudami neketinate naudotis savo mobiliuoju internetu, išjunkite šią funkciją ir naudokitės tik „Wi-Fi“ ryšiu.

Kita vertus, jei kelionės metu planuojate naudotis mobiliuoju internetu, prieš išvykdami pasiteiraukite savo mobiliojo ryšio operatoriaus, ar jis galėtų jums pasiūlyti kainos atžvilgiu priimtiną mobiliojo ryšio planą. Ir net jei palankaus interneto plano jums niekas nepasiūlys, nuvykę į vietą galite įsigyti ir vietinę iš anksto apmokėtą SIM kortelę su internetu. Taigi, prieš išvykdami atidžiai pasidomėkite, kaip geriausiai naudotis internetu užsienyje. Kad ir ką pasirinktumėte, svarbiausia turėti planą prieš atvykstant į norimą vietą.

Apsaugokite save naudodami VPN

VPN (virtualus privatus tinklas) suteikia saugią ir privačią prieigą prie interneto. Jis užtikrina, kad niekas nematytų, ką darote internete, ir padeda apsaugoti prisijungimo duomenis bei asmeninę informaciją. VPN yra būtinas keliautojams, ypač jei planuojate naudotis nesaugiu „Wi-Fi“, pvz., kavinėse ar kitose viešose erdvėse. VPN taip pat praverčia norint pasiekti svetaines, kurios neprieinamos šalyje, kurioje keliaujate.

Įsigykite nešiojamąjį kietąjį diską

Atsarginės duomenų kopijos nešiojamame kietajame diske turėjimas suteikia gerokai daugiau ramybės visos kelionės metu. Todėl prieš savo kelionę pasidarykite atsarginę įrenginių kopiją ir elektroniniu paštu išsiųskite sau svarbiausią informaciją (paso kopijas, kontaktus, vizas ir kt.), kad tuo atveju, jei kas nors nutiktų jūsų daiktams, galėtumėte lengvai atkurti reikiamą informaciją kelionės metu.

Apsaugokite savo išmanųjį telefoną

Tenka pripažinti, kad išmanusis telefonas bene kiekvienam keliautojui yra pagrindinis technologinis įrenginys, kuris gelbsti daugybėje situacijų. Todėl pastaruoju įrenginiu reikia ir tinkamai pasirūpinti. Nepaisant to, ar tai būtų Apple iPhone 13 / 13 Pro apsauginis stiklas, ar Apple iPhone 13 Pro dekliukai – prieš leisdamiesi į savo kelionę jūs turite įsigyti kokybiškas apsaugines priemones, tinkančias jūsų naudojamam išmaniojo telefono modeliui. Tokiu būdu visos kelionės metu jūs žinosite, kad jūsų išmanusis telefonas yra gerokai saugesnis, o tai reiškia, kad kelionėje jausitės ir gerokai ramiau.

Turėkite nešiojamą įkroviklį

Maži, bet labai svarbūs kelionių reikmenys yra nešiojami įkrovikliai arba išorinės baterijos (angl. „Power banks“), suteikiantys jūsų išmaniesiems prietaisams papildomos baterijos energijos, kai šalia nėra galimybės pasinaudoti elektros lizdu.

Ar jūsų telefonas kada nors išsikrovė po ilgo skrydžio ar kelionės autobusu, arba kai naudojotės „Google Maps“, bandydami surasti kelią iki savo kelionės tikslo? Jei taip, jūs puikiai žinote, koks didelis stresas ir įtampa kyla tokiais sudėtingais atvejais. Tuo tarpu nešiojamas įkroviklis išgelbės jus, kai reikės greitai suteikti energijos jūsų mobiliajam įrenginiui.

Technologijos

Investuokite į universalų maitinimo adapterį

Nedelsdami įsigykite universalų maitinimo adapterį su USB jungtimis. Jei keliaujate po skirtingas šalis, šiame patogiame įrenginyje vienoje vietoje bus visos kištukinių lizdų formos. Be to, USB jungtys leidžia vienu metu įkrauti kelis įrenginius.

Taigi, jei keliaujate užsienyje, kada nors susidursite su šalimi, kurioje elektros lizdai skiriasi nuo tų, kuriuos naudojate namuose. Norint ką nors prijungti ar įkrauti turimus įrenginius, reikės maitinimo adapterio. Žinoma, labai svarbu investuoti į gerą adapterį, nes jūs tikrai nenorite, kad jis sugestų ir viduryje kelionės liktumėte be elektros energijos.

