Mintys apie madą ir stilių

Mados ir stiliai keičiasi labai greitai ir jas diktuoja ne kas kitas, o žmonės, kurie yra labai žinomi viešoje erdvėje. Influenceriai, tai asmenys kurie formuoja minios žmonių įpročius. Naujos tendencijos ir mados kuriasi kasmet ar kas pusę metų, ir jei neseki mados pasaulio tikriausiai nevisada laiku suspėsi pamatyti ir suprasti, kad aplink tave, žmonės vaikščioja su naujos kolekcijos drabužiais.

Visada stilingu būti yra labai sunku ir brangu. Na, nebent mėgstate apsipirkinėti dėvėtų prekių parduotuvėse ar “blusturgiuose”, kuriuose rasite nebrangių drabužių, batų ir net apatinio trikotažo. Tiesa, apatinis trikotažas, kuris guli sumestas krūvoje išvis neturėtų ten būti pardavinėjamas. Juk daugelis mūsų nenorime nešioti kažkieno dėvėtų kelnaičių ar liemenėlių. Tačiau, nepaisant šio nesusipratimo, kartais galime rasti kokybiškų ir žinomų firmų, bei dizainerių rūbų ar avalynės už labai mažą kainą. Naktinukai, chalatai ir skarelės yra taipogi neretas svečias šiose krautuvėse.

Norint viską suderinti reikia turėti pojūtį, bei pašaukimo jausmą derinant spalvas, medžiagas bei skirtingus stilius tarpusavyje. Dydis, taip pat vaidiną didžiulį vaidmenį įvaizdžio kūrime. Teisingai pasirinkus “oversize” drabužius galime sukurti tam tikrą iliuziją kuri puikiai derės miesto madoje. Pasirinkus tiksliai savo dydžio drabužius galime sukurti “smart casual” arba tiesiog prabangų įvaizdį einant į pasimatymus, renginius ar vakarėlius. Tam be abejo reiktų turėti skonį, bei retkarčiais pasižiūrėti į kitus stilingus arba tiesiog žymius žmones ir pasiskolinti vieną, kitą detalę. Tik jokiu būdų nereikia visko kopijuoti, nes tada Jūsų stilius virs į plagijavimo mašiną, tapsite nuobodus, o kai žmonės pradės Jus pastebėti, laikys Jus nuvalkiota kažkieno kopija. Jei turite atliekamų resursų arba Jūsų profesija reikalauja atitinkamo įvaizdžio, Lietuvoje yra neblogų stilistų kurie Jus papuoš specialiai progai. Juozas Statkevičius ar Agnė Jagelavičiūtė žinomos personos kurios turi gerą skonį madai ir įvaizdžiui. Tačiau būkite tikri, kad neapsigausite pas netikrus “fake” stilistus kurie įsivaizduoja, kad kažką išmano apie madą ir stilių. Kaipgi juos atskirti? Ogi, labai paprastai. Dažniausiai tai žmonės, kurie neturi jokio išsilavinimo panašioje sferoje, į mados pasaulį pakliuvo tik todėl, kad nusprendė jog yra patys sau madingi, nors jų skonis ir įvaizdis yra klaikus. Tokių pavyzdžių yra nemažai, kaip  “instagraminės” stiliaus mamytės, kurios neturi jokios nuovokos, o patarimus už pinigus ir viešoje erdvėje žarsto į kairę ir dešinę.

Prisiminkite vieną, kad madą mes kuriame patys ir tai kas mums gali atrodyti madinga ir gražu, kai kuriose pasaulio šalyse tai senai gali būti išnykę, kaip jūros periodo dinozaurai.