5 svarbūs faktai apie investavimą, kuriuos žmonės dažnai pamiršta
|Šiandien mokytis apie asmeninių finansų valdymą ar investavimą yra labai paprasta – tam tereikia pasinaudoti internetu. Tačiau kita vertus, nors informacijos pasiekimas tapo lengvesnis, ne viskas, ką mes galime rasti, yra tiesa. Taigi, kyla klausimas, kaip atsijoti pelus nuo grūdų? Šie žemiau pateikti faktai apie investavimą turėtų kiekvieną jūsų priimamą investicinį sprendimą paversti sėkmingesniu.
1. Apsaugokite save prieš investuodami
Visos investicijos pasižymi tam tikru rizikos lygiu. Dauguma žmonių bando išvengti rizikos, rinkdamiesi produktus su „garantuota“ grąža, tačiau įprastai tai būna tik apgaulė. Taip pat neretai žmonės savo pinigus nusprendžia investuoti į maža rizika pasižyminčias sritis, susitaikydami su mažesne grąža.
Tačiau pats geriausias būdas valdyti savo investicijų riziką yra savo finansinės situacijos apsaugojimas. Tie, kurie jau turi praktinės patirties akcijų biržoje, žino, kad ne kiekviena kompanija yra „amžina“. Todėl jūsų geriausios priemonės papildomai finansinei apsaugai yra nenumatytiems atvejams skirtas asmeninis fondas, sveikatos draudimas, skirtingi pajamų šaltiniai, gyvybės draudimas ir kt.
2. Turite užsibrėžti finansinius tikslus
Skirtingi investiciniai instrumentai tiesiogiai nulemia tai, ką jūs galite pasiekti. Tai reiškia, kad jūsų nustatyti finansiniai tikslai sufleruoja jums, kur turėtumėte investuoti.
Daugybė žmonių yra investavę į tai, kas yra „ant bangos“ ir labai „madinga“. Jie žvelgia į naujienas ir mato, kurių akcijų kaina rinkoje kyla. Tuomet jie ima manyti, kad tai yra būtent tos sritys, į kurias jie turėtų investuoti savo pinigus, pamiršdami apie tai, ar tokios investicijos iš tikrųjų gali padėti jiems pasiekti jų finansinius tikslus.
3. Taupomųjų indėlių palūkanos neįveiks infliacijos
Galima sutikti daugybę žmonių, kurie nenorėdami rizikuoti savo santaupomis, jas „patiki“ taupomiesiems indėliams. Ir neretai žmonės didžiuojasi savo taupomajame indėlyje turėdami solidžią pinigų sumą.
Tačiau tokiais atvejais jie pamiršta (arba sąmoningai ignoruoja) faktą, jog dėl infliacijos jie iš tikrųjų savo pinigus praranda. Pavyzdžiui, jei infliacijos lygis yra 5%, o grąža siekia 4%, tuomet kasmet prarandamas 1%.
Todėl žvelgiant ilguoju laikotarpiu, investavimas į vidutine ir aukštesne rizika pasižyminčias sritis yra vienintelis būdas įveikti infliaciją.
4. Jūs negalite tiesiog „nukopijuoti“ kitų investuotojų
Investavimas visuomet yra labai asmeniškas procesas. Žmonės investuoja dėl pačių įvairiausių priežasčių. Jūsų finansiniai tikslai gali būti visiškai kitokie nei jūsų pažįstamų žmonių numatyti tikslai, o tai reiškia, kad jūs negalite investuoti ten, kur investuoja jie.
Geriausių investicijų pasirinkimas priklauso ne tik nuo jūsų tikslų, tačiau ir nuo jūsų finansinių galimybių, rizikos tolerancijos lygio, jūsų kaip investuotojo asmenybės ir kitų individualių veiksnių. Todėl kitą kartą, kuomet jūs skaitysite apie „nuostabias“ investicines galimybes – visų pirma pasistenkite išsiaiškinti, ar jus sudominusios investicijos atitinka jūsų numatytus finansinius tikslus.
5. Niekada neinvestuokite į tai, ko nesuprantate
Investicijų pasaulyje yra daugybė neteisingos informacijos, kuri kartais būna paremta baime, o kartais – gobšumu ir noru įtikinti kitus prisiimti didelę riziką vardan asmeninės tokią informaciją skleidžiančių žmonių (ar kompanijų) naudos.
Kasdien daugybė žmonių yra apkvailinami ir nukreipiami visiškai neteisinga linkme, galiausiai susidurdami su prarastais investuotais pinigais ir papildomais asmeniniais finansiniais sunkumais. Todėl niekuomet neturėtumėte investuoti į tai, ko jūs nesuprantate.
Norint išsiaiškinti, kokios investicinės sritys jums tiktų geriausiai, visuomet labai praverčia investavimo knygos, bendravimas su patyrusiais investuotojais, konsultacijos su finansų srities ekspertais ir bandymas išsiaiškinti savo pagrindinius finansinius tikslus. Jei būsite tinkamai pasiruošę, galėsite pasirinkti jūsų tikslus atitinkančias investicines sritis ir gerokai efektyviau žingsnis po žingsnio judėti link savo finansinės nepriklausomybės.