Savo kelionės akimirkas saugokite debesyje

Keliautojams labai svarbu reguliariai kurti atsargines duomenų kopijas. Nors visi tikimės, kad mūsų technikai nieko blogo nenutiks, geriausia pasiruošti blogiausiam. Nekelkite pavojaus savo duomenims ir nelaukite, kol bus per vėlu – pasinaudokite internetine debesijos atsarginių kopijų galimybe, kad atsarginę kopiją galėtumėte labai lengvai ir greitai pasidaryti keliaudami. Jūs tikrai nenorite įpusėjus kelionei prarasti visų neįkainojamų nuotraukų ir vaizdo įrašų dėl sugedusio ar pavogto įrenginio.

Pagalvokite apie saugios kelioninės kuprinės įsigijimą

Jei keliaujate su šiuolaikinėmis technologijomis, pagalvokite apie galimybę įsigyti saugią kelioninę kuprinę. Šiuolaikinėje rinkoje galite atrasti įvairių nuo vagysčių apsaugotų kuprinių modelių, kurių dėka jūs kur kas veiksmingiau apsaugosite savo asmeninius daiktus, pinigus ir asmens dokumentus. Be to, jei įsigysite ir vandeniui atsparią kurpinę, tai taps dar vienu dideliu privalumu, kuris pagelbės jūsų kelionėje – ypač, jei žinote, kad kelionės metu nemažai laiko praleisite prie vandens.

Atsisiųskite be interneto veikiančias mobiliąsias programėles

Prieš išvykdami į savo kelionę, nepamirškite į išmanųjį telefoną atsisiųsti be interneto veikiančias mobiliąsias programėles, kurios jums pravers tuo atveju, jei kelionėje neturėsite galimybės pasinaudoti saugiu belaidžiu ryšiu. Mobiliųjų programėlių rinkoje egzistuoja ne viena programėlė, kuri be interneto ryšio leidžia lengvai surasti viešbučius, automobilių nuomos bendroves, pasinaudoti žemėlapiu ir kt. Be to, būtinai atsisiųskite ir „Google“ vertėją, kuris padės lengviau susikalbėti su užsieniečiais.

Keliaukite turėdami bent kelias USB laikmenas

USB laikmenos užima labai mažai vietos kelioniniame bagaže ir jos praverčia įvairiais atvejais – nuo failų perkėlimo iš vieno įrenginio į kitą, iki svarbių dokumentų atsarginių kopijų kūrimo ar tiesiog kaip papildoma failų saugojimo vieta. Be to, USB laikmena yra ir saugumo priemonė. Jei viešbutyje reikia atsispausdinti dokumentus, administratoriui galite tiesiog paduoti USB laikmeną su visais reikalingais failais – tai daug saugiau nei prisijungti prie el. pašto nežinomame kompiuteryje.

Jei keliaujate ne su nešiojamuoju kompiuteriu ir kartais jums reikia pasinaudoti atsitiktiniu kompiuteriu, USB laikmenoje taip pat galite laikyti daugelį mėgstamų programų. Visi jūsų nustatymai, žymės ir kitos parinktys keliauja kartu su jumis, o baigus darbą kompiuteryje neliks jokių asmeninių duomenų.

Kai kalbama apie šiuolaikines technologijas – mažiau yra daugiau

Kaip ir kalbant apie daugelį kitų kelionės aspektų, mažiau dažnai reiškia daugiau. Ir net jei tuo netikite, tiesiog paklauskite bet kurio, kuris keliavo su išmaniuoju telefonu, nešiojamuoju ir planšetiniu kompiuteriu, fotoaparatu, skirtingais objektyvais, elektronine knygų skaitykle ir visais su šiais įrenginiais susijusiais technologiniais priedais. Todėl spręsdami, kokius įrenginius turėtumėte su savimi pasiimti, atsižvelkite į kelionės trukmę ir tai, ką kelionės metu planuojate veikti. Jei kelionėje neplanuojate dirbti, nešiojamąjį kompiuterį palikite namuose. Pasiimdami daugiau įrangos nei reikia, tik apsunkinsite save, todėl elkitės išmintingai ir tinkamai pasiruoškite jūsų laukiantiems nuotykiams.