Su startuolių viza šiemet Lietuvoje jau įsikūrė 6 užsienio startuoliai

Prieš metus Lietuvoje prasidėjusi užsienio talentų pritraukimo į Lietuvą programa „Startup visa“ šiemet įgauna tempą – vien per pirmus tris šių metų mėnesius veiklą pradėjo 6 užsienio startuoliai, kai pernai tiek pat startuolių įsikūrė per devynis mėnesius.

„Džiaugiamės, kad praėjusių metų įdirbis pradeda duoti greitesnius rezultatus – pernai gavę leidimus kurti inovatyvų verslą Lietuvoje užsienio verslininkai baigia spręsti migracijos ir kitus atvykimo į šalį formalumus ir jau pradeda verslą. Nors patvirtintų inovatyvių, aukštą pridėtinę vertę kuriančių ir verslo plėtros potencialą Lietuvoje turinčių verslo idėjų skaičius auga greičiau nei pradėjusiųjų verslą, bet šiemet trigubai didesnis užsienio startuolių įsikūrimo intensyvumas nuteikia optimistiškai. Matome, kad užsienio startuoliams atkaklumo netrūksta ir praėję visus etapus jie džiaugiasi savo verslo plėtrai pasirinkę Lietuvą“, – sako Roberta Rudokienė, „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

Anot R. Rudokienės, Lietuvoje išplėtota startuolių ekosistema yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl startuoliai ne iš ES šalių savo verslo plėtrai renkasi Lietuvą. Susidomėjimą rodo pateiktų paraiškų gausa – nuo „Startup Visa“ pradžios pernai vasarį iki šiol Lietuva yra gavusi 150 užsienio verslininkų paraiškų, iš kurių 33 yra patvirtintos, o iš jų – 12 užsienio startuolių jau pradėjo savo veiklą Lietuvoje. 

Vienas ryškiausių šiemet Lietuvoje veiklą pradėjusių startuolių – piešimo technologijų startuolis „SketchAR“ iš Rusijos. Tai papildyta realybe grįstas piešimo įrankis, kuris leidžia atsekti piešinio eskizus ant bet kokio paviršiaus ir yra skirtas tiek profesionaliems menininkams, tiek piešimo besimokantiems talentams. Startuolio steigėjai Andrejus Drobitko ir Aleksandras Danilinas pirmą kartą susitiko 2012 m. ir sujungę savo turimą skirtingą patirtį technologijų ir meno srityse ėmėsi naujo projekto su didelėmis ambicijomis – sukurti naują meno ugdymo standartą, naudojant papildomą realybę. Tarptautinis technologijų portalas „Wired“ šiemet „SketchAR“ išrinko į geriausių aplikacijų dešimtuką.

„Projekto vystymui Lietuvą pasirinkome kaip prieinamą ir nebrangų kelią tolimesniam projekto vystymui visoje Europoje. Mūsų vertinimui, Lietuva yra sėkmingai pradėjusi savo kelionę link tikslo tapti Baltijos regiono technologijų centru, užsienio startuolių pritraukimas – vienas iš svarbesnių žingsnių šia linkme“, – sako Andrejus Drobitko, vienas iš startuolio „SketchAR“ įkūrėjų Lietuvoje.

Anot jo, „SketchAR“ verlso modelis pagrįstas technologijų taikymo meno srityje populiarinimu, todėl nuolat kuriama ir išleidžiama papildoma programinė įranga, o produktai platinami ne tik tarp profesionalių menininkų, bet ir plačiai visuomenei.

Šiemet Lietuvoje su „Startup visa“ programos pagalba be „SketchAR“ dar įsikūrė mokslinių tyrimų optimizavimo sprendimą kursiantis startuolis QLU (Pietų Korėja ir Šveicarija), turizmo sektoriui skirtos programinės įrangos kūrimo startuolis „Sunday. Just arrived“ (Rusija), skaitmeninių reklamos kanalų tarpininkavimo startuolis AdSpyglass.com (Rusija), skaitmeninio turinio valdymo socialiniuose tinkluose platforma MUUL (Rusija), pardavimo platformą socialiniams tinklams planuojantis kurti startuolis „Rapira“ (Rusija).

Nuo praėjusių metų Lietuvoje su „Startup visa“ programos pagalba verslą jau vykdo elektronių mokėjimų paslaugas vystantis startuolis „PanPay“ (Kinija), išmanią e. komercijos platformą Lietuvos dizaineriams prekiauti su Azijos šalimis vystantis startuolis „Aesthete“ (Pietų Korėja), kibernetinio saugumo produktus kuriantis startuolis „Esteq“ (Ukraina), išmanią darbuotojų paieškos bei valdymo aplikaciją darbdaviams kuriantis startuolis „Go Talent“ (Ukraina), programinės įrangos pagalba meno kūrinius vertinantis startuolis „ArtApp“ (Rusija) ir išmanią internetinę kelionių planavimo platformą vystantis startuolis „Travelplanner.me“ (Rusija).

Pranešimą paskelbė : Jolita Mažeikienė, VšĮ „Versli Lietuva”