Inovatyvi evakuacinė sistema jau gali reaguoti į pavojus realiu laiku


Inovatyvi evakuacinė sistema jau gali reaguoti į pavojus realiu laiku

Sukurta nauja prisitaikanti evakuacinė sistema, realiu laiku reaguojanti į pavojų. Ši sistema identifikuoja gaisro ar kito pavojaus vietą pastate ir nukreipia žmones saugiausio išėjimo link. Inovaciją Frankfurte vykstančioje parodoje „Light and Building“ šiandien pristatė energijos valdymo kompanija „Eaton“.

„Šiuolaikinių technologijų panaudojimo galimybės plečiasi kiekvieną dieną. Šiandien jos pritaikomos ir evakuacinių, avarinių sistemų srityje, keliant pastato ir žmonių saugumą į naują lygį, – sako Edmondas Daukšas, „Eaton Electric“ padalinio atstovas Lietuvoje. – Žmonės retai atkreipia dėmesį į evakuacinius planus ar evakuacijos ženklus. Lanksti ir prisitaikanti sistema, kuri reaguoja į esamą situaciją, suformuoja pavojaus vietą apeinantį evakuacijos kelią, gali padėti ne tik išvengti didelių nuostolių, bet ir išsaugoti žmonių gyvybes.“

Adaptyvi evakuacinių išėjimų apšvietimo sistema renka informaciją iš pastate sumontuotos įrangos, prisitaiko prie situacijos ir pastate esantiems žmonėms pateikia saugiausią bei greičiausią išėjimo maršrutą. Taip pat ši sistema identifikuoja pavojaus vietą ir apie ją perspėja pastate esančius žmones – ant avarinio išėjimo rodyklės užsidegęs „X“ ženklas informuos, kad šis kelias yra nepraeinamas.

Diegiant adaptyvią evakuacinę sistemą pastate, centriniame modulyje susisteminami visi galimi avariniai išėjimai. Naudojantis dūmų detektorių, apsaugos kamerų bei kitų įrenginių informacija, nustatoma kur ir koks kilo pavojus. Tada, atsižvelgiant į gautą informaciją, evakuacinė sistema parenka saugiausią ir greičiausią maršrutą, kuriuo žmonės gali palikti pastatą. Adaptyvi evakuacinė sistema priima sprendimus automatiškai, tačiau yra numatyta galimybė pastato operatoriui priimti arba keisti sistemos pasiūlytą sprendimą, taip užtikrinant dar didesnį saugumą.

Pasak E. Daukšo, tikimasi, kad tokia sistema padės iš esmės pakeisti požiūrį į evakuaciją komerciniuose ir viešo naudojimo pastatuose. „Kompleksiškoje miesto aplinkoje privalu diegti naujus evakuacijos sprendimus, kurie būtų prisitaikantys, o ne statiški, kaip buvo iki šiol. Tokie sprendimai suteiks daugiau saugumo, padės žmonėms greičiau reaguoti iškilus kritinei situacijai, kai svarbi kiekviena akimirka“, – sako E. Daukšas.

„Eaton“ – energijos valdymo bendrovė, teikianti sprendimus, kurie leidžia klientams efektyviai, saugiai ir tvariai valdyti elektrinę, hidraulinę ir mechaninę energiją. „Eaton“ siekia gerinti gyvenimo ir aplinkos kokybę, naudojant energijos valdymo technologijas ir paslaugas. 1911 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose įsteigta bendrovė turi apie 96 000 darbuotojų ir parduoda produktus klientams daugiau nei 175 šalyse. 2017 m. „Eaton“ pardavimai siekė 20,4 mlrd. dolerių. Daugiau informacijos eaton.com 

Pranešimą paskelbė : Ligitas Žvaliauskas, Nova media