Kaip apsisaugoti nuo duomenų praradimo – fotografų patirtis

Ar įsivaizduojate, koks turi būti jausmas, kai prieini prie automobilio, o ten jau nebėra palikto profesionalaus fotoaparato. Brangus nuostolis, tačiau tai dar ne blogiausia kas gali nutikti. Pats blogiausias scenarijus, jei tame fotoaparate buvo atminties kortelė su keliomis fotosesijomis ir jūs neturite tų nuotraukų kopijų. Nerealu? Priešingai, net labai tikėtina.

fotografija

Visai neseniai fotografų bendruomenėje nuskambėjo būtent tokia prarastų fotografijų istorija. Ir tai nebuvo šiaip sau fotografijos, tai buvo net kelios įamžintos vestuvės. Kaip pasakyti nuotakoms, jog jų brangiausios gyvenimo dienos atsiminimų… nebėra?

Todėl geriausias priminimas – nedarykite tokios klaidos ir nuolat darykite duomenų kopijas. Vestuvių fotografai turi ne vieną patarimą kaip išvengti tokių skaudžių patirčių, todėl dalinamės šia patirtimi.

# Nesižavėkite didelės talpos atminties kortelėmis.

Atrodytų, jog viena didelės talpos kortelė apsaugo nuo vargo jas nuolat keičiant fotoaparate. Tačiau iš tikrųjų, jei kortelė sugestų, didelėje kortelėje prarastumėte daugiau fotografijų nei mažoje. Pavyzdžiui, vestuvių fotografai dažnai naudoja du fotoaparatus, po puse fotosesijos pakeitus korteles, viena vestuvių fotosesija būtų pasiskirsčiusi į 4 korteles. Jei viena sugestų – liktų dar ¾ vestuvių nuotraukų. Tuo tarpu turint vieną ar dvi – sutrikimas „kainuotų“ daug daugiau.

# Jei kortelės veikimas sutriko – nebenaudokite jos.

Intensyviai naudojamos kortelės pamažu susidėvi ir vieną dieną savo fotoaparato ekrane galite išvysti vieną ar kitą su kortele susijusį klaidos pranešimą. Tai ženklas, kad kortelė jau baigė savo tarnavimo laiką. Jokiais būdais daugiau nefotografuokite, perkopijuokite duomenis, jei to padaryti nebegalite patys, patikėkite specialistams ir tuomet jau laikas mesti kortelę lauk.

# Iš fotoaparato išimant kortelę išjunkite fotoaparatą.

Paprasta taisyklė, kurią žmonės kartais pamiršta. Energijos sutrikimas išmuša iš vėžių bet kokius įrenginius, taip pat ir fotoaparatą, ir atminties kortelę. Todėl visuomet išjunkite fotoaparatą imantis bet kokių veiksmų.

# Po fotosesijos iš karto perkopijuokite duomenis.

Duomenų perkėlimas į kompiuterį trunka vos kelias minutes, tačiau tai gali sutaupyti daugybę nervų. Prisimenant anksčiau paminėtą vagystės atvejį toks kopijavimas gali neapsaugoti, nes fotoaparatas ir kuprinė su kompiuteriu dažniausiai būna šalia. Todėl geriausia atminties korteles su fotosesijomis, kol grįšite į studiją, laikyti piniginėje ar dėkle ir turėti su savimi.

# Duomenis laikykite bent 3 vietose.

Nieko nėra amžino, todėl tikėtis, jog jūsų kompiuteris tarnaus amžinai, nerealu. Todėl visus savo darbus būkite paskirstę bent per 3 vietas. Populiarūs pasirinkimas – kompiuteris, išorinis diskas ir interneto saugyklos (pvz., „debesys“).

Patarimais dalinasi www.fotogidas.lt