Mažiausią kainą pasiūliusi, bet iš pirkimo pašalinta bendrovė teismui apskundė IVPK sprendimą

Kartu su JAV koncernu „Dell EMC“ Lietuvos valstybės debesijos paslaugų infrastruktūros sukūrimo projekte dalyvaujanti bendrovė NBSC teismui apskundė Viešąją įstaigą CPO LT (CPO) ir Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK) sprendimą dėl formalių priežasčių atmesti jų pasiūlymą Duomenų saugyklų įrangos ir SAN tipo komutatorių pirkime.

Mažiausią kainą pirkime pasiūliusi bendrovė buvo pašalinta iš konkurso dėl pateikto pasiūlymo techninės dalies, kuri neva neatitinka pirkimo sąlygų techninių reikalavimų. Tačiau, gerai žinoma, JAV nepriklausoma ekspertų kompanija atliko NBCS pateikto pasiūlymo ekspertizę ir nustatė, kad pasiūlymas visiškai atitinka konkurse keliamiems techniniams reikalavimams.

UAB NBSC pasiūlymas buvo 235 000 eurų pigesnis nei pirkimo pasiūlymų eilės viršuje atsidūrusios įmonės.

2018 m. rugpjūtį Informacinės visuomenės plėtros komitetas ir VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra pasirašė sutartį dėl projekto „Valstybės debesijos paslaugų teikimo infrastruktūros sukūrimas“ įgyvendinimo.

Projekto, suskaidyto į 8 dalis, vertė – 35,7 mln. EUR. Tai didžiausias pastarųjų metų Lietuvos valstybės IT pirkimas. Projektas įgyvendinamas 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 2 prioriteto „Informacinės visuomenės skatinimas“ priemonės „IRT infrastruktūros optimizavimas ir sauga“ lėšomis.

Pranešimą paskelbė: Ieva Šimkūnaitė-Jansonienė, KPMS ir partneriai