Medicinos bankas keičia nusistovėjusias paskolų suteikimo tradicijas verslui


Medicinos bankas keičia nusistovėjusias paskolų suteikimo tradicijas verslui

Šiandien, vasario 6 d., Medicinos banko padaliniuose pradeda veikti pirmoji Lietuvoje automatizuota paskolų suteikimo e. platforma, įkeičiant nekilnojamąjį turtą. Naujovė skirta verslo klientams, kurie galės gauti trumpalaikes iki 3 metų paskolas įvairioms verslo reikmėms žymiai greičiau negu iki šiol.

Medicinos bankas pirmasis Lietuvoje įsidiegė programinę įrangą ir automatizavo paskolų išdavimą verslo klientams – akcinėms, uždarosioms akcinėms bendrovėms ir mažosioms bendrijoms – kartu rekordiškai sutrumpindamas būtinų formalumų tvarkymo trukmę. Nuo šiol verslininkai, norintys gauti finansavimą apyvartai, atsiskaitymams už prekes, atlyginimų išmokėjimui ir panašioms reikmėms iki 150 000 Eur, galės tai atlikti vos per 3 darbo dienas, priklausomai nuo prašomos paskolos sąlygų. Nauja galimybe galės pasinaudoti ir esami banko verslo klientai, ir įmonės, neturinčios banke sąskaitos.

Paraiškos užpildymas ir verslo kliento kredito rizikos vertinimas e. platformoje bei preliminaraus sprendimo priėmimas užtruks vos keliolika minučių, o galutinį sprendimą gauti ir sutartį pasirašyti bus galima iškart e. platformai įvertinus siūlomą įkeisti nekilnojamąjį turtą. Tuo atveju, jei automatiniu būdu turto įvertinti nebus galimybės, užklausa dėl įkeičiamo turto vertės nustatymo bus nusiųsta nekilnojamojo turto vertintojams. Anksčiau ši procedūra, įtraukiant apsilankymą banke ir pas turto vertintoją, įmonės duomenų pateikimą ir t.t., trukdavo mažiausiai savaitę.

„Medicinos bankas keičia nusistovėjusį visuomenės požiūrį į skolinimąsi, kuris tampa paprastas ir operatyvus. Skaitmeninė kreditų išdavimo platforma, gerokai paspartins finansavimo suteikimo procesą, o svarbiausia, užtikrins, kad verslo klientai galėtų taupyti brangų asmeninį laiką ir sulaukti didesnio mūsų dėmesio bei kokybiškų paslaugų“, – teigia Dalia Klišauskienė, Medicinos banko administracijos vadovė ir valdybos pirmininkė.

Medicinos banko padaliniuose įdiegta e. platforma visus reikalingus verslo kliento duomenis, gautus iš įvairių nepriklausomų registrų duomenų bazių, susistemins bei įvertins automatiškai.

Klientų siūlomo įkeisti nekilnojamojo turto vertinimui, bankas pasitelkė didžiausią Baltijos šalyse nekilnojamojo turto agentūrą „Ober-Haus”. Klientams, teikiantiems paskolų paraiškas per e. platformą, „Ober-Haus” turtą įvertins ne ilgiau kaip per 3 darbo dienas. Be to, klientai galės bankui pateikti ir savo turimą, anksčiau atliktą turto vertinimą.

 
Anot Medicinos banko administracijos vadovės, tokio bendradarbiavimo tikslas ne tik sutaupyti klientų laiką, ieškant patikimo turto vertintojo, bet ir sumažinti turto vertinimo kaštus. Apdorojusi turto vertinimo informaciją, e. platforma automatiškai priima finansavimo sprendimą ir informuoja klientą bei jį aptarnavusį banko darbuotoją. Belieka banke pasirašyti sutartį ir susiderinti turto įkeitimo dokumentų pasirašymo laiką pas notarą.

„Neabejojame, kad Medicinos banko sprendimas įdiegti informacines sistemas, automatizuojančias paskolų išdavimą su nekilnojamojo turto įkeitimu, ilgainiui turės teigiamą poveikį banko klientams ir tuo pačiu padiktuos paskolų verslui rinkos vystymosi kryptį”, – teigia Saulius Vagonis, UAB „Ober Haus” vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas.

Artimiausiu metu planuojama e. platformos prieigą sukurti Medicinos banko interneto svetainėje. Tai leis klientams pateikti paraišką paskolai, sutvarkyti visus formalumus bei pasirašyti paskolos sutartį neiškėlus kojos iš savo įmonės biuro.

Medicinos bankas – lietuviško kapitalo bankas – veiklą pradėjo 1992 metais Vilniuje. Šiuo metu Medicinos bankas turi 52 klientų aptarnavimo padalinius visoje Lietuvoje. Pagrindiniai banko klientai: smulkios, mažos ir vidutinės įmonės, ūkininkai ir privatūs asmenys.

Nuotr.
Medicinos bankas

Pranešimą paskelbė : Tomas Srėbalius, UAB „Bosanova”