Kiek laiko užtrunka energetinio naudingumo sertifikato išdavimas?

Energetinio naudingumo sertifikatas yra itin svarbus ir reikalingas tuo atveju, jeigu nusprendėte parduoti ar išnuomoti namus, butą ar konkretų pastatą. O galbūt pasistatėte naują pastatą arba jį rekonstravote. Tokiu atveju energetinio naudingumo sertifikatas jums yra privalomas. Trumpai tariant, šis sertifikatas yra reikalingas naujai pastatytiems ar kapitališkai rekonstruotiems pastatams, atsižvelgiant į pastato plotą. Energetinio naudingumo sertifikatas turi būti prieinamas būsimiems pastato ar namo pirkėjams bei nuomininkams, jog jie galėtų įvertinti pastatą ir susipažintų su jame pateikiama informacija. Svarbu žinoti ir tai, jog energetinio naudingumo sertifikatas galioja net 10 metų.

Specialistai, atlikdami matavimus, nustato prognozuojamą pastato energetinio naudingumo klasę, galimus šilumos nuostolius įvertinant visas pastato konstrukcijas, tokias kaip grindys, langai, stogas ir kiti bei parenkami ne tik šildymo, bet ir vėdinimo sistemų kriterijai, kurie galėtų užtikrinti aukštesnę energetinio naudingumo klasę. Kitaip tariant, energetinio naudingumo sertifikavimo metu yra nustatomas pastato energijos suvartojimo lygis ir pateikiami pasiūlymai ką būtų galima patobulinti, jog situacija taptų geresnė.

Energetinio naudingumo sertifikato išdavimas vidutiniškai užtrunka iki penkių dienų. Todėl ilgai jo laukti tikrai nereikės. Tačiau verta žinoti, jog norint gauti tokio tipo sertifikatą, įmonei reikės pateikti tam tikrus dokumentus. Reikiamų dokumentų pateikimo kiekis priklauso nuo to, kuriais metais yra pastatytas pastatas. Dažniausiai prireikia brėžinių, išrašo iš registrų centro, vartų, durų bei langų atitikties deklaracijų, statinio fotografijos iš lauko pusės bei kitos papildomos informacijos.

Prireikus atlikti pastato energetinio naudingumo sertifikavimą, neleiskite suviliojami žemos kainos pasiūlymų, nes tai negarantuos jums, jog paslauga bus atlikta kokybiškai ir patikimai. Ši paslauga yra atliekama ilgametę patirtį turinčių atestuotų specialistų, kurie naudojant specializuotas programas galės atlikti šią paslaugą profesionaliai. Norint atrasti patikimus šios srities specialistus, ieškokite informacijos internetu. Jame galėsite palyginti kelias įmones, siūlomas kainas bei turimą patirtį. Taip pat nepamirškite paskaityti ir klientų atsiliepimų, kurie jums padės pasirinkti teisingai.