Kam skiriami vaiko pinigai Norvegijoje?

Norvegija garsėja savo stipria socialine sistema, kurioje yra numatyta remti vaikus iki 18 metų, mokant išmokas, skirtas jų priežiūrai ir ugdymo reikmėms. Visi tėvai, gyvenantys Norvegijoje, turintys nepilnamečių vaikų, gali kreiptis dėl šios paramos, nepriklausomai nuo to ar vaikai yra gimę Norvegijoje ar Lietuvoje. Taip pat vaikai neprivalo gyventi Norvegijoje, kad galėtų pretenduoti į jiems skirtas išmokas.

Vaiko pinigus galima susigrąžinti ir už pastaruosius trejus metus, priklausomai nuo to, kiek yra jūsų vaikui metų, svarbu, kad jis nebūtų dar sulaukęs pilnametystės. Jei jūs turite nuo 1 iki 2 metų amžiaus mažylį, tuomet galite susigrąžinti jam priklausančias išmokas už pastaruosius 3 mėnesius, tačiau tik tuo atveju, jei vaikui dar nėra sukakę 2 metukai.

Vaiko pinigai Norvegijoje mokami ir nustatomi pagal tai, koks yra jūsų vaiko amžius, darbo stažas ir laikotarpis praleistas Norvegijoje. Taigi vaikams iki 18 metų yra skiriamos šių rūšių išmokos:

  • Barnetrygd (išmokos nuo 970-1054 kr/mėn.) Ši parama yra skiriama praėjus vienam mėnesiui nuo vaiko gimimo arba skaičiuojama nuo vieno iš tėvų darbo Norvegijoje pradžios. Šias įmokas galima susigrąžinti už praėjusius 3 kalendorinius metus, kol vaikas dar nėra sulaukęs pilnametystės.
  • Kontantstøtte (išmokos nuo 7500 kr/mėn.) skiriamos išmokos vaikams nuo 1 iki 2 metų amžiaus, nelankantiems darželio ar dalinai jį lankantiems. Ši parama yra skiriama 11 mėnesių laikotarpiui, taip pat yra galimybė susigrąžinti išmokas už praėjusius tris mėnesius, kol vaikui nesukako dveji metai.
  • Utvidetbarnetrygd ( nuo 1940 iki 2108 kr/mėn.) išmokos yra skiriamos vienišiems tėvams, kurie augina vaikus vieni. Jos yra skiriamos kol vaikui sukaks 18 metų. Taip pat yra galimybė susigrąžinti išmokas už pastaruosius 3 kalendorinius metus, tačiau tik tuo atveju, jei vaikas nėra sulaukęs pilnametystės.